Nejlepší vůně uplynulého roku

30. prosince 2016 19:04
Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 30. prosince 2018 17:04

Fleur 

Krásné fotografie

Já jsem se stejně jako v loňském roce převážně pohybovala v osvědčených vodách značek Guerlain, Frederic Malle a Maison Francis Kurkdjian.

Značka Guerlain mě potěšila Musc Noble a 190 Ans de Créations, i když ani o jedné z nich nemůžu říci, že bych byla vyloženě ohromená či překvapená.

Frederic Malle a novinky z dílny Carlose Benaima Music for a While a Dawn jsem s radostí vyzkoušela, ale zařadila do kategorie pro mě nenositelné. I když v případě druhé o kvalitě zpracování i kráse vůně nemám pochyb.

Maison Francis Kurkdjian inovoval již známé vůně, ale rozšíření jeho oudové kolekce o OUD extrait de parfum a OUD silk mood eau de parfum jsem uvítala a obě spolu s loňským extraitem OUD satin mood patří mezi mé nejvíce používané zimní vůně.

I pro mě je díky VAVAVOOM značka Andy Tauer a jeho vůně jedním ze dvou největších parfémových objevů tohoto roku. Moje první setkání před lety nedopadlo úplně dobře a tak jsem se dalším námluvám dost dlouho vyhýbala. Les Années 25 a PHI Une Rose de Kandahar spolu s jednou z rarit kolekce Tauerville získaly čestné místo na mé poličce. A umím si představit, že jí časem doplní i Une Rose Chyprée.

Jednoznačné letošní lásky, které jsou jako vytvořené pro mě na míru a asi nejvíce vystihují moje momentální parfémové rozpoložení, jsou z dílny 1907. Z kolekce "Beneath the Surface" mi radost dělá Mon âme a pořízení Genevieve je jen otázka času. U těchto vůní jsem za loňský rok asi nejvíce zažila pocit, že parfémový svět ještě není tak úplně ztracený .

( zdroj https://www.1907perfumeries.sk/ )

Online slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 30. prosince 2018 17:15

Rozmýšľam, že vlastne nemám tento rok nejaké ako úplne wow objavy. Ako áno, LPRN Black Perfecto JE pekná vôňa, ale ak mám pravdu povedať, práve som ju vyhodila z košíka, ako rozmýšľam, čo si kúpiť (pravda, aj preto, že končí, zas by som riešila, že či by som ju používala), príjemne prekvapili Genevieve a Mon Ame od 1907, Shamal od Nobile, od Kriglera Bouquet Baroque, tak ale tie sú aj tak v cenovej relácii mimo môj záber, hlavne tá druhá, Belle De Jour od Diora, tú by som možno aj niekedy kúpila, ale skôr je to v línii "je krásna", než nejaký objav roka. Musím ešte pouvažovať, či mi niečo nenapadne.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 30. prosince 2018 17:51

Fleur Na tvůj přehled minulého roku s fotkama se vždycky těším.

V roce 2018 vzniklo 4191 vůní. Z té malé části, kterou jsem stihla vyzkoušet, mě nejvíc zaujaly tyto:

Guerlain: Musc Noble, 190 Ans de Créations, L'Homme Ideal L'Intense

Chanel: Paris Deauville

Aedes: Musc Encensé

Nicolai: Neroli Intense

Hermès: Agar Ébenè

N. Vermeire: Niral

Tauer: Les Années 25

Nobile 1942: Malus

Memo: Moroccan Leather

Atkinsons: White Rose de Alix

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 30. prosince 2018 18:53

Letošní parfém číslo jedna je pro mě Fate Extrait, i když bohužel mám strach co bude s jeho dalším nošením.

Velice nadšená jsem  z objevu Tauera, kdy mi na poličce přistály 4 jeho vůně. A taky návrat k vůním Toma Forda. Starším i novým.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 30. prosince 2018 20:25

Z letošních novinek mě zatím nejvíc zaujaly parfémy Bergamotto di Calabria (Perris Monte Carlo) a The Lover's Tale (Francesca Bianchi). Píšu zatím, protože jsem některé vzorky (Cuir Celeste, Fleur de Lalita, Moroccan Leather, Nudiflorum) ještě nevyzkoušel.

Za své letošní objevy bych označil Eau de Cèdre (Hubert Fattal), A Different Drummer (Walden Perfumes), Hwyl (Aesop) a Johar Al Oud (Fragrance Designs).

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 07:52

Mým osobním objevem v letošním roce je vyzkoušení značek Areej le Doré (Russian Musk, Indolis, Walimah) + Bella Bellissima (White Leather, Blue Diamond) + 3 vůně, které vytvořil Quentin Bisch:

Delina, Delina Exclusif, Venenum Kiss.

Z vůní, které mají datum narození rok 2018 a stihla jsem je vyzkoušet, se mi líbí nejvíc:

Již zmiňovaná Delina Exclusif (Parfums de Marly)

190 Ans de Créations (Guerlain)

London (Widian)

White Rose de Alix (Atkinsons)

Mon Parfum Pearl (M. Micallef)

Největším zklamáním v novinkách roku 2018 vzhledem k vysokému očekávání jsou pro mě Sabbia Bianca (Profumum Roma) a Love Tuberose (Amouage).

Z těch asi 4170 novinek 2018, které jsem zatím vyzkoušet nestihla (blackviolet díky za přesné číslo, mám co dohánět ), mě nejvíce zajímají Cuir Celeste (Ex Nihilo) a Lost Cherry (Tom Ford).

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 08:47

Martula Kde se dají prosím sehnat vzorky Areej Le Doré? Také bych ty vůně rád vyzkoušel, dovedu si předtavit ten zážitek.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 10:18
Reakce na ModestMourek:

Martula Kde se dají prosím sehnat vzorky Areej Le Doré? Také bych ty vůně rád vyzkoušel, dovedu si předtavit ten zážitek.

​tady:

http://theperfumedcourt.com/search.aspx?keyword=areej+le+dore

Koupila jsem to nejmenší 1/4ml množství a vzhledem k síle vůní to na zkoušku bohatě stačilo. Drahé vzorky, ale za ten zážitek to stojí..

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 12:09

ModestMourek Svatá pravda, stojí:)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 12:24

cinkja , Korsičanka , blackviolet , děkuji!

Také jsem vždycky zvědavá na výroční rekapitulace ostatních - někdy se v průběhu roku preference změní, nadšení opadne, či naopak nové vyvstane.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 18:56

Z mainstreamu Nina Ricci Bella. Počáteční mírná rozpačitost ohledně výdrže se změnila v závislost, nenáročná, a pěkná.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 19:09
Reakce na Martula:

Z těch asi 4170 novinek 2018, které jsem zatím vyzkoušet nestihla (blackviolet díky za přesné číslo, mám co dohánět ), mě nejvíce zajímají Cuir Celeste (Ex Nihilo) a Lost Cherry (Tom Ford).

​K tomu číslu... překvapivé, i vzhledem k tomu, že v posledních letech se počet parfémových novinek pohyboval kolem 2.000 - 2.400. K roku 2018 mám informaci o počtu kolem 2.330. Bude tam určitě velký prostor pro výklad, které výrobky do výčtu zahrnout a které ne, čili rozhodující budou vstupní parametry...  zajímavé téma. 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 19:54

Mým letošním objevem je KOSATEC.

A pak díky obrázku od Luna se Iris de Nuit od Heely natrvalo usadil na poličce a patří k mým nejčastěji používaným parfémům.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 20:01

janejane Ač kosatce příliš nemusím, tento se mi opravdu LÍBÍ!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 20:59

janejane a opravdu hodně ti sluší

já se na nějaké hodnocení necítím vůbec kvalifikovaná, ale konečně se mi podařilo trochu se zorientovat ve složkách, které mě od začátku přitahují a přitom jsou z různých důvodů pro mě zároveň dost problematické.. růže a oud. a ony jsou nejlepší v kombinaci! santal royal, rouge avignon.. prostě krása:-)

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 22:17

domenica Čerpala jsem z Parfumo, kteří mají dobrou a spolehlivou databázi. Rok uvedení 2018 tam má celkově 4194 položek.

https://www.parfumo.net/Release_Years

A v posledních letech se to tam pohybuje kolem čtyř tisíc. Jinak jsem to blíže nezkoumala.

Odkud je počet 2330?

Cervanek
Avatar
01. ledna 2019 22:35

"Moje" objevy a bestsellery v roce 2018, které ne vždy korespondují s rokem vydání - 2018, ale velmi mě emocionálně oslovily:

190 Ans Absolu - Guerlain (extrakt toho nejlepšího)

Knightsbridge - Piguet (Modrá hodina z Londýna )

Anael - Makkaj (z 80 % Musk Yas, pár procent Opulentní dámský  Shaik)

He left his cologne in my bedroom - Tauer (krémová grepová kolínská)

Hyacinth and a Mechanic - Tauer (dlouho slibovaná kreace Mistra několik let zpět, není ve volném prodeji)

Tuberose Sotto la Luna - Tauer - včetně mýdla Majestic Tuberose, které je s vůní autentické

O, Unknown - Imaginary Authors - entrée do světa kosatců, které jsem dříve až tak nemusela.

Cèdre et Sambac, Cuir d´Ange; Agar Ébène - Hermès

Rousse - Lutens - nevšední směs koření s fermentovanou kůrou skořicovníků - stromů, před kterými se skláním v jejich životní velikostech, jak v době květu, tak v zelené formě.

Le Participe Passé - Lutens - dávné koření

Suerte - La Martina - rozemletá skořice lehce štiplavá a v začátku s feferminzem

Knize Ten - Knize - óda na větvičník

Cervanek
Avatar
01. ledna 2019 23:05

ModestMourek jinak Areej Le Doré je původně thajská značka https://www.areejledore.com/ a do 5.1. 2019 neúčtují poštovné - psali na FB nebo Instagramu

Areej Le Dore8 hod ·

During the winter, you can’t go wrong with sweet-musky floral-oriental scent like Koh-i-Noor @areejledoreperfume

Don't miss #freedelivery winter special! 2 - 5th January, 2019 at www.areejledore.com

#areejledore #areejledoré

(sada vzorků je zde vyprodaná)

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 23:07

blackviolet 

tu informaci mám v povědomí z více zdrojů, ať už francouzských nebo italských a dalších, podobné cifry jsem slyšela od Turina nebo před pár dny od Marka Behnkeho, což je taky poměrně autorita a znalostmi nabitá osoba. O minulém roce říká právě, že bylo vydáno kolem 2.330 nových parfémů.

Ale ak jsem psala, těch kritérií, které si lze stanovit pro počítání novinek může být víc a proto se dochází k rozdílným výsledkům. Jen zběžně jsem mrkla na parfumo a tam počítají úplně všechno, včetně některých krémů, balzámů... 

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 02. ledna 2019 09:40

Cervanek Děkuji za informaci. U zásilky z Thajska bude asi vysoké clo a daň, že? Nenám s tím žádnou zkušenost.

Jinak gratuluji k objevu Knize Ten, mezi pánskými klasikami se ukrývají poklady. Z trojice Cèdre et Sambac, Cuir d´Ange; Agar Ébène mě nejvíc nadchla ta prostřední, kterou jsem koupil manželce k Vánocům.