Nejlepší vůně uplynulého roku

30. prosince 2016 19:04
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 30. prosince 2016 19:04

Moje top 2016 z toho, co jsem vyzkoušela:

střední proud

Angel Muse, L'Ange Noir

niche

SHL Taklamakan, Amouage Lilac Love, Masque L'Attesa, Lubin Upper Ten, Galop d'Hermès, MFK Grand Soir, AC Philtre Ceylan, Mimosa Indigo, Emeraude Agar, Montale Oudmazing, Moresque Aurum

nové značky

Francesca Bianchi, Sylvaine Delacourte

A jak to máte vy?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. prosince 2016 14:51
Reakce na blackviolet:

Střední proud už jsem vyjmenovala v jiném vlákně, tam jsem za sebe přidala navíc kromě dvou tebou zmíněných ještě Narciso Poudrée.

Pokud jde o niche, tam se s tebou shoduju v SHL Taklamakan, Amouage Lilac Love, Masque L'Attesa, Lubin Upper Ten for Her, AC Philtre Ceylan a Montale Oudmazing.

A za sebe přidávám ještě Majda Bekkali Tulaytulah, Maria Candida Gentile Rrose Sélavy, Armani Privé Fil Rouge, April Aromatics Agartha a Kerosene Blackmail.

A v nových značkách se zase shodneme s Francescou Bianchi, to je velké potěšení ... a co, i tu Sylvaine Delacourte ti nakonec odkývám.

Povedených jich bylo víc, takže jsem vzala jen ty úplně nejlepší. Jo, slušný rok to zase byl-

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 31. prosince 2016 16:21

tak já vám jenom něco málo odkývám ale níže uvedené mě teda příjemně překvapily:

Angel Muse z mainstreamu

L'Attesa (protože kosatec není úplně můj šálek čaje) i ten Oudmazing (protože Montalky fakt nemusím)

___

za sebe přidám Au Coeur du Desert, protože je to přislazená LADDM, což je přesně to, co mi u ní chybělo

Fruitchouli Flash, protože je to úplná šílenost, která ve mně vyvolává dobrou náladu

a ještě se mi docela zamlouvaly Aldheyx a Hundred Silent Ways

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 31. prosince 2016 22:34

Tak toho zase bylo docela dost!  Také jsem dnes lehce bilancovala.

O vůních a jiných parfémových radostech uplynulého roku:

http://guerlinade.cz/2016/12/31/parfemova-nej-roku-2016/

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 31. prosince 2016 23:39

Za mě jednoznačně největším potěšením byly vůně, pod kterými je podepsaný parfumér Luca Maffei - L'Attesa od Masque Milano a Secrets du Paradis Rouge od Jul et Mad. Nejen proto, že splňují všechny mé představy o niché vůni, ale také proto, že kosatec a pomerančový květ .

Sylvaine Delacourte a její La Collection Muscs mi zpříjemnila předvánoční čas a z nenápadného namlouvání se vyvinula další láska - Florentina. 

Parfémový rok 2016 byl spíše rokem návratů ke starým láskám a to mě potěšilo snad nejvíce .

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 01. ledna 2017 17:41

Rok 2016 byl z pohledu parfémových objevů přínosný.

Hned v lednu se vynořila vůně, která je pro mě nejkrásnějším přírůstkem roku a celý rokem mě také provázela:

Na jaře jsem našla nového parfémového průvodce:

V létě jsem si užívala spíše vůní přírody...

...a tam, kde jimi příroda šetřila, jsem jí ochotně vypomáhala:

V předvánočním období mě potěšilo několik parfémových setkání v Košicích, Brně i Bratislavě. Také jsem zjistila, že kromě tradiční vanilky...

... mohou o Vánocích skvěle vonět i rajčatové lístky!

Díky všem spřízněným duším ze zdejšího fóra za nové podněty a za možnost sdílet společnou vášeň!

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 01. ledna 2017 18:24
Reakce na Fleur:

Krásné vyznání i fotografie .

A máš pravdu - Ambre Éternel i můj parfémový rok 2016 vlastně zahájila, ostatně jako rok předtím Santal Royal. A velmi krásně. Tak třeba tomu tak bude i letos a kolekce Les Absolus d’Orient se ještě trochu rozroste.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 01. ledna 2017 18:57
Reakce na cinkja:

Díky!

Ambre Éternel byl počátkem roku nákup naslepo a vyšel na sto procent - už ji řadím mezi stálice.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 01. ledna 2017 19:00
Reakce na Fleur:

Krásné obrázem i slovem. 

Jak jsem jenom mohla zapomenout na Ambre Éternel?  (vím, zařadila jsem si její uvedení na konec minulého roku). Hned ji jdu doplnit do seznamu NEJ vůní. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. ledna 2017 20:55
Reakce na Fleur:

Tak to je opravdu krásné ohlédnutí a vyznání se vším všudy.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 02. ledna 2017 17:54

Ja by som chcela upozorniť na dve pomerne nenápadné, ale podľa mňa veľmi perspektívne novinky, obe od Hermés: Le Jardin De Monsieur Li a Eau de rhubarbe écarlate, mne osobne hlavne druhá urobila radosť, som v takej nejakoj fáze, že mám dojem, že "pekné, ale v podstate všetko tu už bolo aspoň v podobnej forme" a toto je predsa len pomerne výrazne iné ako zbytok či už mainsreamu, alebo niche, aj keď jednoduché. Z niche ma celkom zaujala Secrets du Paradis Rouge, aj keď tiež nie nejakou objavnosťou, skôr kvalitou spracovania. Čo sa flakónov týka, jednoznačne to u mňa toho roku vyhráva porcelánová limitka Mitsouko.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 10:10

Pomalu nastává čas bilancovat, co parfémově přinesl rok 2017.

Z novinek v mainstreamu mě opravdu zaujala Bottega Veneta Eau de velours, která také zabrala přední místo v seznamu mých parfémových přání. Je hezké, že se stále dá po nějaké vůni toužit...

Příjemným překvapením byly návraty vůní, s nimiž jsem se rozloučila a nedoufala v opětovné setkání. Nevím, zda mě víc potěšila Bvlgari Pour femme, druhdy moje signature, v elegantnějším hávu coby Splendida...

... nebo L´Instant Magic, který kraloval mé poličce od roku 2007, kdy byl uveden na trh:

Za možnost získat jej v tomto krásném flakónu patří díky samozřejmě Domenice!

V oblasti niche vůní jsem po prvním přivonění propadla novince od Jul et Mad. A navzdory názvu, Fugit Amor, to bude láska trvalá:

Z dalších novinek se mi líbila Mandala od Masque Milano, Pélargonium Aedes de Venustas.

První narozeniny oslavil butik Vavavoom, díky kterému se Brno nestává jenom nutnou přestupnou stanicí při parfémových výletech do Bratislavy či Vídně. Akce spojené s uváděním parfémových novinek přivedly do Brna nejen reprezentanty parfémových značek, ale přilákaly konečně rovněž legendy místní parfémové komunity a virtuální přátelství mohla být zpečetěna i osobně.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 10:56

Galop

Cashmere Franck Boclet

Sole di Positano

Mon Guerlain

Splendida Iris d'Or

4711 Remix Cologne Anniversary Edition

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 11:06

jerry Díky za připomenutí - Galop rozhodně patří k objevům roku!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 11:26
Reakce na Fleur:

První narozeniny oslavil butik Vavavoom, díky kterému se Brno nestává jenom nutnou přestupnou stanicí při parfémových výletech do Bratislavy či Vídně. Akce spojené s uváděním parfémových novinek přivedly do Brna nejen reprezentanty parfémových značek, ale přilákaly konečně rovněž legendy místní parfémové komunity a virtuální přátelství mohla být zpečetěna i osobně.

I když čistě technicky ta druhá věta se nevztahuje úplně na všechny. Jednu z nich totiž k úplně první návštěvě Brna přece nalákal jen samotný butik a předem přislíbená prohlídka města s průvodcem, která se akci s reprezentanty parfémových značek s přehledem vyrovnala.

A na jaře hodlám vzít město útokem potřetí! (Už teď mám předběžně přislíbený jeden doprovod).

Cervanek
Avatar
26. prosince 2017 11:38

za mě určitě Le Gant (Byredo)

Oud al Melka (Royal Crown)

Oud Remad (Pheromone Perfumes)

Sweet Morphine (Ex-Nihilo) a seznámení se se značkou Ex-Nihilo jako takové

a Warszawa (Puredistance) /šla do Tužebníku až po čase, ale je tam/

Krigleři a seznámení se s majitelkou Le 19 ve Vídni

objevení Maison de Parfum ve Vídni

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 12:21

Za mňa je víťazom Black Perfecto 

Ešte by som spomenula Mon Guerlain, Izia, Joyeuse Tubereuse a BR540 vo verzii extrait.

No a hoc to nie sú novinky, ale najlepšie parfumové správy tohto roku - návrat Guerlainovských parfumov - Iris Ganache, L'Instant Magic a Oriental Brulant 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 19:31

Tak nejako na prvý nástrel bez bližšej archeológie ma napadajú Black Perfecto, Lui a Café Tuberose.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 19:47

Parfémový rok 2017 mě potěšil po všech stránkách. Byl rokem skvělých vůní, návratu starých lásek i nových objevů. Pohybovala jsem se převážně v osvědčených vodách "svých" oblíbených značek a letos to byl rok opravdu vydařený.

Radost mi udělal Frederic Malle a jeho Superstitious. Hned několikrát během roku Maison Francis Kurkdjian, především extrait verzemi Baccarat Rouge 540 a Oud Satin Mood. Trio novinek Jul et Mad mě udělalo radost kompletně, ale nejvíce si mě získala úchvatná Mon Seul Désir. A v neposlední řadě Guerlain, především tím, že ctí klasiku, že si občas vzpomene na své staré krásky (což budí naději) a stále ještě umí vytvořit parádní vůni novou. Lui je toho důkazem.

Jsem vděčná a vážím si nejen letošních přírůstků na poličce, ale především všech pravidelných i svátečních milých setkání. Díky nim je tenhle "kůň" mnohem smysluplnější .

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 21:24

Z mainstreamu se mi moc líbí Bottega Veneta Eau de Velours.

Z letošních očekávaných novinek Chanel a Hermès u mě vítězí Twilly.

U Guerlaina u mě boduje Lui a Oud Essentiel.

Galop je pro mě tedy už rok 2016.

A jinak - AC Cafe Tuberosa, Flamenco Ramon Monegal, Pelargonium Aedes de Venustas, Mandala Masque Milano, epidOr Lubin, Harlem Bloom Vilhelm P.

Baví mě značky Une Nuit à Montauk/Bali, Papillon, Wiener Blut.

A nezklamala mě ani Mugler Les Exceptions. Jsou to dobře udělané vůně, drží si svoji línii a dají se zařadit po bok exkluzivek Chanelu nebo Collection Privée Dioru.