Pohanil Vám někdo vůni?

13. srpna 2014 15:47
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 29. června 2018 12:50

Potrefenáhusa Díky za podporu. 

wendulka Kokos v parfémech taky nemám rád, ovšem když je kvalitní jako ve Waquar, tak ho snesu. Mimochodem je v něm jeden z nejlepších cedrů, co znám.

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 29. června 2018 13:16

viktorka_od splavu Living Lalique je pro mě nelevandulová a víc svěží verze mojí oblíbené Gris Clair , ale s menší vydrží. Jde také víc do pánska, ale pořád ještě je to unisex vůně.

Typové podobná je ještě Balmain Homme, ta už jako čistě pánská, ale fakt pěkná!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 29. června 2018 21:14

ISON já bohužel Gris Clair zatím neznám, ale mám v plánu zkusit:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 29. června 2018 21:29

viktorka_od splavu Zkus! Velmi pěkná levandule

Offline razorblade
Avatar
8142 příspěvků moje polička 30. června 2018 10:30
Reakce na wendulka:

Stará Stanová Kůže Může to být tak i tak. Mně třeba přijde v parfémech hrozně protivnej kokos a dost často frézie.

A ten druhý případ znám taky velmi dobře. Začínala jsem hodně s Avony, ale teprve, když jsem se díky zdejší komunitě před sedmi lety dostala k niche, nos si najednou začal všímat společného chemického ocásku. Dělají to složky jako cedr, nejrůznější druhy syntetické ambry nebo pižma. Ten "lepší" cedr ve vůni voní prostě jinak, no. Ale to neznamená, že na tyto složky nenarazíš i v těch niche.

No a pak to může být i těmi nepříjemnými olfaktorickými vzpomínkami, jak píše viktorka.

​Ha... spolecny chemicky ocasek :D Ja jsem nikdy odbornik na vune nebyla a nikdy nebudu schopna pojmenovat jednotlivy slozky, vune proste delim na libi a nelibi, ale specialne Avon mi prisel vzdycky na jedno brdo, po peti minutach jedna vune jak druha, nikdy jsem nechapala proc. Ted to vim. (A to jsem vzdycky touzila po ty jejich Percieve:))

Offline razorblade
Avatar
8142 příspěvků moje polička 30. června 2018 10:34

viktorka_od splavu gris clair musis zkusit ja kdybych si mohla na opusteny ostrov vzit jen tri vune, GC by byl mezi nimi. a myslim, ze kdybych si mohla vzit jen jednu, tak by to taky vyhral :)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. června 2018 11:37

razorblade No já na Perceive začínala. Na VŠ jsem unosila asi dva nebo tři flakony. A myslela jsem si, jakou nemám za pětikilo luxusní vůni. To byly časy!

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 30. června 2018 11:51

wendulka 

A já zase všechny mořila vanilkou od Yves Rocher. 

Ačkoli ona není tak zlá.  Hlavně mě tedy fascinuje, že vydržela nějakých 20 let v nezměněné podobě... vůbec nic se jí za tu dobu nestalo, voní pořád stejně.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. června 2018 12:02

Ellen Však jo.

Offline razorblade
Avatar
8142 příspěvků moje polička 30. června 2018 12:24

Ellen ja od YR nosila cedr a tehdy mi ji vsichni hrozne chvalili :)

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 30. června 2018 12:26

razorblade 

Já už ani nevím, jestli mi tu vanilku někdo chválil. Ale takové moje poznávací znamení to bylo. Vanilka všude. 

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 02. července 2018 16:33

viktorka_od splavu 

Radím napravit rychle, je to krásná vůně A podobně jako u razorblade by to byla jedna z mých vůní na pustý ostrov

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 19:48

Neviem, či je tu vlákno s názvom Čo okolie nevydýchalo, ale nenašla som, tak to dám sem. Včera pred poradou som si strekla (pod stolom, nenápadne) ministrek Superstitious, aby mi dodal energiu a ovoňal trochu aj ovzdušie...Mám ešte odstrek od Darinky. Jedna kolegyňa začala doslova jačať, že čo to tu tak - preboha- smrdí...a dala si na hlavu kapucňu z mikiny. Samozrejme kolegyne ma hneď nabonzovali, že to Jarka má také zvláštne vône.  A keď prišlo vedenie, zástupkyňa sa pýtala, že čo to vonia? (Nie čo to tak pekne vonia, len vonia...)

Tak som na druhý deň spravila podobný pokus u tretiakov na pracovnom vyučovaní. Jeden hneď, že čo to tu je za smrad, druhý si chytil nos a nechcel ho pustiť (už som sa bála, že sa zadusí) a ďalší, že fúúúúj!

Neviem, kam ten celý flakón vynosím. A pritom to je tak krásna vôňa. Žeby sme používali naozaj tak"čudné" vône pre bežnú populáciu???  Už nás pomaly budú chcieť vysťahovať na inú planétu...asi. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 19:59

Biely kvet  Taky mi to hlava nebere, co furt mají s těmi smrady. FM - naprostá nádhera!!!

A mně se přitom zvedá žaludek právě z Coco Mademoiselle - stále kupuju mužově dceři další "odnože" (EDT, hair mist, body milk...) a když mi dá přivonět, neb je to její signature, omdlívám A to se jí líbí Mandala od Masque Nechápu.

Edit: Mně tedy dnes v Praze s touto vůní pouštěli okamžitě všichni sednout (ale měla jsem i berli)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 20:02

Biely kvet Tady je to správně vlákno - jsem tě přemístila.

Jinak zrovna Superstitious mně osobně zase až tak divoká nepřijde, obzvlášť ve srovnání s takovou Music for a While. Naopak pro mě je to stará škola.

Na druhou stranu je pravda, že pokud nepoužívají ani deodorant nebo max. nějaký ten Avon, tak je to pro ně pecka, no. Ale stejně mi tyhle teatrální reakce přijdou přehnaný.

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 20:19

Biely kvet  Tohle teda je hodně přehnané.  Jeden střik k ní ani nemohl doputovat.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 20:25

wendulka Ďakujem za premiestnenie! 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 20:33

Biely kvet I mně přijde taková reakce přehnaná. Vykřikování a gesto s kapucí ...  takt zřejmě "paní pedagožce" nic neříká, že? Nedej si vůně znechutit. 

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 21:23

Dalia  

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 21:38

Biely kvet Rob ďalej parfumovú osvetu Jarka, nedaj sa znechutiť, jeden strek nemôže byť až taký úderný,aby niekto teatrálne omdlieval.