Voňaví lidé

12. srpna 2014 10:12
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. ledna 2019 23:51

Ve středu provoněla šatnu u nás v posilovně jedna klientka vůní červeného ovoce a sladkých květin. A protože to nebylo marný, tak jsem se jí pak v pátek schválně zeptala, když jsme se opět potkaly a prej Luck for Her od Avonu. No proč ne.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 08:57

Dneska ráno v autobuse - Hypnotic Poison, jen takové lehké a moc příjemné závany 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 09:00

Renusatko no mně teda taky přijde, že ruka zdravotníka, kterej sahá na a do lidskýho těla, má bejt holá, nehty krátký a nenalakovaný. Naparfémovaný mimino by mi vadilo hrozně, na to bych si asi i stěžovala, nemá to tam co dělat.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 09:58

Potrefenáhusa Ten můj příspěvek byl ale spíš ve smyslu, že s tebou souhlasím, spíš že se divím, jaké jsme měli my podmínky a co je teď možné. Ruka zdravotníka by na tebe podle předpisů neměla sáhnout bez rukavic, takže jaké má sestra nehty a jestli má snubní prsten na ruce bys vůbec neměla vědět.  Ovšem vidím, když si holky na ambulanci vemou rukavice, jak se každý tváří. Já jsem v době, kdy jsem dělala na onkologii a na dětském žádné nehty neměla, nalakované už vůbec ne a parfém doma ani jeden. Kontrol  na onkologii jsme si i tak užili víc než dost a srážek z odměn za to, že máme pod rukavicema snubní prsten a nebo víc řasenky nebo makeupu, ještě víc. Teď na lidi vůbec nesahám, tak je mi to úplně jedno. Ale i holky na ambulanci nehty mají, kdo je rozumný, tak nenosí červenou, ale to je tak vše. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 10:08

Renusatko já jsem s tebou nechtěla konfrontovat

mám teď doktorku, která má červený gelovky a je to divný - a i jako člověk, kterej červený nehty nosí úplně běžně a líbí se mi to, tak na tom doktorovi to na mě působí tak nějak - nevim - asi neprofesionálně

si totiž pamatuju, jak jsem chtěla maminku s čevenejma dlouhejma nehtama, když jsem byla malá a jak moje máma zubařka měla ty okudlaný nehty uplně nakraťounko a bez laku s tim, že přece nemůže někomu sahat do huby rudýma drápama

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 07:20

Potrefenáhusa Třeba by tím nahradila lecjaký nástroj.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 08:23

Potrefenáhusa Pro kadeřnice, kosmetičky či masérky, které rovněž sahají na lidské tělo, to platí taky?

Já tu vůni vnímám jako skoro jako součást člověka, takže ačkoliv řadu populárních parfémů nesnáším (LVEB, Sí), respektovala bych i to "navoněné" miminko - není to nic, co by dítě trvale poznamenalo, a dělo se to běžně i při rodinných návštěvách, kdy ke konci děťátko vonělo směskou všeho možného, co měly všechny babičky a tetičky na sobě.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 09:07

Fleur psala jsem o zdravotnících

když se mě ta kadeřnice, kosmetička nebo masérka nebude těma nehtama dotýkat, tak to asi přežiju, už mě taky kadeřnice škrábla dlouhým nehtem na krku a teda uáááá. Pokud se mi z jejího parfému bude dělat hodinu šoufl, půjdu příště jinam. Stejně tak pokud mi bude dotek dlouhýma nehtama nepříjemnej, mám možnost volby, s doktorama už je to trochu horší, ne všude má člověk na výběr.

od babičky navoněný miminko mi přijde v pořádku, novorozenec od cizí ženský v porodnici ne

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 09:10

nevim, prostě ta ruka doktora má podle mě působit čistě a vydezinfikovaně, na kadeřnici takový požadavky fakt nemám

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 09:26
Reakce na Potrefenáhusa:

nevim, prostě ta ruka doktora má podle mě působit čistě a vydezinfikovaně, na kadeřnici takový požadavky fakt nemám

​s tim na 100 % souhlasim. Liceni nebo tetovani mi na doktorech nevadi, ruce ale musej bejt cisty, max se snubajkem. krome dlouhejch a barevnejch nehtu by se mi ani nelibila doktorka, ktera by me poskrabala spicatejma prstenama nebo naramkama

Cervanek
Avatar
29. ledna 2019 09:46
Reakce na Potrefenáhusa:

nevim, prostě ta ruka doktora má podle mě působit čistě a vydezinfikovaně, na kadeřnici takový požadavky fakt nemám

​mám to stejně, doktoři se dotýkají našeho těla a čisté ruce a krátce zastřižené nehty bez laku mají doufám v popisu práce

 u kadeřnice mi nalakované nehty také nevadí.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 10:02

No požadavky, jak mají vypadat a vonět doktoři a sestry, pacienti mají. Přitom jich tak 80% přijde neumytých (z našich 60 denně je to dost) a na rozdíl od těch lékařů a sester si tam odkládají. A to máme vzorek 90% žen a 10% mužů. Co bych dala za vůni alespoň mýdla. 

U lékaře a sestry mi přijde nejdůležitější, jestli mi sestra vezme krev a je mi jedno, jaké má nehty a doktorka jestli mi pomůže. Jako sama bych se vyhýbala červené, ale u jiných doktorek je mi jedno. V popisu práce mají rukavice, takže je můžete vyžadovat a nehty potom nevidíte. Hlavně dnes, kdy je ta ambulance většinou jejich, si tam sami nedají něco co nechtějí. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 10:06
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 10:50
Reakce na Potrefenáhusa:

nevim, prostě ta ruka doktora má podle mě působit čistě a vydezinfikovaně, na kadeřnici takový požadavky fakt nemám

​Aha, tak já to mám nastavené trochu jinak. Ve zdravotnictví bych dlouhé nalakované nehty nečekala na chirurgii, ale u obvoďačky by mi to vůbec nevadilo. Řešit barvu laku mi přijde absurdní - to už je opravdu jen o pocitu, nezáleží, jestli jsou nalakované nehty perleťově bílé nebo karmínově rudé. A stejně by mě nejvíc zajímaly nehty kuchařů v restauraci, kde jím, ale to nemám šanci nikdy zjistit .

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 10:52

Renusatko Já tě lituji, kdykoliv jsem v čekárně nějaké ambulance. A nechci teď rozjíždět debatu o stařečcích, co se sami už ani nedošourají do koupelny, protože to je prostě otázka odlišně nastavených hygienických nároků.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 11:00

Fleur No kupodivu je to dost obráceně.  Nejhorší kategorie je nečekaně skupina žen asi tak 45-65. Mladší tam moc nechodí  a ty starší se většinou minimálně snaží, pokud to není sociální případ. Nejvíc navoněné a připravené jsou ty ženy nad 80, prostě asi ještě stará škola, kdyby nebyly schopné se umýt, tak k doktorovi ano. 

Ale to už začínáme mít skoro jiné téma.

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 11:52

Ruka zdravotníka má bejt čistá a bez šperků a bez dlouhých nehtů a nenalakovaný. A to že by se musely mít rukavice, když se dotýkám pacienta, nikde psáno není. Má se dodržovat hygiena, dezinfekce před a po kontaktu, rukavice jen na něco..ne že se pokaždý obleču do rukavic, když se půjdu někoho dotknout.

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 11:54

Renusatko právě to tak není, žádný že v popisu práce rukavice a pod nima nalakovaný nehty, tak to není. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 12:40

Ounz To bude jiné ve státní nemocnici a jiné v soukromém zařízení a taky určitě záleží na pracovišti. My jsme teda rozhodně v nařízení nemocnice rukavice povinné měli na úplně vše, jako sestry. Napsané i ve standrardech, takže by to mělo být všude stejné. Lékaři si je brali taky na vše a i když jsem s nima pracovala roky, tak rozhodně ani já nevím, jaké měli nehty. Teď naopak nemáme v soukromém nařízené (ohledně vzhledu a úpravy) vůbec nic. 

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 13:09

Renusatko jo to je mi jasný, že je to jinak v soukromý a jinak ve státní. Ale teda povinný rukavice nejsou. Bez ohledu na to, že to máte ve standardech