Pohanil Vám někdo vůni?

13. srpna 2014 15:47
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 12:30

Moje oblíbená vůně - Anonimo Veneziano - to dnes schytala od jedné žákyně. Prý ji tahá za nos a je taková divná. A zrovna mně dnes vyloženě sedne. Ještě u ní pár dní zůstanu.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33594 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 12:44

razorblade ten cedr od YR mi přišel ale hrozně moc povedenej. A i ten chevrefeuille.

Online razorblade
Avatar
8141 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 12:57

Potrefenáhusa to druhy neznam. Ja jela v cedru a caji. Ani nevim, jestli to vubec jeste delaj, do yr jsem prestala uplne chodit pote, co mi novou vuni zkazili dlouhy roky oblibenej make-up v kelimku. :/

Online Potrefenáhusa
Avatar
33594 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 13:02

razorblade to bylo ze stejný sérky jako ten cedr a čaj, takový mejdlový civilní hodně to bylo

ale cedr mi někdo chválil furt

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 20:29
Reakce na razorblade:

Ani nevim, jestli to vubec jeste delaj,

​Už dlouho nedělají. Já měla moc ráda zelený čaj - byl to pro mě životabudič.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 13. prosince 2018 20:33

Dnes "kompliment" na Le Cri de la Lumiere od mého muže... to je parfém?.. to nee, tak je cítit vyprané prádlo  vytažené z pračky, ještě vlhké...

Tak aspoň mám jasno. Jen nevím, jestli jsou obecně vůně (sterilní) čistoty pro muže přitažlivé, vzpomněla jsem na wendulka a její Blanche. 

Blanche se nelíbí ani mně, silně mi evokuje mandlovnu, kam jsme chodili s ložním prádlem a ručníky. Tak přece nechce nikdo vonět!?

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 13. prosince 2018 21:43

janejane A proč ne? U nás se prádlo na mandl nenosilo, takže pro mě to byla spíš vůně nepoznaného.

Cri de la lumiere je spíš vůně škrobu (a někdo tam může cítit i vlhkou omítku).

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 13. prosince 2018 21:46

Fleur to jste žehlili ručně? (myslím žehličkou)

To víš, na vesnici takové vymoženosti byly běžné

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 13. prosince 2018 21:50

janejane No jasně - co se muselo vyžehlit (utěrky, kapesníky, ložní prádlo, ubrusy), to se žehlilo ručně (žehlička byla tak těžká, že žehlila víc vahou než teplem). Snažila jsem se tomu vyhnout a mistrovsky jsem se vypracovala ve věšení a skládání prádla tak, aby zásah žehličkou potřebovalo co nejméně.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. prosince 2018 22:02

janejane To byla Chemisse Blanche od LM Parfums a ne Blanche od Byreda.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 07:47

Je zajímavé, že tyhle parfémy napodobující vůni spojenou s čistotou (vyžehlené a naškrobené prádlo, mýdlo) se mohou tak výrazně nelíbit, když přitom vycházejí z jedné z dominantních historických funkcí parfému - sugerovat čistotu, hygieničnost. Já sama jsem kamarádce strašně zkritizovala Clean Warm Cotton, protože to byla vůně pračky po dokončeném pracím cyklu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30509 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 16:53

Fleur 

Vůně čistoty je v dnešních hygienických časech out! Teď letí naopak zapocená kůže - samozřejmě pouze z parfému, naneseného na asepticky čistou, třikrát denně sprchovanou pokožku  

Vot paradox moderní doby 

Offline barbucha blogger
Avatar
30509 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 12:44

Předvánoční hospoda a lehce nanesená Allure Sensuelle... dosednu vedle kamarádky (takto značně free ženy, vyskytující se celoživotně v mikině a teplákách) a - Co to je?! Smrdíš jako kurvin kufr!

Online razorblade
Avatar
8141 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 13:15

barbucha kurvin kufr jsem uz dlouho neslysela ale pripomnelo mi to meho otce u stromecku, kterej dostal dve vody po holeni a “budu smrdet jak stara kurva”, coz je jeho humorna hlaska, kterou naopak pouziva v kladnem slova smyslu. Rikal to i o tom ford noir, kterej si oblibil natolik, ze vyzaduje dalsi stovkovy baleni :D

Online Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 14:25
Reakce na janejane:

Dnes "kompliment" na Le Cri de la Lumiere od mého muže... to je parfém?.. to nee, tak je cítit vyprané prádlo  vytažené z pračky, ještě vlhké...

Tak aspoň mám jasno. Jen nevím, jestli jsou obecně vůně (sterilní) čistoty pro muže přitažlivé, vzpomněla jsem na wendulka a její Blanche. 

Blanche se nelíbí ani mně, silně mi evokuje mandlovnu, kam jsme chodili s ložním prádlem a ručníky. Tak přece nechce nikdo vonět!?

​Vůni mandlovny bych náhodou brala. Nevím, jestli bych se s ní voněla, ale vzpomínky bych si s ní přivolávala ráda.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 09:28

Sweet Potato Potíž je asi v tom, že mně tu naši mandlovnu s naším prádlem přehlušily výpary mandlovny veřejné, kolem které jsem chodila do cvičení. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. května 2019 19:54

Iris Ganache to schytala od Pepíka, prý smrdí. Dokonce začal větrat. 

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 04. května 2019 22:06

Dalia , tak šup zpátky k Chance

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. května 2019 22:09

zdensy když já na IG dostala chuť. Moc ji nenosím, tak to bude muset Pepík přežít. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 04. května 2019 22:15

Dalia Asi to bude pro něj jen nezvyk po té svěžejší Chanci.