Co parfémového vám udělalo radost?

20. srpna 2014 11:22
Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 01. dubna 2021 13:55

Dalia Gratuluji! Už ji mám pár let. A krabička se otevírá na opačnou stranu, zleva doprava, aspoň ta moje. Jo, a upadl mi střapeček.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. dubna 2021 14:11

Mirka Ta moje taky zleva doprava.

A jak se Ti ta vůně nosí? Zvládá ji okolí? 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 08:55

Dalia už jsem ji dlouho neměla. Pro mě je to spíš náladová vůně a asi jsem ji nosila jen doma. Mmch chápu, že k ní chceš i CPO, mně se taky líbil. Vůbec nevím, jak okolí zvládá mé vůně. Jsi mě zaskočila. Manžel často říká, že krásně voním (čím sladší, tím lepší), dítě občas, ostatní mlčí.

A koukám, že tu jede vlna arabek.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 09:34

Mirka Já právě ty arabky vůbec nemůžu - a není to otázka jejich intenzity, neboť výraznější a prostorovější vůně sama nosím, ale spíše celkové kompozice. Snesu jedině "evropské" arabky, které jsou Orientem inspirovány (např. z té orientální série Guerlainu jsem si oblíbila Ambre Éternel, ale i tu mohu nosit jen v chladnějším počasí a raději venku).

Takže dovedu pochopit, že se vůči nim může okolí vymezovat. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 09:46

Fleur 

...hmm, já myslím, že se okolí vymezuje vůči lidem, kteří se svou vůní nesouzní, nejsou v symbioze, neharmonizují s ní svým typem, podstatou, založením, vzezřením, vystupování, gesty, prostě celkovým projevem...

(a pak je nejspíš jedno, jestli je to arabka, drahá niché nebo levná drogerka)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 10:47

Mirka CPO Kashkhu už jsem taky pořídila, jinak to nešlo. Asi ji také budu nosit spíš doma a do přírody se psem. Do narvané MHD by to asi nebylo to pravé. 

Fleur Ze všech arabek, které mám, mi přijdou pro okolí potenciálně "nebezpečné" asi jen Kashkha, Aoud Queen Roses a Memoir. Poslední dvě jmenované si pro sebe řadím mezi arabky. Ty ostatní, jako třeba Rabwa, Arba Wardat, Pink Coral ..., jsou podle mě zcela nekonfliktní.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 11:04

Miru To si úplně nemyslím. Když mi přijde někdo silně převoněný něčím, co mi nesedne, tak on s tím může souznít jak chce, ale já to nedám. Mám výhodu, že je to třeba u nás 10 minut, ale sedět s někým takovým celý den v kanceláři, to bych nezvládla. A to si myslím, že to mám ještě s těma parfémama postavené úplně jinak než lidi, kteří je rádi nemají vůbec...a že jich je mraky. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 11:29

Renusatko 

...to je něco jiného...

Člověk někdy nezná míru, resp. myslím to celkově - nositel versus vůně = harmonie vč toho, že člověk i ví, jak a kolik aplikovat.

U někoho je "zabijácká" i levná drogerie.

Vidím třeba u sebe v práci a vždycky mám "z toho skončení", když kolegyně přijde ráno na šatnu(a pochybuju, že se ráno sprchovala, každej není tak chycenej asi jako já) a přestříkává se antiperspirantem nebo nějakým deo.

No a ještě lepší, když to na sebe stříkají kolegyně, co jdou z práce...

A naopak - jedna paní v práci nosí roky Jungle Elephant. Ale umí se navonět perfektně = je za ní jen velmi delikátní a velmi příjemná stopa...

Jinak - málokdo a málokdy je u nás v práci navoněný. Strašný. Většina to považuje za roztaženost, zbytečnost. Ale když už někdo navoněný je, tak lehkou rukou, to zas musím uznat. Takže mě to nikdy neobtěžuje, naopak - když někoho voňavého zaregistruju - chválím ho.!.

...a abych nebyla OT - mám z výše napsaného - radost

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 12:28

Fleur Já arabky ráda zkouším, ale většina mi

buď v drydownu sklouzne k něčemu, čím vonět nechci,

nebo voní stále stejně a to mě v touze po změně ubíjí, resp.bych lineární vůni celý den nevydržela, i když časem slábne

Asi to bude mým množstvím flakonů a spoustou volného času. V práci jsem na změny čas neměla:))

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 14:31

Fleur To vůbec bezpochybňuji, že se vůči nim může  okolí vymezovat. Obecně ale mám minimum reakcí na vůně, voním se relativně malým množstvím a arabky téměř nenosím. Mám Kashkhu, Arba Wardat, který nenosím, ale flakon se líbil dceři, a pár CPO pro příležitostné použití. A abych se někoho ptala, zda se mu to líbí, to nedělám. Voním se pro sebe a pokud má někdo problém s mojí vůní, stačí říct. Když už někdo reaguje, tak to často bývá - voníš vždycky pěkně, ne komentář ke konkrétní vůni.

Ambre Eternel mám odstřik a dcera mi ji pokaždé chválila. Tak jsem jí koupila flakon a až pak mi došlo, že to nejsou totožné vůně, že odstřik od domenica je jiný, než ty 125 ml flakony, které se pak začaly prodávat. Nevím, kterou máš Ty, ale já v té pozdější, zejména v hlavě, cítím zkažená vajíčka, zajímalo by mě, která složka to dělá. A dcera z ní taky nejásala, nechtěla mi věřit, že je to totéž, ale nedovolila mi ji prodat.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 14:34

Miru Velice by mě zajímalo, jak souzním se svými vůněmi. Voním se pro sebe a často na sobě mám velký parfémový luxus a vypadám, jak bezdomovec. Neupravená, špatně oblečená, unavená, ale voním nějakým čistým parfémem nebo nedostupnou limitkou.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 14:39

Fleur Tak zrovna AE můžu jen když je echt vedro, "za studena" je pro mě neskousnutelná. 

To jen tak na okraj, pobavil mě ten propastný rozdíl ve vnímání

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 14:41
Reakce na Dalia:

Mirka CPO Kashkhu už jsem taky pořídila, jinak to nešlo. Asi ji také budu nosit spíš doma a do přírody se psem. Do narvané MHD by to asi nebylo to pravé. 

Fleur Ze všech arabek, které mám, mi přijdou pro okolí potenciálně "nebezpečné" asi jen Kashkha, Aoud Queen Roses a Memoir. Poslední dvě jmenované si pro sebe řadím mezi arabky. Ty ostatní, jako třeba Rabwa, Arba Wardat, Pink Coral ..., jsou podle mě zcela nekonfliktní.

​Tos dobře udělala, CPO koncentrace je fakt moc pěkná, už jsem si taky říkala, jestli si ji nemám koupit.

Aoud Qeen Roses Montale? Tu jsem měla a prodala, ale nemyslím, že by pro mě byl problém, že to byla arabka, mě ty růže často válcují. 

Memoir mám, i č.p. a miluju ho a pravidelně ho nosím na plesy. Tam tedy při aplikaci nešetřím. Takže jestli je nebezpečný, tak se dodatečně omlouvám všem spolutančícím.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 14:48

Korsičanka já jsem jich vyzkoušela kdysi spoustu, ale většinou asi ty levné a přišly mi, no levné. Nakupuju zpravidla naslepo a o arabkách není tolik recenzí. A jak už nenakupuju skoro vůbec, a nemám na to čas, tak se nepouštím do žádných průzkumů se vzorky a  odstřiky. Já jsem nakonec ráda, když nic nového, co bych (fakt nutně) potřebovala, neobjevím.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 14:49

Mirka 

...jo, ale to je přesně ono!

Vůně nemá nosit člověka,ale člověk vůni!..

Resp. prostě parfém má být samozřejmou součástí nositele,

pokud je dobře zvolen, člověk se v něm cítí komfortně, nenuceně, pak je to to pravé.

A pak absolutně nezáleží, co má na sobě.

(já se voním pořád. Ať jdu do práce, nakoupit, nebo se válím doma a maximálně vyjdu k popelnicím. Bez parfému neexistuju...)

Je to vlastně jak s hadrama - někdo nosí značky, aby lidi, "holky" viděli,

někdo nosí značky ze svých osobních důvodů... A pak se to odráží na tom, jak v tom kdo vypadá...

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 14:51

Miru já taky ne, leda, když je mi špatně. I do postele se voním, což je prý nezdravé. Někdy převlékám proto, že už je těch vůní na povlečení příliš.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 14:53

Mirka 

...jo noo, když jsem měla kdysi vysoké horečky, tak jsem snesla jen Kenzo Indigo, a asi dva dny nic.

A do postele se voním taky, aby se mi pěkně usínalo(na každou ruku něco), nebo zkouším výdrž vůně...

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 15:00

Miru jj, výdrž se takhle testuje nejlépe.

Já mám spací stálice, a na zápěstí nejvíc miluju Iris Celadon, ten jinam a jinak nenosím. Mno, normální smrtelník by si poklepal na čelo, mít extra vůni na zápěstí na spaní.

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 15:05

Miru z tveho prvniho prispevku jsem pojala obavu, ze by jako vune mela ladit s vizualem.... tak jsem rada, ze se to rozvedlo a vyjasnilo

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 15:28

andry 

...nééé, ladit by měla s vnitřkem...