Co parfémového vám udělalo radost?

20. srpna 2014 11:22
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. května 2021 21:17
Reakce na blackviolet:

slniecko nechceš napsat něco o tom, jak jsi tvořila?

​taky bych si to ráda přečetla

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 14. května 2021 21:17
Reakce na alibi:

Korsičanka díky

recenze na "M" (alias Solegiatto) už je v tom aprílovém článku

https://alibi-notes.webnode.cz/l/solegiatto-lucia-italy/

a na pořádné zkoušení "G" se moc těším

​jeje tohle mi nějak ušlo!

a já dostala opravdickou Mahoru, což mi úplně vyrazilo dech a nevím, jak se dárkyni odvděčím...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 14. května 2021 21:18
Reakce na alibi:

​taky bych si to ráda přečetla

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. května 2021 21:18
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. května 2021 21:30

viktorka_od splavu Ach Mahora, tu bych si taky moc přála. 

Offline jerry
Avatar
8977 příspěvků moje polička 14. května 2021 23:39
Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 15. května 2021 09:50

viktorka_od splavu Mahora!!!! (*mdloby fanynky na koncerte*)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 15. května 2021 10:37

viktorka_od splavu Gratuluju k omdlévačce  a moc prosím někdy ovonět, ju?

Jojo, jsou mezi námi tací dárci, člověk min.století ale neumí takové dary přijímat, aniž by je opětoval

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 15. května 2021 13:22

Korsičanka jasne!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 15. května 2021 16:42

alibi slniecko také mi to nějak uniklo; článek jsem četla ve spěchu a v duchu jsem si říkala, že zase nějaká nová značka, člověk to už vůbec nestíhá sledovat .

A teď je mi jasné, že jsem tu vůni také zkoušela a je opravdu krásná , kdybych tenhle typ květinovek nosila, tak si ji u slniecko hned objednám. 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 15. května 2021 22:42
Reakce na alibi:

blackviolet teď mi říkala Eva, že by slniecko měla mít ještě vůni "T" :D

​A akú by si predstavovala ?

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 15. května 2021 23:15

A ďakujem.

Vône som vyrábala na workshopoch v Grasse, tak tam som to aj v článku popisovala ešte vtedy, aj keď len zbežne, čiže nie je to úplne čisto moja práca, všade boli poruke profíci pre prípad potreby, aj keď som si do toho veľmi hovoriť nenechala.

https://www.parfumanie.cz/clanky/grasse-pupok-parfemoveho-sveta:a174.htm

Hlavné na tom bolo, že som mala k dispozícii normálne parfémové organy, to sa to potom tvorí....čestne sa priznávam, že keby som našla nejakého predajcu v rámci EU, kde by som si toto vedela nakupovať v malých množstvách pre svoju potrebu, idem do toho, lebo to ma baví podstatne viac, ako príprava jednotlivých zložiek, ktoré navrch v tak malých množstvách ťažko presne zreplikujem.

Ale...povedzme, že niečo sa snažím páchať aj doma, len to samozrejme nemá celkom ten esprit - ladne siahať do armády predpripravených fľaštičiek a vymýšľať nekonečné kombinácie.

Ako obe vône sú kvetinové, lebo som jednak mala v hlave karafiát a túžbu niečo spraviť s ním, ale v jednom prípade k tomu neboli dostupné ingrediencie vôbec a v druhom síce karafiátový akord bol, ale tak slabulinký, že som sa ho najprv pokúsila trochu vylepšiť, ale nemalo to veľký efekt, tak som si proste bohapusto urbila radosť ďalšou veselou kvetinovkou. Ono to totiž bolo v máji a kvitlo tam všade niečo, celý ten výlet mám v nose ako zmes kvetov od pomarančových kvetov (voňajú naživo úplne inak ako v parfémoch), jazmínu (detto, ale ten býva aj u nás, tak to ma tak neprekvapilo), pajazmínu, ruží, fialiek, kosatcov a všetkého možného ďalšieho. Obrovský krík plne rozkvitnutého pajazmínu som mala rovno pri vchode do izby, čiže som s tou silne kvetovou vôňou doslova zaspávala a aj sa budila a oni tam fakt všade, všade majú nasadené množstvo voňavých kvetov a rastlín.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 15. května 2021 23:34

...ehm a pres samou Mahoru mi clanek uz drive sice neuniknul, ale jeho druha pulka uz ano, a ted se mi to nejak diky prispevku Fleur vyse rozlezelo v hlave, ze tu neco nesedi, ehm alibi slniecko 

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 15. května 2021 23:39

slniecko hele a co to, co prodava na webu Dubrana, to by pouzit neslo?

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 16. května 2021 03:04

andry

On ponúka tiež raw materiály, či nie? Ako tie sú k dispozícii kdekade (v rôznej kvalite, o tom potom, verím, že on ich má ok). Teda pozriem pre istotu znova, ale tak si pamätám. A to je presne ono, že to ešte treba riediť/spracovať/rozpustiť....akože basenotes je plné ľudí, ktorí to aj robia, konieckoncov ani mne iné doma neostáva, ale pre mňa - lenivca - je to také, akokeby ma bavilo štrikovať, ale musela by som mať kvôli tomu ovcu na balkóne (alebo aspoň spracovávať surovú vlnu).

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 16. května 2021 08:18
Reakce na slniecko:

​A akú by si predstavovala ?

​T(GM), no doufám, že ne jako dědu na koni ;). Až se vzbudí, zeptám se jí. ( To bude tak v 6 večer :D

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 16. května 2021 08:20

andry ;) :)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 16. května 2021 08:24
Reakce na slniecko:

A ďakujem.

Vône som vyrábala na workshopoch v Grasse, tak tam som to aj v článku popisovala ešte vtedy, aj keď len zbežne, čiže nie je to úplne čisto moja práca, všade boli poruke profíci pre prípad potreby, aj keď som si do toho veľmi hovoriť nenechala.

https://www.parfumanie.cz/clanky/grasse-pupok-parfemoveho-sveta:a174.htm

Hlavné na tom bolo, že som mala k dispozícii normálne parfémové organy, to sa to potom tvorí....čestne sa priznávam, že keby som našla nejakého predajcu v rámci EU, kde by som si toto vedela nakupovať v malých množstvách pre svoju potrebu, idem do toho, lebo to ma baví podstatne viac, ako príprava jednotlivých zložiek, ktoré navrch v tak malých množstvách ťažko presne zreplikujem.

Ale...povedzme, že niečo sa snažím páchať aj doma, len to samozrejme nemá celkom ten esprit - ladne siahať do armády predpripravených fľaštičiek a vymýšľať nekonečné kombinácie.

Ako obe vône sú kvetinové, lebo som jednak mala v hlave karafiát a túžbu niečo spraviť s ním, ale v jednom prípade k tomu neboli dostupné ingrediencie vôbec a v druhom síce karafiátový akord bol, ale tak slabulinký, že som sa ho najprv pokúsila trochu vylepšiť, ale nemalo to veľký efekt, tak som si proste bohapusto urbila radosť ďalšou veselou kvetinovkou. Ono to totiž bolo v máji a kvitlo tam všade niečo, celý ten výlet mám v nose ako zmes kvetov od pomarančových kvetov (voňajú naživo úplne inak ako v parfémoch), jazmínu (detto, ale ten býva aj u nás, tak to ma tak neprekvapilo), pajazmínu, ruží, fialiek, kosatcov a všetkého možného ďalšieho. Obrovský krík plne rozkvitnutého pajazmínu som mala rovno pri vchode do izby, čiže som s tou silne kvetovou vôňou doslova zaspávala a aj sa budila a oni tam fakt všade, všade majú nasadené množstvo voňavých kvetov a rastlín.

​Obě dvě M i G jsou krásné květinové a jsou si podobné. Muselo tam být nádherně, když vlastně odrážejí přírodu kolem a tvé rozpoložení. Ten článek jsem samosebou četla, ale podrobnější povídání jen o tom workshopu by mě zajímalo hodně. Přiznám se, že si tu práci neumím přesně představit 

Online Sweet Potato
Avatar
34794 příspěvků moje polička 16. května 2021 09:32

alibi Krásný aprílový článek. Škoda, že jsem ho četla až poučena.

slniecko Ten tvůj jsem už kdysi četla, musel to být úžasný zážitek. A písmenkové vůně snad budu mít někdy příležitost ovonět.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 16. května 2021 16:20
Reakce na alibi:

​T(GM), no doufám, že ne jako dědu na koni ;). Až se vzbudí, zeptám se jí. ( To bude tak v 6 večer :D

​děda na koni, hm....píšem si....trocha konského hno... ehm... oudu, trocha fajkového tabaku, senný absolut, akord klasickej kolínskej...to pôjde a navrch to bude môcť používať miesto kasera .

Ale vážne, som zvedavá na jej nápad