Antikoncepcia a zmena čuchu

11. února 2017 17:02
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. února 2017 13:15
Reakce na Amun:

No, ja sugestibilná som a navrch úzkostná, takže kľudná asi len tak rýchlo nebudem:). Ale máš pravdu, počkať a ak by to neprechádzalo, opýtať sa doktora.

Ono, nakoniec, aj keby to tak bolo, tak ak mi tie lieky pomôžu s tým, čo riešim, tak to za tú niekoľkomesačnú oštaru s čuchom stojí, ale práve čuch!?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. června 2017 09:34
Reakce na slniecko:

Můj osobní názor je, že HA může hodně pozměnit čichové preference.

Jinak doufám, že Ti se zdravotními problémy pomohla. Já nesnesu žádnou A a jsem za to ráda. Nevím, co jsi měla za potíže, ale já měla poslední skoro rok dost velké problémy ženského charakteru. A pomohla mi (a to skutečně výrazně) "obyčejná" pupalka, kterou už třetí měsíc poctivě užívám.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. června 2017 16:37
Reakce na Dalia:

Ďakujem, čiastočne pomohla, ale telo ju neznieslo, takže som ju musela vysadiť. Ale budem ju musieť nasadzovať krátkodobo v nejakých intervaloch, ešte sa uvidí.

Bohužiaľ ja musím dopĺňať presne jeden konkrétny hormón, ktorý mi telo neprodukuje a tam sa obávam, že bylinky nepomôžu . Aj keď, teda, bola by som im ďaleko radšej.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. června 2017 16:45
Reakce na slniecko:

Přeji Ti, ať se vše co nejdřív urovná. Hormony umí potrápit!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. června 2017 16:57
Reakce na Dalia:

vďaka

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 15. října 2017 08:41

Nejsou to sice hormony, co by mi změnily čich, ale stejně se o tuto zkušenost musím podělit.

Vzhledem k tomu, že jsem byla až brutálně závislá na cukru (pro ilustraci: minimálně tři kusy sladkého pečiva denně + tabulka čokolády, sice hořké, ale poctivých 100 gramů), rozhodla jsem se pro detoxikaci od cukru. Nehodlám strávit zbytek života v nějakém dietním režimu (byť možná zdravém), takže po krušném prvním týdnu, který uplyne zítra, začnu cukry postupně v mnohem menší míře vracet, ale šlo mi o přetržení té závislosti.

Je zajímavé, jak rychle se mi během abstinence od všech cukrů a sacharidů přenastavilo vnímání chutí. Rozhodně nemohu říci, že bych přestala toužit po buchtě, zákusku či čokoládě. Ale sladkou chuť mi přinášejí i takové druhy zeleniny, kde jsem dřív nic sladkého neměla (salát, vyloženě přeslazená je mrkev).

A ruku v ruce s tím jde i vnímání sladkého ve vůních. Najednou mám pocit, že sladká je i Mitsouko . Skoro všechno na mé poličce mi připadá přetékající cukrem. Pokud tenhle efekt nezmizí, budu odkázána jen na pár vůní...

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 15. října 2017 09:11
Reakce na Fleur:

Jo, to potvrzuji. Takhle jsem nejedla cukr skoro rok, akorát já jsem teda žádné výrazné zlepšení čehokoli nezaznamenala, takže si ho teď užívám v normálním množství bez problémů. Ale já teda naopak, jsem vyloženě šla po sladkých vunich, jako bych si ten cukr chtěla doplnit. Téměř cely rok jsem nosila Samsaru a Musc ravageur, takže poměrně sladké vůně. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 15. října 2017 11:34
Reakce na Luna:

Já také nečekám, že zázračně omládnu o deset let, a navzdory slibům, jaký příval energie člověk po vysazení cukrů pocítí, se ploužím jako troska, takže rok bych to rozhodně nevydržela. Ale slibuji si od toho, že nebudu pociťovat nutkavou touhu vstoupit do cukrárny či pekařství, kdykoliv je míjím, a kdyby se náhodou nepovedlo, tak že ten nákup nesním hned v MHD.

A momentálně mi připadá, že kdyby kolem mě prošel někdo navoněný La Vie est belle, tak to bude moje smrt. Už i ta citrónová Eau d´Hadrien mi připadá přeslazená.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. října 2017 12:14
Reakce na Fleur:

Barbucha - verze číslo 2.