Zábavné parfémové příhody

15. srpna 2014 15:25
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. srpna 2014 15:25

Dnes jsem si nechtěně vyslechla rozhovor v našem Rossmannovi. Mladá paní, bruneta, chtěla vyzkoušet vůně jako Giorgio Armani, Calvin Klein a Lancome, pročež jí prodavačka odvětila, že to bohužel nejde, jelikož k těmto dražším vůním (rozuměj v podmínkách našeho maloměsta :) ) testery nedostávají. Vskutku promyšlená podpora prodeje

Chudák paní se musela spokojit s vyzkoušením Beyonce Pulse na ruku, kterou paní prodavačka přirovnala k Acqua di Gioia, ale i 5th Avenue od Elizabeth Arden nebo Tresor od Lancome.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 15. srpna 2014 15:35
Reakce na wendulka:

No tak ještě že to nepřirovnala třeba k Obsession.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 15. srpna 2014 15:45
Reakce na wendulka:

No tak to já zažila u nás v Tetě, že nějaká  znalkyně  chtěla po prodavačce něco ve stylu Blue Light anebo jiné podobné vůně třeba Poeme.

Offline moudjahidine
Avatar
328 příspěvků moje polička 15. srpna 2014 22:45

Dneska jsem neprozíravě vlezla do kotevní Fann. Prodavačka po mně skočila hned u vchodu a hned jestli může pomoct. Tak jsem řekla, že děkuji, ale NEPOTŘEBUJU POMOC, jen jsem se přišla podívat na novinky. První část věty zřejmě její mozek okamžitě odfiltroval, protože mě doslova odtáhla od regálu s Diorem pěkně dopředu k drogerovkám s tím, že přes léto nic novýho neni a všechny novinky jsou tady vepředu. Okázale mi cákla na papírek nějakou novou dámskou Mexx, jejíž jméno si nepamatuju (bohužel si ale pamatuju šerednej flakon), že to je její oblíbená a super skvostná letní vůně. Očichala jsem papír, protáhla hubu. Viditelně znejistěla a zeptala se, jaký vůně mam ráda. Říkám, že hodně kadidlový a starosvětskou chypré. Čučela na mě jak puk a pak prohlásila, že to je přesně ta samá Mexx, ale pánská. Cákla na papír a jala se vysvětlovat, že dneska už můžou nosit pánský vůně i ženy a že je tahle Mexx super kadidlová. Nebyla. Než jsem se odporoučela, stihla mi ještě sdělit, že na dovolenou k moři se hodí pomerančová vůně, třeba jako BLGÁRI.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 15. srpna 2014 22:58
Reakce na moudjahidine:

Ale zas je fajn, že tuhle parfumérku nedávno zvětšili (na úkor trafiky), takže teď se tam vejde a může být zasvěceně informováno mnohem více zákazníků.

Offline benvenuta
Avatar
56 příspěvků moje polička 16. srpna 2014 00:31

Kedysi dávno som sa vo Fann spýtala na vanilkovú vôňu a poradili mi Givenchy Eau Torride (citrusy+bambus+asfalt). Odvtedy väčšinou odmietam pomoc predavačiek. Ale nedávno som v dobrom rozmare v Marionnaud prezradila, že oňuchávam ruže a predviedli mi aspoň 5 rôznych legitímnych ružových vôní, niektoré dokonca ani nemali v názve "rose".

Offline batta
Avatar
25 příspěvků moje polička 18. srpna 2014 21:18

Při včerejším čekání na přestup na letadlo v Istanbulu jsem si vzpomněla na doporučení od kohosi, týkající se návštěvy tamní letištní parfumerie. Zanechala jsem tedy své spolucestující rodinné příslušníky (manžela a dva syny) v kavárně s ujištěním, že se dlouho nezdržím. Nekomentovali nahlas, mysleli si své.

Kupodivu jsem se skutečně nezdržela, protože kromě Guerlainových exclusivek mě nic k vyzkoušení nebo nedejbože nákupu nezlákalo (v kufru už byly spolehlivě naloděné dvě micallefky a jedna arabka :-)).

Jak jsem posléze zjistila, jediná překvapená krátkostí a výsledkem svého pobytu v parfumérii jsem byla já sama. Moji milí mi totiž vysvětlili, že nic jiného nečekali, a to slovy mladšího a dosud bezelstného synka: "všechny parfémy, co na světě jsou, už přece maminka má doma". 

dusty
Avatar
18. srpna 2014 22:54

Dnes som sa vybrala do práce v nežnom fialkovom opare Après L'Ondée a netypicky s flakónom v taške. Napodiv, v chladnejšej klíme tento Guerlain drží a prestriekla som sa až poobede, keď som sa vybrala na pravidelnú prechádzku po Eurovei akože na obed.  Zaskočila som aj do DM a bezmyšlienkovite som si strekla na obe ruky Echt kolnisch Wasser 4711 - klasickú verziu. A to som netušila, akú nádheru som vytvorila - fúzia oboch klasických kompozícií vyústila do nádherného, skutočne nádherného svetloružového saténového oblaku. Musím si 4711 kúpiť a kropiť  kvetiny aj po daždi. Neustále som si pričuchávala k pravej ruke, netuším, čo si mysleli ľudia na ulici, ale naša pani mzdárka sa ma rovno spýtala, že "dievča moje, nemáš vreckovku?!".

Offline benvenuta
Avatar
56 příspěvků moje polička 19. srpna 2014 00:02

Dusty, to vyskúšam!

Manžel dnes večer do vošiel do miestnosti, uvidel ma podivne skrútenú na gauči, s tvárou zaborenou v ohybe lakťa, a ustarostene sa spýtal, či som v poriadku, či mi nie je zle. Odpovedala som, že áno, že len inhalujem voňavku :) YSL Paris.

Offline barbucha blogger
Avatar
30492 příspěvků moje polička 24. srpna 2014 13:44

Inspektor Wexford je dočista zmaten: v tašce oběti nalezl "velice drahý parfém" Forever and Ever od Diora - ale "vzhledem k tomu, že neobsahovala žádné společenské šaty, byl parfém tou poslední věcí, kterou v ní čekal."   

(Ruth Rendellová - ještě ke všemu to napsala ženská!!  - Záhada zmizelých dětí)

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 24. srpna 2014 15:02

tak já taky literární :

Moje oblíbená Betty McDonald, při stěhování na ostrov Vashon, když balila, snažila se balit stejné druhy do krabic a vše popisovat. pak jí ale došly podobné veci a k večeru balila kelímek s majonézou, špičku salámu a půl lahvičky Guerlainova parfému Modrá hodinka do tvídové sukně a dokonce na krabici ani nenapsala  Pozor neklopit.

Já dodávám, že bych sbalila vše halabala, ale Guerlainovu Modrou hodinku ( a nejen jí) bych přenášela na vlastní hrudi.

Offline Hillary
Avatar
27 příspěvků moje polička 24. srpna 2014 15:18
Reakce na náťa66:

tak já taky literární :

Moje oblíbená Betty McDonald, při stěhování na ostrov Vashon, když balila, snažila se balit stejné druhy do krabic a vše popisovat. pak jí ale došly podobné veci a k večeru balila kelímek s majonézou, špičku salámu a půl lahvičky Guerlainova parfému Modrá hodinka do tvídové sukně a dokonce na krabici ani nenapsala  Pozor neklopit.

Já dodávám, že bych sbalila vše halabala, ale Guerlainovu Modrou hodinku ( a nejen jí) bych přenášela na vlastní hrudi.

Tak to potvrzuju, z vlastní zkušenosti. Před 2 roky jsem se stěhovala, a to velmi komplikovaně a na několikrát, protože nový byt se rekonstruoval a ze starého jsem se musela vystěhovat, ještě než stavba skončila, tak jsem měsíc nikde nebydlela, parfémy, pečlivě nastrkané do krabiček a všechny odstřiky, hlavně spousty mých podílů z domeničiných medvědů putovaly všude se mnou ve třech taškách jako největší cennost. Všechny v pořádku bez úhony přežily a na nové speciálně vybudované polici si štastně hoví. 

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 24. srpna 2014 15:37
Reakce na Hillary:

Zcela chápu a vidím v jasných barvách.

jen přemýšlím, zda to byla Bettyina neúcta ke Guelainovi, nebo to spíš bylo tím, že v té době to byla zcela běžná voňavka , asi jako bychom dnes přemísťovaly  fáčka.

Předpokládám, že to byl ten druhý případ. Běžná produkce z drugstoru.

dusty
Avatar
24. srpna 2014 16:49
Reakce na náťa66:

To si nemyslím. Čítala som, čo o nej povedali jej priatelia. Jedna z nich, meno si samozrejme nepamätám, hovorila, že Betty v súkromí dosť plakávala, ale navonok si udržiavala fasádu dobre vychovávanej dámy, ktorá neobťažuje iných svojimi problémami, bola dobrosrdečná, ale aj trošku škodoradostná.  Ale niekde svoje problémy potrebovala ventilovať. V tejto súvislosti hovorila aj o Chaneli 5 či Guerlaine, ktoré si nemohla dovoliť, no túžila po kvalitnom parfume, tak ich chodievala ovoniavať, nakoniec sa o tom aj zmieňuje v jednom príbehu o Dorite, ktorá predstierala, že je detektív. Bežnú drugstorovú produkciu zrejme používali jej dcéry, aj tomu venuje farbistý a vtipný opis raňajok u MacDonaldovcov, vrátane "nápaditých" názvov drogérioviek.

Že zabalila pol fľaštičky Modrej hodinky so špičkou salámu do tvídovej sukne a dokonca to ani neoznačila "Neprevracať", to bola jednoducho únava z balenia. 

Offline benvenuta
Avatar
56 příspěvků moje polička 24. srpna 2014 19:01

Ako sa vlastne tie ostatné parfumy volali? Viem, že Bettine dcéry sa polievali "Mým hříchem" a "Afrodisií". To by boli Aphrodisia od Fabergé (1938) a My Sin od Lanvina. Ešte si spomínam na niečo preložené ako "Pojď blíž."

edit: anglický text má "Aphrodisia, Quick Passion, Come Hither, Lots of Sin", My Sin tam nie je, aj keď sa mi marí, že v českom preklade bol "Můj hřích"...

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 24. srpna 2014 19:26
Reakce na benvenuta:

nene, Mým hříchem se polévala její spolupacientka Eileen v TBC sanatoriu.

Vždy, když jela  k zubaři

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 24. srpna 2014 19:27
Reakce na dusty:

Kde jsi o ní co četla ? Abych pravdu řekla, hledala jsem něco o jejím životě, ale nic jsem víceméně nenašla.

Tak jsem si alespoň přečetla knížky její ségry.

Offline benvenuta
Avatar
56 příspěvků moje polička 24. srpna 2014 19:49
Reakce na náťa66:

Áno, Eileen v hodvábnom pyžamku...

dusty
Avatar
24. srpna 2014 20:00
Reakce na náťa66:

Kde jsi o ní co četla ? Abych pravdu řekla, hledala jsem něco o jejím životě, ale nic jsem víceméně nenašla.

Tak jsem si alespoň přečetla knížky její ségry.

Pamätám si, že to bolo čosi o histórii Seattle, bol to taký spomienkový monológ jej priateľky a potomkov jej priateľov, ktorí ju dobre poznali. Skús vyhľadať, ja som teraz narazila akurát na Vajce a ja v angličtine.

A Mary Bardová je tiež fajn, aj keď Betty neprekoná. 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 24. srpna 2014 20:23

Stalo se mi v červenci, jen jsem to neměla kam napsat :-) Byli jsme s přítelem v nákupním centru a já jako vždy zabrousila do parfumerie. I zahlédla jsem nový flanker Angela - Eau Sucrée a hned jsem se ho jala zkoušet. Zalíbil se mi natolik (i jemu), že jsem se po několikerém přemlouvání (od něj) rozhodla, že si ho ještě dodatečně koupím k narozeninám. On pořád cosi povídal o stojánku, a že se mám zeptat, jestli je ten stojánek, v kterém mají tester, součástí balení. A že bez stojánku to prostě nebude na poličce ono, že bych flakon musela mít naležato... No nic, koupila jsem a usadili jsme se naproti v pizzerii. Rozbalila jsem, on zjistil, že chybí stojánek. Odešel. Za pět minut se vrací s triumfálním výrazem... ...a se stojánkem, který vysomroval na prodavačce. Tak to mě opravdu pobavilo...

Nicméně, a to nechci nijak rozpitvávat, teď spolu nejsme. Ale to, že konečně začal sdílet mou vášeň k parfémům a tohle a nejen to bylo toho důkazem, je na seznamu proč se k sobě vracet :-D