Pohanil Vám někdo vůni?

13. srpna 2014 15:47
Online luciole
Avatar
1084 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 00:41

domenica 

A to jsi před dvěma lety v recenzi na Baccarat Rouge edp psala, jak se doma ohromně líbí... 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 11:56

... vzpomínám si, fakt se líbila (tenkrát to byla edp). Ale to je ta proměnlivost ve vnímání a v čase a taky rozdíl mezi zkoušením s plným soustředěním se na nový parfém,  a pak v normálním nošení, kdy parfém poletuje hodiny kolem nositelky... to, co se jim zdálo být zajímavé a originální, stalo se rušivým... Osobně považuju Baccarat Rouge za jednu z nejzajímavějších (a na mnohých nositelkách i jednu z nejkrásnějších) vůní současnosti.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 02. dubna 2018 13:08

Včera v  nákupním centru. Manželský pár kolem čtyřicítky, pan praví: "Tady někdo hnusně smrdí". Jeho žena laxně přitakala: "No, jo, cítím tady nějakou levnou voňafku". Byl to můj Oriental Brulant. Nejsem sice svárlivá osoba, ale to bylo i na mě moc, že zrovna on to takto schytá, to bych neřekla. Jak se zmiňujete, Coromandel - to byl lapač nekomplimentů. A já osobně ho na sobě také nesnesu, ač se mi velmi líbí na jiných. Tu hnilobu, omítku, která na mě vystoupila, když jsem si ho vzala v chladný, deštivý den, dodnes cítím. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. dubna 2018 18:36

woman27 Takové nekomplimenty dokáží člověka rozhodit. Pamatuji, že před lety to schytal můj Ange ou Demon. Ale docela zábavné bylo, že tenkrát pánovi voněl, dokonce se tím netajil, a slečně ne. Měla jsem potom celkem dlouho problém tuto vůni vytáhnout mezi lidi. Bála jsem se, aby někoho neobtěžovala a nakonec to skončilo jejím prodejem. 

Po letech jsem si ji pořídila znovu a už se rozhodně nenechám nikým rozhodit. Mně voní a to je pro mě hlavní. Už dokážu být "nad věcí".

Nedej si nikým zkazit radost z vůně. Určitě Ti OB sluší! 

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 02. dubna 2018 21:24

Dalia 

Dali, děkuji, rozhodilo mě to, ale určitě vůni budu nosit s radostí a noblesou. Já už jsem se setkala s takovými reakcemi na vůně, že mi to hlava nebere. Jedna z posledních byla od mojí švagrové na La Fille de Berlin, kdy prohlásila, že to je konečně vůně jejího gusta, taková jemná, neškodná. Takže už mě hned tak něco nepřekvapí.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 02. dubna 2018 22:04
Reakce na woman27:

Včera v  nákupním centru. Manželský pár kolem čtyřicítky, pan praví: "Tady někdo hnusně smrdí". Jeho žena laxně přitakala: "No, jo, cítím tady nějakou levnou voňafku". Byl to můj Oriental Brulant. Nejsem sice svárlivá osoba, ale to bylo i na mě moc, že zrovna on to takto schytá, to bych neřekla. 

​Z toho bych si vůbec nic nedělala a je klidně možné, že v tu chvíli bylo úplně jedno, čím jsi zrovna navoněná. To, co popisuješ, by mě nechalo klidnou. Však se už pravděpodobně nikdy neuvidíte.  Podle té reakce tipuju, že za jejich hodnocením mohlo být například:

- nesnášejí jakoukoli vůni a vlastně nesnášení šmahem lidi, kteří se voní

- nesedla jsi jim a chtěli tě slovně sejmout

- měli špatný den

- no a nakonec... třeba se jim opravdu ta vůně prostě jenom nelíbila... i když zrovna v případě Oriental Brulant, která nijak neřve a neprosazuje se intenzivnědo prostoru...

Mně zamrzí jen to, když parfém, který mně se líbí, sklidí nelibou reakci u mého nejbližšího okolí (rodina, práce). 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 13:46

domenica U edp to chápu. Ale u čistého parfému BR540 mě to docela překvapuje. I když je fakt, že dřív jsem ty slané a dezinfekční tóny také tolik nevnímala a možná že mně ani tak nevystupovala podobně, jako to máš ty. Nicméně s tou zajímavostí nelze jinak než souhlasit.

Korsičanka Ale to se mu nemůžeš divit zlato. Si vzpomeň minulý týden, co provedla se mnou, když jsi mi pod nos strčila pouhý jí navoněný papírek. A že já su zvyklá na ledacos. Une Fleur de Cassie je též nesmírně zajímavá vůně podobně jako Le Parfum de Therese, no obě mají pouze své dny, kdy sednou. Bohužel když se netrefíš, tak je to fakt nářez jak pro okolí, tak i mnohdy pro samotnou nositelku. To Lipstick Rose už je možno ve srovnání s nimi označit za líbivou.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 20:09

domenica 

Myslím si, že b) je správně. Do Penny vlastně vůbec nechodím, vyskytuje se u nás ve čtvrti, kde není bohužel optimální složení obyvatel a očividně jsem jim nesedla do noty. A máš pravdu, OB si užívám. Děkuji.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 17:27

Tak včera večer to chytla KisteNavoněla jsem se na noc ze vzorečku a první se v kuchyni hroutil syn, že je to strašné. Potom došel manžel do ložnice a ptal se, čím jsem si natřela ruku, že to je teda fakt hnus. Tak mu říkám, že je to vůně, co si chci koupit. Tak prý ani omylem. Padaly slova jako smrad, domov důchodců, nemocnice a prý určitě do rána budeme ochrnutí. Nakonec jsem se musela jít převlíknout. Korsičanka Tak asi nic. Pokud už ji teda nemáš nachystanou. Vyvolala doma velkou stávku a to je snad poprvé, že se mi něco líbí, ale nemá to podporu. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 17:54

Renusatko Neboj, nemám:) Zpočátku je dost děsná, ale pak se přeci meruňkově rozvoní Na tobě ne?

Chudáci, to musel být šok, jestli stále cítili ten začátek Každému holt není dáno.

Každopádně je to dobré varování, abych ji používala, jen když budu chtít někoho naštvat nebo odehnat

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 18:14

Renusatko No je fakt, že já jsem Kiste teď, když se oteplilo, raději odložila, ale hu, tohle je docela drsný. Tak to je mi líto, holka.

Takhle podobně mi mamka reagovala dřív na Shalimar. Tak jsme nakonec dospěly ke kompromisu, že si nedávám čerstvý nástřik v její přítomnosti a ona nekomentuje, když jím voním. Alespoň ne tak drsně jako dřív.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 18:17

wendulka A já nesmím doma Malleho Une Fleur de Cassie

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 18:25

Korsičanka Ale stejně se jí kvůli tomu nezbavíš, že ne? Ze smajlíka usuzuji, že jsi v tomhle jako já.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 18:31

wendulka Mně se moc líbí i Kiste i Rybízový Květ - jen musím pohlídat, kde a kam se s nimi polít:)))

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 19:27
Reakce na wendulka:

Renusatko No je fakt, že já jsem Kiste teď, když se oteplilo, raději odložila, ale hu, tohle je docela drsný. Tak to je mi líto, holka.

Takhle podobně mi mamka reagovala dřív na Shalimar. Tak jsme nakonec dospěly ke kompromisu, že si nedávám čerstvý nástřik v její přítomnosti a ona nekomentuje, když jím voním. Alespoň ne tak drsně jako dřív.

​Na Shalimar velmi negativně reaguje můj táta.  Ale je jediný, komu se Shalimar nelíbí. Jinak mi byl řadou lidí pochválen. 

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 19:46

wendulka Korsičanka No kdybych už ho měla, tak se ho nezbavím, takhle se mu raději vyhnu. Ještě dnes poslouchám, jak to všichni cítí i z koše na prádlo.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 21:21

Dostala jsem během jednoho dne kompliment i pohanu na tu samou vůni... 

(Jasmin Noir L`Essence)

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 21:55

Ellen A říkáš si k tomu co...?

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 22:35

Korsičanka 

Poklonu beru, na pohanu kašlu. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 09:18

Ellen Já pohanu  ještě peprně okomentuju- ale mám s ní zkušenost jen doma, ostatní si zatím netroufli