Vůně pro malou holčičku

27. října 2021 09:34
Offline Očicháno blogger
Avatar
34 příspěvků moje polička 27. října 2021 09:34

Třesu se radostí: moje neteř si přeje od Ježíška parfém. Chtěla bych jí pořídit lehkou květinovou vůni, může být čistá nebo jemně vanilková. Citrusy raději moc ne, aby její maminka neomdlela. Holčičce jsou 4 roky a příležitostně si dává na šatičky Avon Incandesscence. Nemá zatím nijak vyhraněný vkus, ale beru ten úkol vážně. Přecejen vůně, kterou dostane, jí bude připomínat dětství :-) 

Hledám max. 30ml balení a ráda bych se vešla do 500Kč. Máte nějaký tip? Díky :-)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. října 2021 10:33

Očicháno 

V téhle cenové relaci mě napadá jen Innocent White Lilac Oriflame, jemný, čistý soliflor...

Nebyla by nějaká pěkná jemná čajovka od Elizabeth Arden...?

/To by určitě věděla jerry :))/

Offline Očicháno blogger
Avatar
34 příspěvků moje polička 27. října 2021 11:18

Dobrý tip, euridike , děkuju. Všimla jsem si taky, že Rituals mají na eshopu roztomilé 15ml flakony, ale jejich vůně zatím neznám.

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 27. října 2021 12:01

Očicháno Pro takhle malou holčičku bych koupila vůni pro děti od Kaloo, neobsahují alkohol a jemně voní. Znám Dragée (mandlovo pižmová, nejjemnější), Lilirose (něžná růžička) a Blue (květinová, z těch 3 je nejvýraznější, ale taky moc hezká). Před vánocemi by mohlo jít koupit dárkové balení s další hračkou nebo světýlkem za cenu samotné vůně. Jen nedělají 30 ml, nejmenší flakon, co jsem v ČR viděla, byl 50 ml a stál cca 400-550 korun.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 27. října 2021 12:11

Očicháno 

Plně souhlasím s euridike

Akorát ten Innocent byl limitka, pouze 50 ml (ale na Vinted se dají koupit nenačatá balení).

Od EA čajovky Green Tea Camellia, GT Cherry Blossom, GT Pomegranate, GT Nectarine Blossom, Pear Blossom.

S Rituals raději opatrně - 15 ml balení jsou sice praktická i roztomilá, ale bez vyzkoušení nebrat.

Tipy od Miru jsou taky výborné - akorát Pink Sugar je tedy příšerná slaďárna (aby pak maminka nezačala blahořečit ty citrusy).

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. října 2021 12:17

jerry 

...no co, výchova/parfémová osvěta je důležitá...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. října 2021 12:45

jerry Očicháno 

No já právě myslím, že v katalogu jsem Innocent White Lilac ještě nedávno viděla za "rozumnou cenu", na e-shopu ho taky mají, ale tedy za 600,- :(. S Rituals bych asi taky byla opatrná, jejich kosmetika mi voní, parfémy vcelku taky, ale pro malou holčičku bych je asi nevolila...

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 27. října 2021 19:51

Očicháno a čo Moschino Toy 2 v malom balení s krásnym flakónom medvedíka?

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 27. října 2021 21:31

Neviem, či sú u vás k dispozícii tieto značky, ale roztomilé a dobre vybraté sú tieto:

https://www.fragonard.com/en-int/my-first-eau-de-toilette-c-10119.htm

Toto je dokonca bez alkoholu a je to veľmi jemná, milá, kamilkovo-púdrová vôňa:

https://www.erbolario.sk/sk/l%C3%ADnie/z%C3%A1hrada-pre-deti%C4%8Dky/z%C3%A1hrada-pre-deti%C4%8Dky/z%C3%A1hrada-pre-deti%C4%8Dky-detsk%C3%BD-parfum-2963.html

A tieto vo flakónikoch v tvare ruže sú strašne roztomilé...a niektoré fakt kvalitné (a u nás stoja cca 5-6€).

https://www.aroma-essence.eu/perfumes/eau-de-perfum-12ml

Inak u mojich ešte v tom veku teda fičali vône s obrázkami obľúbených postavičiek a zo Zary, lebo mávajú (niekedy) zaujímavé balenia, ale ani ich moc nepoužívali, lebo to nie sú bohvieaké vône, len vždy po nejakej z nich túžili, no.

Offline Očicháno blogger
Avatar
34 příspěvků moje polička 28. října 2021 16:30

Dámy, mockrát děkuju za všechny nápady Tušila jsem, že bude dobré se tu zeptat. Až něco vyberu, dám vědět.

Offline Očicháno blogger
Avatar
34 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 08:59

Dámy, děkuju, že jste my rozšířily obzory. Přošla jsem vaše nápady a nejvíc sympatické mi byly vůně Fragonard, ale v Česku jsem je nikde nenašla za rozumnou cenu. Nechtělo se mi úplně kupovat něco bez vyzkoušení, a tak jsem prohledala obchody a nakonec vybrala 30 ml Eclat d'Arpege. Je to už vůně spíš pro slečnu, než batole, a ten flakon s maminkou a holčičkou se mi hrozně líbí  Ještě jednou díky za všechny tipy.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 19:10

Očicháno

Skvělý výběr - kombinace jablka a šeříku je líbivá v jakémkoliv věku.

Je to moje neoblíbenější davovka (každý rok spotřebuju 1- 2 velké flakóny) a oblíbila si ji i moje dcera a neteř.

Offline RoSa
Avatar
8147 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 20:22
Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 23:05
Reakce na RoSa:

Očicháno a co třeba Bvlgari Petits et Mamans?

​Juu,to je první parfém mé dcery (krásně pudrový).Dala jsem jí ho k třetím narozeninám.Už je tomu třináct let,to letí, hrůza.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 02:36

Očicháno to logo milujem a mám Lanvinu tak trochu za zlé, že okrem Arpege a Eclat d'Arpege ho už nikde nedáva.

Offline Očicháno blogger
Avatar
34 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 11:34
Reakce na jerry:

Očicháno

Skvělý výběr - kombinace jablka a šeříku je líbivá v jakémkoliv věku.

Je to moje neoblíbenější davovka (každý rok spotřebuju 1- 2 velké flakóny) a oblíbila si ji i moje dcera a neteř.

​Vůně je krásná, ale ta krabice, to jsem ještě neviděla. To je normální, že Eclat je zabalený v rozpadací plastové vitríně?

Offline Očicháno blogger
Avatar
34 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 11:36
Reakce na RoSa:

Očicháno a co třeba Bvlgari Petits et Mamans?

​Toto je taky dobrý tip, určitě se mi ještě někdy hodí. Díky

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 12:02

Očicháno 

Ten plast mi taky vadí - není to vzhledné, není to praktické a už vůbec to vůni nechrání před světlem. 

Naštěstí mám krabičku od testeru, takže vždy flakón okamžitě přendavám.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 20:38

Očicháno budu za velkého joudu, když přiznám, že jsem si doteď myslela, že ta maminka s holčičkou na Eclat d'Arpege je nějaká loď?

Jinak díky ostatním za zmínění o White lilac z Oriflame, momentálně ho mají i krémem za 250,- tak do něj půjdu.