Hledám parfém, který voní (podobně) jako...

10. října 2014 08:45
Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 06. března 2021 10:01

Daridari ano, měla jsem ho na mysli. Dívala jsem se na tu montalku, ale nejsem si jistá, jestli by mi tam nechybělo to geranium s bergamotem. Vyzkouším, uvidím. Díky.

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 06. března 2021 12:22

marieu dala som teraz na jednu ruku Wisal, na druhú Roses Musk a sú takmer na nerozoznanie.

Za Wisal je to adekvátna náhrada. Ja som mala rada kombináciu oboch, Wisal držal do nekonečna na pokožke a Roses Musk  zase ide krásne do priestoru. Úžasne sa dopĺňali

Zostáva mi dúfať, že Wisal iba viazne v dodávke a že sa neprestal vyrábať.

Offline chia
Avatar
příspěvků moje polička 30. března 2021 13:23

chcem poprosiť o radu miestne parfu osadenstvo - neviete, čím by som mohla nahradiť letný parfém? Chcela by som niečo svieže citrusovo-bylinkové nesladké. Dobre mi voní Le jardin de Monsieur Li, ale používa ho dcéra, tak nechcem to isté, len podobné.

V normálnej situácii by som sa vybrala po parfumériách a skúšala, ale internetové nákupy naslepo si netrúfam.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 30. března 2021 16:16

chia Já bych se podívala do značky Atelier Cologne, mají pěkné a dobře držící citrusovky (Cedrat Enivrant, Orange Sanguine, Pomelo Paradis) nebo Acqua di Parma (třeba Yuzu) nebo bylinková Eau de Campagne (Sisley), Un Dimanche a la Campagne (Guerlain).

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. března 2021 16:24

chia K vynikajícím tipům od blackviolet připojuji ještě následující nápady:

- citrusové a bylinné vůně od Heeleyho; má krásnou Verveine d´Eugene, Note de Yuzu; vzorky se dají koupit v eshopu Vavavoom;

- nějakou Aqua Allegoria od Guerlainu;

- letní pižmová (s tónem čistého prádla, jaký je i v Jardin de Monsieur Li) je novinka od Une Nuit Nomade Sun Bleached (ve Vavavoom mají výhodné balení 25 ml za 1100 Kč, což vyjde i levněji než odstřik);

- Parfum d´Empire má vynikající citrusovku Yuzu Fou se solidní výdrží, dále bych od nich na léto vyzkoušela Iskander a Azemour.

Offline chia
Avatar
příspěvků moje polička 30. března 2021 19:21

Fleur a @blackviolet ďakujem za tipy, skúsim zohnať odstriky. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. dubna 2021 20:25
Reakce na WildOrchid:

Kdysi jsem říkala, že nějaká vůně je přesně jako pomerančový Tic Tac, nevíte která to byla? Myslím, že některá z Chanelek, ale nejsem si uplně jistá.

​Chanel ne. Psala jsi to o Orange Star od Andyho Tauera. Pamatuju si to, protože jsi byla první, kdo mi ji dal očichat ze vzorků společně Une Rose Vermeille a Une Rose Chypree, když jsem tě navštívila na kolejiv době, kdy ještě šly blbě sehnat.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 02. dubna 2021 20:57

wendulka Teda ty máš pamatováka! I mně jsi poradila tu Montalku, o které jsme před lety při zkoušení říkaly, že voní jako sušenka Mila. Neuvěřitelný

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 15:37

wendulka Ty máš v hlavě nějaký slot na megagiga paměťovou kartu

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 15:43
Offline Lenka22
Avatar
1626 příspěvků moje polička 19. května 2021 22:03

Nemáte prosím tip na vůni s hořkým tónem? Chtěla bych v pozadí cítit hořkou vůni citrónové kůry. 

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 20. července 2021 16:39

Tak jsem zjistila, že nejspíš končí můj nejoblíbenější Hugo Boss Woman Hugo Boss Woman Nevíte o něčem podobném?Já nechci zas hledat...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. července 2021 17:07

Lenka22 skús vône postavené na bergamote, alebo na pomaranči "bigarade", je to horký pomaranč a vôňa jeho kôry sa čast dáva do citrusoviek práve kvôli tomu nahorklému tónu.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 20. července 2021 17:31

Lenka22 Hořkou kůru cítím v Aromatics Elixir, krásně hořkocitrusově také voní Monsieur Balmain - ale ten už se nevyrábí, před lety byl krásně nahořklý tón v Golden Tears - ale nová verze je bohužel úplně jiná. Ještě mě napadl Yuzu od Nicolai.

Offline Lenka22
Avatar
1626 příspěvků moje polička 21. července 2021 11:55

slniecko Hanka H díky za tipy, zkusím něco vyhledat podle ingrediencí. 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 21. července 2021 12:02

Lenka22 Note de Yuzu od Heeley je taky krásně citrusově nahořklá.

Offline Lenka22
Avatar
1626 příspěvků moje polička 21. července 2021 12:49

Martula díky, už jsem si prošla recenze, ten Yuzu Heeley vypadá luxusně. Jdu mrknout po vzorcích. 

Offline FlordeCana
Avatar
příspěvků moje polička 26. července 2021 16:26

Nevíte, prosím, která pánská vůně je podobná Idole de Lubin? Mám na mysli tu původní s hlavou domorodce. Vím, že už se neprodává, přesto, neviděli jste ji někde, třeba jako zapomenuté zrnko prachu? Děkuji. 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 26. července 2021 19:10

FlordeCana Sice jen trochu podobná, ale aspoň něco -

Bentley for Men Intense

Offline FlordeCana
Avatar
příspěvků moje polička 26. července 2021 19:16

@daniela@ děkuji, podle popisu ji určitě ovoním, ten rum se mi tam líbí.