Co parfémového vám udělalo radost?

20. srpna 2014 11:22
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 19. prosince 2017 13:44

Asi pro většinu nic objevného, ale já objevila L´Instant de Guerlain. Celá léta si říkám, co na něm máte... Občas znovu prozkouším... A nic. Až teď. Jak jsem to mohla tak dlouho nevnímat?!?!? Je fakt krásný.  Mám z toho objevu radost. Letos už nakupovat nemůžu, ale až zas budou nějaké zdroje, vím co za ně.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. prosince 2017 20:55

Panenka L´Instant má teď své období. Jak píšeš - je krásný! Gratuluji k pořízení. ať je Ti s ním dobře! 

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 19. prosince 2017 22:01

Panenka 

Souhlasím s Dalia  - objevila jsi ho zrovna v pravý čas 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. prosince 2017 22:34

sisa.b To vypadá opravdu krásně. Užij si zkoušení! Jsem zvědavá, která to vyhraje.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 09:48

@Dalia a @barbucha : Já nikdy ty vlivy různého počasí a roční doby moc nevnímala, ale budu vám věřit. Do tohohle teprve vcházím. Úžasná jarní proměna Timbuktu, na kterou mě navnadila jerry loni touhle dobou, když jsem si Timbuktu koupila, tak ta u mě moc nevychází. Prostě mi (na mě) voní jen na podzim a v zimě. Moje první zkušenost tohoto typu. Že bych vstupovala do dalšího levelu parfémové zkušenosti? Skoro si říkám, jestli o to stojím... v jistém slova smyslu blahá nevědomost a systém líbí-nelíbí a nazdar... Teď budu ještě muset přemýšlet o dalších faktorech. Ale asi bych měla být potěšena, že se někam sunu. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 09:55

Panenka Nevím, jestli mám být ráda, ale já počasí a vůně řeším dost. Samozřejmě, že když mám chuť navoním se čímkoli kdykoli, ale obecně vzato je pro mě balanc mezi počasím a vůní důležitý. A vlastně nad tím ani nemusím nijak moc přemýšlet, pro každý typ počasí mi konkrétní vůně naskakují intuitivně.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 10:56

Dalia Já právě neřeším vůbec nic. Nebo doposud jsem nic moc neřešila. Mám na ni náladu? Šup sem s ní. Že je to elegantní vůně (třeba Tom Ford Noir Pour Femme) a já jdu dneska oblečená spíš sportovně? Že jsem výzorem křehká blondýnka a Bvlgari Black je spíš drsňácká? No a co... , voní mi to, tak to nosím... A právě i počasí, roční doby... nic jsem neřešila. Je to nový svět pro mě po těch letech. (potřebovala bych červenajícího se smajla teď)

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 12:56

Panenka Já to mám ještě komplikovanější, protože určité vůně mi korespondují nejen s počasím, ale také s barvami. Takže když mám na sobě tmavomodrý svetr, automaticky sáhnu po Shalimaru, rezavou barvu nosím jedině se Suma Oriental nebo s Rousse či Mitsouko...

A L´Instant je povedená vůně (pro mě podzimní a zimní období, zemité tóny, případně holubičí šeď).

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 13:14

sisa.b Sisi, teď to EN teprve vidím, ty jsi divoška:))) Já mám 2 jiné a Musc I. stejný. A ten se mi líbí úplně nejvíc! Pro tebe je NEJ která??? 

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 13:41

Fleur  Já to mám velmi podobně, naprosto tomu rozumím. A jak se nad tím ještě zamýšlím, tak já mám ještě jednu "úchylku", a sice, nenosím nic stříbrného, protože mi stříbro příšerně nesluší a vadí mi i stříbrné víčko u parfému, jednou jsem měla čístý parfém Samsary ve stříbrném refanu a trpěla jsem!!!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 13:50

Fleur Tak ty barvy chápu trochu líp. Ne u všeho, ale u některých vůní jsem schopná přiřadit barvy, které mi ty vůně evokují. Nicméně s oblečením jsem to též nikdy neladila. No, koukám, že jsem (pomyslně) furt jen na prahu parfémového světa - a to si myslím, že jsem oproti běžné populaci tímto webem (a dříve A.) ovlivněná velice velmi. No, zkusím vstoupit...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 16:38

Luna Panenka Barvy versus vůně jsou pro mě důležité taky. Většinou se snažím barvu oblečení, nebo alespoň šály/šátku, sladit s parfémem.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 17:27

Dnes konečně dorazila Tajemství Červeného Ráje s Patchouli Intense a nevím, která je krásnější - každá úplně jinak

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 20:34

Korsičanka Co je Tajemství Červeného Ráje?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 21:27

černá káva Secrets du Paradis Rouge od Jul et Mad:)

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 21:41

Korsičanka Krásný předvánoční dárek. Není to moje krevní skupina, ale nadšení  chápu. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 21:50

Renusatko To se divím. Taky slaďárna jako třešňová Amouage A Sorriso je ještě sladší

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 22:19

Korsičanka Já nevím, zkoušela jsem ji jen v létě ve vedru a na papírek. Poznačila jsem si k ní, že už není potřeba zkoušet. Možná ještě přehodnotím. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 22:28

Panenka musím říct že k oblečení (natož k barvám) mě taky nikdy nenapadlo vůni ladit. u mě je to vysloveně k náladě. plus to koriguju dle příležitosti, abych si nevzala angela na školení nebo tak:-)

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 08:34

wendulka ďakujem

Korsičanka áno Musc Infini je zatiaľ top Veľa som si sľubovala od Fleur Narcotique a Sweet Morphine. Ale prvá mi príde len taká lepšie urobená variácia na Miss Dior (neviem ktorá odnož) a druhá je celkom pekný orgován, ktorý zatiaľ nepotrebujem. Ale nechcem im ubližovať, som na vlne zimných vôní, odložím poriadnu skúšku až na jar. Tak isto som mala odložiť aj skúšku PR Ninfea, v ktorej sa dnes necítim vôbec dobre a tá fialka má na mňa "nauzeálny" vplyv (fakt banujem, že som si radšej nevypýtala vozrku Kilianovej Voulez-Vous)