Které parfémové složky míjíte velkým obloukem?

15. června 2016 18:59
Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 08. července 2016 22:09

Mohla bych napsat leccos, ale skoro ze všeho se najde výjimka. Obecně nevyhledávám konvalinky, vodní vůně, citrusy, výrazný oud, hyacint, kouřově pryskyřičnaté vůně, kůži, indolické bilé kytky, cukrovou vatu, karamel, zelené jablko, lékořici. A ukázalo se, že mi nesedí růže v kombinaci se šafránem, resp. v orientálně kořenitém podání.

Offline olilla
Avatar
81 příspěvků moje polička 08. července 2016 22:38

U mne vodní vůně a zjistila jsem, že pokud vůně obsahuje neroli, je to na hraně a ne vždy mi to sedne.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. července 2016 15:46
Reakce na olilla:

U mne vodní vůně a zjistila jsem, že pokud vůně obsahuje neroli, je to na hraně a ne vždy mi to sedne.

Neroli mi samo o sobě nevadí. Mám ho spojené s řadou velmi povedených aldehydovek. Ale pokud je v kombinaci s vodními tóny, které zmiňuješ, tak se mi z něj vyloženě navaluje.

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 09. července 2016 17:03

Zjistila jsem, že mi toho vadí čím dál tím míň, záleží vždycky na tom, jak kvalitní ta složka je a jak je zpracovaná. Dřív mi vadilo moc citrusů, ale třeba citrón v Acqua Viva je moc pěkný, vadily mi konvalinky, jasmín a šeřík a přesto se mi některé vůně s nimi dnes moc líbí. Vadil mi meloun, ale Le Parfum de Therese mám moc ráda.

Celkově nemusím vodní tóny, okurku a mošusové semínko, pokud je ho moc. A lacině chemicky vonící dřevité pižmovky.

Nevadí mi ani živočišné tóny a oud (zase záleží ale na zpracování). V Mutrah souku v Maskatu jsem musela dlouho přesvědčovat prodavače s arabskými olejíčky, že chci na ruku opravdu čistý oudový olej , asi se bál, že to Evropanku zkosí. No byla to síla, ale mělo to něco do sebe. Dodnes mě mrzí, že jsem si ho nekoupila, jenže - kam bych ho asi tady mohla nosit?

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 09. července 2016 17:06
Reakce na blackviolet:

do MHD

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 09. července 2016 17:30
Reakce na slniecko:

a místo k sezení by bylo zajištěno plus prostor kolem volný 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 09. července 2016 19:51
Reakce na blackviolet:

práve

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. července 2016 23:39
Reakce na blackviolet:

a místo k sezení by bylo zajištěno plus prostor kolem volný 

Možná i celý vůz, což by teď v létě nemuselo být na škodu.

To mi připomíná, že bych měla po delší době zase vytáhnout The NIght.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. března 2018 23:24

Tak já bohužel musím přidat na seznam kašmeran, že se vůním s ním budu muset začít asi co nevidět vyhýbat. Jak mi dřív celkem nevadil, teď už jeho vůni snesu opravdu jen málokde a spíš to už bude jen na zkoušení a občasné přičichnutí.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. února 2020 22:47

Nejvíce háklivá jsem ve vůních na aroma kůže. Kožené vůně na sobě prostě nesnesu. Tedy pokud je kůže dominantní.