Voňaví lidé

12. srpna 2014 10:12
Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 18. listopadu 2014 20:41

Bych přísahala, že jsem cítila závany 31 Rue Cambon

Offline barbucha blogger
Avatar
30487 příspěvků moje polička 26. listopadu 2014 20:33

Ráno v nekřesťanskou hodinu mě potěšila spolucestující (mimochodem supr čupr sedmdesátiletá bába jak vystřižená z Advanced Style), neb celý letadlo provoněla svou Chance... 

Odpoledne, již v pražské MHD, jsem závistivě přičuchávala k Dune, protože voněla přesně tak, jak jsem si vždycky přála aby vyšla na mně - a nikdy se mi to nepodařilo.

Offline barbucha blogger
Avatar
30487 příspěvků moje polička 28. listopadu 2014 08:55

Autobus plnej nepranejch bund, nasáklejch klasicky přepáleným olejem... pak ale přistoupila kouřová čokoláda. Jasná čokoláda s oudem, s kadidlem... Co by to tak mohlo bejt?!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. listopadu 2014 13:08
Reakce na barbucha:

Nemohla by to být Red Aoud od Montale, jak byla na posledním srazu? V té jsem cítila čokoládu, i když ve složení není uváděná.

Offline barbucha blogger
Avatar
30487 příspěvků moje polička 28. listopadu 2014 14:26
Reakce na wendulka:

Těžko říct, já Montalky v podstatě neznám (a v čokoládě nejedu), nic mi to neříkalo... bylo to v každým případě zajímavý a pěkný.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 28. listopadu 2014 15:10
Reakce na barbucha:

Plná Praha nepranejch bund a mikin... to snad je nějaká v yhláška, že se oblečení mění  s příchodem jara, zimy ( novoluní, ramadánu, období deštů....)aha jsem v jiném vlákně,

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 29. listopadu 2014 08:32

...jo, to také nesnáším a hlavně nechápu.!

 - ty bundy a vůbec svršky nasáklé přepáleným olejem, pachem studených bramboráků, a pak ty mastnozačernalé okraje rukávů a spodních lemů...

Šmarjá, to je nechutné...

Přesně: zažitý zvyk, že bunda se pere s příchodem jara a výměnou za lehčí oděv, a smažené jídlo přece voní...

Offline qanik
Avatar
76 příspěvků moje polička 29. listopadu 2014 14:41

V práci stretávam kolegu, ktorý už nejaký čas rozvoniava intenzívnym bielym pižmom. Mám podozrenie, že ide o nejakú arabku, pretože tá koncentrácia, aká z neho vanie, rozhodne nemá pôvod vo Fann ani v Avone, čo sú dva najobľúbenejšie zdroje vôní u nás vo firme. Pritom on je typ, akému by pristalo korenie a oud - snedý tmavovlasý a tmavooký fešák s vytrénovanými bicepsami, len trochu nízky.

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 30. listopadu 2014 13:05
Reakce na qanik:

aby si nakoniec nebola sklamaná, že ide o brutálnu kombináciu nejakého pracieho prostriedku...ale aj tak, je príjemné mať okolo seba čistých, voňavých a nažehlených džentlmenov...

 

inak, toto, čo si sem napísala mu raz povedz (okrem toho "nízky") a je navždy tvoj

Offline qanik
Avatar
76 příspěvků moje polička 30. listopadu 2014 18:53
Reakce na slniecko:

aby si nakoniec nebola sklamaná, že ide o brutálnu kombináciu nejakého pracieho prostriedku...ale aj tak, je príjemné mať okolo seba čistých, voňavých a nažehlených džentlmenov...

 

inak, toto, čo si sem napísala mu raz povedz (okrem toho "nízky") a je navždy tvoj

Nemôžem mu to povedať   obaja už máme svoje rodiny... ale je fakt, že je (veľmi) príťažlivý. Preto som zaregistrovala jeho vôňu, kým kolínske iných kolegov si veľmi nevšímam.  A to biele pižmo mi k nemu nepasuje...máš pravdu, bude to nejaká silná mošusová aviváž.  Radšej sa ho nebudem ani pýtať.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 07. prosince 2014 10:52

potkala jsem lipo s pačuli... Angel Eau Sucree? nic lepšího mě nenapadá 

a když jsem byla s kamarádkou na obědě, voněla Love, Chloé. fakt jí sluší.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 07. prosince 2014 10:58
Reakce na qanik:

já kolikrát cítím z lidí spíš aviváž než parfém (jo, je to ještě ta dobrá varianta). hodně intenzivně voní Lenor, potkávám a dokonce identifikuju některý konkrétní... ale to do toho praní paňmámy musí nalít teda půl flašky, aby to udělalo takovej oblak 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. prosince 2014 13:41
Reakce na andry:

...jo, to je úplně šílený - být cítit aviváží

To už je, pro mě, lepší nebýt cítit ničím, resp. prostě čistý člověk  bez vůně/parfému.

Ono stejně - většinou ty avivážovití sami osobně té hygieně až tak nedají...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. prosince 2014 13:43

...resp. napřed musí být člověk čistý, umytý, a pak vrstvit vůně...

Ovšem velmi často se setkávám - v práci i jinde - že lidé se přestříknou nějakým deo nebo i vůní, ale nejsou čerstvě umytí.

Ok, něco jiného, když přes den vůni přiživuji, ale když odchází z práce, zpocení, zaprášení, do sprchy z x důvodů nejdou(což chápu, leč neprozvozuji), tak ten svůj "odér po práci" přebijí vůní.!

DĚS.

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 07. prosince 2014 17:59
Reakce na Miru:

No já nevím, mně to divné nebo nechutné nepřijde. Co má ten člověk jako dělat?  Když se někde venku trochu zpotím, nemám možnost se umýt a vím, že pak pojedu ještě další hodinu MHD, tak prostě použiju deodorant, abych měla o něco lepší pocit a nebála se chytit tyče nad hlavou. Přijde mi to ohleduplnější než se na to vykašlat úplně...

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 07. prosince 2014 18:57
Reakce na Miru:

Tak to pozor, peru pořád, nikdy bych si našpiněnou věc nevzala podruhé, myju se také pravidelně  a jsem avivážová královna ! Zkouším stále nové druhy, používám v množství spíše větším  a úplně do všeho praní.

máme v práci někdy díky klimatizaci takové vedro, že z nás teče, ale sprchovat se můžeme leda u hydrantu.

To neznamená, že jsem prase a že vůní překrývám smrad.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. prosince 2014 19:13

...no, tak v klasické kancelářské práci se člověk nezpotí tak, jak při fyzické námaze. O tom nemluvím.

Resp. když je někdo v práci/z práce zpocený skoro jak z fitka a pak to přestřikuje vůní aniž by si alespoň v umyvadle umyl podpaží a PAK přestříkal, tak to fakt nedávám.

A také je to o tom, že lidé, kteří se myjí večer a ráno už ne, tak jsou na tom samozřejmě hůře, ta noc, to je x hodin navíc...

Ale jasné, každý to máme jinak.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. prosince 2014 19:15

O nikom jsem nenapsala, že je prase. To je vaše interpretace.

Napsala jsem jasně, co nemám ráda. Já, jako za sebe.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 07. prosince 2014 20:21
Reakce na Miru:

"Ono stejně - většinou ty avivážovití sami osobně té hygieně až tak nedají..."

Moje osobní zkušenost s "avivážovitými" lidmi je naprosto opačná. Jeden avivážový maniak si dokonce jeden čas myl hlavu dvakrát denně.

Offline barbucha blogger
Avatar
30487 příspěvků moje polička 08. prosince 2014 09:46
Reakce na náťa66:

Tak to pozor, peru pořád, nikdy bych si našpiněnou věc nevzala podruhé, myju se také pravidelně  a jsem avivážová královna ! Zkouším stále nové druhy, používám v množství spíše větším  a úplně do všeho praní.

máme v práci někdy díky klimatizaci takové vedro, že z nás teče, ale sprchovat se můžeme leda u hydrantu.

To neznamená, že jsem prase a že vůní překrývám smrad.

No jen aby

Vono je to, milé soudružky, prostě individuální... já se prakticky nepotím, deodoranty používám spíš pro jistotu - a klidně se přiznám, že si tričko (použitý pár hodin v práci - kanclu, doma se komplet převlíkám) klidně vezmu dvakrát. A taky se necejtím jako prase a nikdo se mě neštítí

Ale někdo, kdo celej den lítá jak hadr na holi třeba v provozu u McDonaldů, na tom bude samozřejmě hůř. V MHD je to ovšem těžký rozeznat - kdo jede zrovna ze šichty a kdo se jen tejden nemyl... ale v tomhle případě použít parfém je fakt značně kontraproduktivní.