Které parfémové složky míjíte velkým obloukem?

15. června 2016 18:59
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 15. června 2016 18:59

Už tu máme téma, které se věnuje typům vůní/složkách, na nichž momentálně ujíždíte, tak by tu asi neměl chybět ani ten protiklad. Jaké složky nemůžete ve vůních vystát za žádných okolností?

Já jsem jim dřív mívala docela širokou škálu. Třeba sem patřil hyacint, nicméně už jsem objevila asi dvě vůně, v nichž se mi líbí. Stejně tak molekulu calone, dokud nepřišel Ramon Monegal s Pure Mariposa.

Nicméně složky, které ve vůních stále nemůžu a to bez výjimek, jsou: okurka, meloun, majoránka nebo list rajčete, je o katastrofu spolehlivě postaráno.

dusty
Avatar
15. června 2016 19:50

Vodné tóny, cukor, smrad vzduchu /ozón alebo vzdušné tóny sa to zvykne nazývať/, čierne ríbezle, čerešne a v zásade ani broskyňu, hoci v mojom milovanom 24 Faubourg vraj je - našťastie ja ju tam necítim, súznie s ostatnými zložkami tak, že skrátka vytvára harmóniu.

A oud mi tiež nejde pod nos.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 15. června 2016 20:00
Reakce na dusty:

Ahoj Dusty, ráda tě zase vidím 

Připomněla jsi mi oud, ano tak ten opravdu ne.

A růže ( až na jednu novou)

a konvalinka brrr,  a jasmín 

dusty
Avatar
15. června 2016 21:30
Reakce na náťa66:

Nápodobne.

Na to, že nemusíš jasmín, máš interesantnú poličku.

Medzitým mi došlo, že nemusím ani sladké moderné pačuli a sušené ovocie. La Panthére postupne úspešne rozdávam záujemcom.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 16. června 2016 11:56
Reakce na dusty:

Jo, to jsi mi připomněla s tím černým rybízem a třešněmi, nejsou to sice složky, které bych ve srovnání s těmi, co jsem uvedla výše, vyloženě nesnášela do morku kostí, ale taky je ve vůních cíleně nevyhledávám, protože se v nich necítím.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 16. června 2016 15:16

Jakékoliv ovoce, kromě citrusů. Naopak včetně té broskve, která mě - stejně jako Dusty - příjemně překvapuje ve 24 Faubourg (a v Mitsouko, ale tam je výraznější, což se někdy dost zvrhne).

A fialky!

dusty
Avatar
16. června 2016 18:56
Reakce na barbucha:

V edp Faubourg už tá broskyňa dosť šarapatí, edt je preto oveľa dokonalejšia z môjho pohľadu. A extrait ju myslím ani neobsahuje, alebo obsahuje, ale skrátka len vyvíja utajenú činnosť na podporu kráľovstva. Nemá byť ani vo verzii delicate, ale tam zas je,  pokiaľ sa pamätám, taký divný zvieravý tón sušeného bobkového listu.

Nemám rada ani bobkový list - vavrín.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 16. června 2016 20:00
Reakce na dusty:

Souhlasím, taky mám mnohem radši EDT!

Měla jsem to cestovní balení EDP, a po všech stránkách toho bylo nějak moc... nějak jsem se v tom necítila, ačkoliv byla zrovna tahle koncentrace hodně chválená, když jsem ji nosila.

Ale koukám, že zrovna ta tvoje Jil Sander taky není úplně nevinná, co se broskve týče  Jenže v ní spíš převládají ty švestky asi, jestli si to dobře pamatuju.

Jinak jsem ještě velmi opatrná, když ve složení zahlídnu cedr, tonku a benzoin - často bývají spolu, a pak je mi jasný, že mě čeká protivně nasládlá melasa. Dřeva mám ráda, ale cedr je nebezpečnej.

dusty
Avatar
16. června 2016 20:21
Reakce na barbucha:

Souhlasím, taky mám mnohem radši EDT!

Měla jsem to cestovní balení EDP, a po všech stránkách toho bylo nějak moc... nějak jsem se v tom necítila, ačkoliv byla zrovna tahle koncentrace hodně chválená, když jsem ji nosila.

Ale koukám, že zrovna ta tvoje Jil Sander taky není úplně nevinná, co se broskve týče  Jenže v ní spíš převládají ty švestky asi, jestli si to dobře pamatuju.

Jinak jsem ještě velmi opatrná, když ve složení zahlídnu cedr, tonku a benzoin - často bývají spolu, a pak je mi jasný, že mě čeká protivně nasládlá melasa. Dřeva mám ráda, ale cedr je nebezpečnej.

No, musím povedať, že v mojich starých zásobách - mám ešte cca 135 ml Jil Sander No 4 - broskyňa umravnene plní svoj účel a vôňu vnímam ako pelargióniovo-slivkovo-santalovú odľahčenú pomarančovým kvetom.  Ale v aktuálne predávanej No 4 už broskyňu cítiť výrazne, celkovo vôňa stratila hutnosť a oblosť, je sladšia. Tichá reformulácia. A smerom laviéebel.

dusty
Avatar
16. června 2016 20:33
Reakce na wendulka:

Čierne ríbezle som začala vnímať ako problém, keď som sa po prvý raz dočítala, že "kočičí čúraní". Odvtedy to tam cítim, hoci ani neviem, ako mačací moč páchne, skôr som expert na psí - tam je silný kyselinovo-slaný akcent, a keď je psisko kvalitne kŕmený alfasamec a pije pivo, ako náš Alan, tak cítiť aj sladkastý pach suchej krvi, výrazná to pre môj nos zložka Egoiste od Chanel.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 16. června 2016 20:47
Reakce na dusty:

Tohle jsem opravdu neměla číst , teď to tam budu cítit taky.

Já mám na listu zakázaných složek jednoznačně oud, který vnímám jako pánskou záležitost. Dále ty "ozónové" tóny, jež cítím jako plech (případně zrezivělý nebo čerstvě zmoklý plech).

Ale peklo největší je kombinace sladkého a zeleného, nebo hořkosladké vůně typu Douce Amere. Nesnesu kupříkladu ani Angélique Noire, kde je hořké, nasládlé a ještě k tomu zelené.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 16. června 2016 20:53

Cedr

"Polévkové koření"(majoránka, list rajčete, kopr, vegeta...)

Oud

Rostlinné složky mající fungovat v nose jako gurmánské(nejčastěj santal s něčím), to mě vyloženě vytáčí,

to je něco jako ty Light šlehačky ve spreji, co mají šlehačku jen v názvu...

Rostlinné složky sladké zelené teplé

...a pak jsou to už spíš pitomé kombinace složek

(okurka v gurmánštině - Black Orchid třeba..., větvičník s něčím divným a teplým mi taky navaluje)

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 16. června 2016 21:20
Reakce na dusty:

No díky dobrá duše, doteď se mi Egoiste jakžtakž líbil.

Jo a s tím bobkovým listem se vlastně taky shodneme. Ten patří akorát do rajské omáčky, ale ve vůních je to pro mě hotovej fujtajbl.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 22. června 2016 08:26

Kruci, dejte pokoj s těma okurkama v Black Orchid!!! Furt tu vůní miluju a okurky tam nemám, zatím.

Cedr - to je pro mne zabiják, díky němu někde cítím lak na nehty, jinde ořezané tužky...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 24. června 2016 20:02
Reakce na naja:

Klid, v případě Black Orchid je to dáno výlučně typem kůže, čili pokud se ti neobjevili od druhé zkoušky, už se ti tam neobjeví vůbec.

Já mám s tímhle Fordem bohužel smůlu. Ale doteď si pamatuju, jak kdysi obusinka přišla na sraz ještě v Colosseu a já ní, čím krásným to voní, že to neznám. No a samozřejmě měla Black Orchid.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 25. června 2016 06:41
Reakce na naja:

Máme štěstí. Já jsem dlouho jsem nechápala, o čem se mluví. Teď už ty složky v BO taky najdu, když se na ně zaměřím hned po nástřiku, ale patří k ní a  miluju je.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 27. června 2016 10:32
Reakce na Mirka:

Máme a velké, patří k příjemným a chváleným stálicím mé poličky. Já to nechápu pořád, nic kyselého, ani náznak, ale jak říká Vendulka, bude to kůží.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 27. června 2016 10:34
Reakce na wendulka:

Jsem klidná, ke každému patří něco jiného a s Black Orchid jsme si padli do náruče hned.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 03. července 2016 12:27

Nerozumím si s vůněmi, v nichž hrají prim citrusy. Jako podbarvení vůně, jako osvěžující nota, proč ne, ale jako dominující složka - ne. Alespoň zatím.

A taky nějak moc nemusím různé ty vodní, ozonické a já nevím jaké tóny. Bylinky a podobné nesmysly. ;-) 

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 06. července 2016 18:05

Nemám ráda vodní a vzdušné tóny.

Mám problém s cedrem, většinou z něj jsou ostrouhané tužky, ale čestné vyjímky se najdou.

Vyhýbám se vůním s kůží (semiš ve Violet Blonde je snad jediná vyjímka), oudem a více druhy dřev.

Fík, obzvláště zelený, nesnesu. Pomerančový květ mohu jen zcela vyjímečně.

S mou kůží si naprosto nerozumí tuberóza a velmi často vetiver.