Ako archivovať otvorený parfém?

07. zaří 2015 12:48
Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 07. zaří 2015 12:48

Dá sa to?

Chcela by som si odložiť vintage Dune, je v absolútnom poriadku, je to 100ml balenie, ostáva z neho vyše 80ml.

Vďaka vzorky od Wendulky som zistila, že na bežné používanie mi ju je schopná v podstate plne nahradiť LP n.9 od Penhaligon´s (už je na ceste)...ale už aj zo sentimentálnych dôvodov - Dune bola dlho moja signature - by som si ju rada odložila.

Nejako zapečatiť kvôli vzduchu? Dať do chladu? Chldnička - áno, či nie? Alebo nejaké iné tipy?

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 07. zaří 2015 13:22
Reakce na slniecko:

Chladnička je poněkud kontroverzní, leckdo říká ne, ale já tam pár věcí v krabičkách mám. Mám dvoudveřovou chladící skříň a parfémy (a kosmetika a léky) jsou v místech, kam se dává ovoce a zelenina, tedy v té nejteplejší.  Zrovna nedávno jsem si ověřila, že Times For Peace od Kenza je stále zcela netknutá.  Co bych ovšem nedoporučovala, jsou změny teplot. Tedy na opětovně na delší dobu parfémy vyjímat a vracet do chladu.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 07. zaří 2015 13:55
Reakce na Mirka:

Môžem sa opýtať, ako dlho tam tú Time of Peace máš?

Veď práve, že ja ju chcem mať tak, že vytiahnuť raz do roka.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 07. zaří 2015 16:37
Reakce na slniecko:

Hm, to netuším, byla to rarita už když jsem ji kupovala, kvalifikovaným odhadem 5 let. Já netvrdím, že je to to nejlepší, co může být, ale je tam stálá nižší teplota a tma, nic lepšího doma nenajdu.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 07. zaří 2015 16:39
Reakce na Mirka:

veď ja len vyzvedám skúsenosti ...a keď píšeš, že s krabočkou....nevlhne tam tá krabička? Síce by som to dala do sáčku, ale aj tak...

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 08. zaří 2015 06:59
Reakce na slniecko:

Ano, já vím, jen že to třeba není to úplně nejlepší řešení. V chladničce se mi žádná voda nesráží, za celé roky mi žádná krabička nenavlhla. Mám zhruba toto chladicí skříň. Mmch mohu doporučit.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 08. zaří 2015 14:58
Reakce na Mirka:

Vyzerá dobre . My máme podobnú Elektroluxku, normálne v nej držím mimosezónnu kozmetiku, a v pohode, ale o tento môj poklad sa bojím...

Ešte rozmýšľam, že manžel má niekde chladničku na víno, ktorú nepoužíva...ale spustiť ju kvôli jednej voňavke, keď sama o sebe žerie ako ...tak to je asi fakt šialenosť.

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 09. zaří 2015 09:32
Reakce na slniecko:

tu skříň na víno jsem ti zrovna chtěla poradit. a to jsem se ještě obávala, že byste v ní neměli místo ale myslím, že ty horní police na červený by mohly být ok.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 09. zaří 2015 15:50
Reakce na andry:

Manžel to mal dlho ako hobby, aj keď nikdy nepil veľa, ale v poslednej dobe vidí toľko známych, ktorí sa dopracuvávajú k slušnej závislosti, že mu aj to málo prestáva chutiť...takže chladnička ostala ľadom...navrch mal vždy zlý pocit ju používať, práve kvôli spotrebe.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 10. zaří 2015 09:28
Reakce na slniecko:

Mně se teda nikdy nic nezkazilo ani v ložnici - mám ji na sever, vymalovanou na tmavomodro a k tomu ještě prakticky nepřetržitě stažený žaluzie... takže chladná temná díra  Některý parfémy (spíš zbytky ve flakonech, nechaný "na připomenutí", o vzorcích nemluvě) tam už pár let mít budu, a v pohodě.

Do lednice (běžných rozměrů i obsahu) by se mi ani nevešly, a ještě by si s nima někdo mohl omylem dochutit salát

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 10. zaří 2015 13:45
Reakce na barbucha:

Mne už práve v spálni odošiel Beyond Pardise aj Spring Flower...je fakt, že neviem, ako boli skladované predtým, ako prišli ku mne, ale aj tak...ten Dune je tiež z druhej ruky, ale aspoň bol nový, ešte v celofáne, keď som ho kúpila.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 10. zaří 2015 20:15
Reakce na slniecko:

Já všechno držím také v ložnici - v zásuvce nebo v nočním stolku. Je tam celoročně konstantní teplota (no, teď v létě se vyšplhala výjimečně i k 26 stupňům, ale celoročně bývá kolem 20). U těch chladniček na víno i normálních chladniček bych se bála vlhkosti.