Hledám parfém, který voní (podobně) jako...

10. října 2014 08:45
Offline 33lejaby
Avatar
469 příspěvků moje polička 12. listopadu 2020 16:01

Hojky, poprosím o pomoc. Kamarád mne požádal ať vyberu vůni pro jeho manželku. Již dříve jsem poradila Versace Versence, tou jsme se trefili, ale teď by chtěl zase neco jiného. V podstatě něco podobného, nenáročného, zhruba ve stejné cenové kategorii. Parfémově mám jiný vkus i poličku, a hlavně mám teď moc nemocnou mamku, tak se mi nechce ani bloumat po netu a hledat něco přijatelného. Ještě mne tak napadla Hermes Zahrada Monsieur Li

Online Fleur blogger
Avatar
6069 příspěvků moje polička 12. listopadu 2020 16:29

33lejaby Ta by se mohla líbit.

Offline marieu
Avatar
4472 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 13:13

...jako Wisal. Nenapadá prosím někoho takový parfém? Dostal se mi do ruky vzoreček CPO (děkuju alibi ) a chtěla bych víc, pochopila jsem, že už není k sehnání...?

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 17. února 2021 15:58

Drazì a voňavì, znáte kousek podobný Hwyl od Aesop? Nebo květinově dřevitou nekostelní kadidlovku....mám Zagorsk....přijde mi zimnì a Heresy je dost simple ve vývoji.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 03. března 2021 20:29
@marieu https://www.vivantis.cz/parfemy/ajmal-wisal-edp.html?c=pAJM05050 ?
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 03. března 2021 20:41
@Woody dle zdejších zmínek co :Reve d´Ossian (Oriza L. Legrand) ,Cardinal Heeley,Encense et Lavande nebo Fille en Aiguilles (Serge Lutens),Heresy (Solid Perfume) Vala's Enchanted Perfumery La Liturgie des Heures Jovoy Paris ?
Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 03. března 2021 20:47
Reakce na teena-s:
@Woody dle zdejších zmínek co :Reve d´Ossian (Oriza L. Legrand) ,Cardinal Heeley,Encense et Lavande nebo Fille en Aiguilles (Serge Lutens),Heresy (Solid Perfume) Vala's Enchanted Perfumery ?

Woody 

Souhlas! A od Oriza L.Legrand ještě i Relique d' Amour.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:35

Woody Hwyl se nejvíc podobá Monocle Hinoki od CdG. Ostatní kadidlovky od CdG znáš? Květinově kadidlová je třeba No. 06 Incense rosé.

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 05. března 2021 20:24

Ach ten Andy, lump jeden modroflakonovy. I ten jeho vetiver me laka a vzduch alpsky...

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 05. března 2021 20:28

CdG mam nacichano...cela parta Monocle je mnau, ale ta vydrz...Inscense je zas laska Zagorsk, Jaisalmer a taky spis intimco a dovedly me k Hwyl...a ten je takovy lumber...jak prave rozseknutej kmen.

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 05. března 2021 20:32

@teena, Martula....jdu hledat v databazich, recenzich...jen Jovoy ne...ten vlhky kostel je na me moc svaty...na Cardinala mam pocihano v Brne. Ja si rikal, ze ve Hwyl jede surove drevo a vono vabi kadidlo

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 05. března 2021 20:57
Reakce na Woody:

Ach ten Andy, lump jeden modroflakonovy. I ten jeho vetiver me laka a vzduch alpsky...

​Andy má i čistokrevnou kadidlovku.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 05. března 2021 20:59

Woody Ještě pár tipů na kadidlovky: Mortel (Trudon), Privé Bois d'Encens (Giorgio Armani), 03.Apr.1968 (Rundholz Parfums), 20Mars2022 (Rundholz Parfums), Ex Voto (WienerBlut), Sahara Noir (Tom Ford)

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 05. března 2021 21:01

@mnaaau Mourku...cim vic kadidla tim vic hrichu.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 05. března 2021 21:10

Woody Kdybys chtěl od něčeho vzorek, tak napiš.

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 05. března 2021 21:13

Jeejda, to je mile. Prostuduju a pripadne se ozvu.Dekujuuuuuu ModestMourku

Offline WildOrchid
Avatar
19 příspěvků moje polička 06. března 2021 00:26

Kdysi jsem říkala, že nějaká vůně je přesně jako pomerančový Tic Tac, nevíte která to byla? Myslím, že některá z Chanelek, ale nejsem si uplně jistá.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. března 2021 07:15

WildOrchid 

Gabrielle Chanel

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. března 2021 07:18

Woody 

Za mě jedno z nejkrásnějších kadidel(ale i s ostatními ingrediencemi, resp. nehraje vyloženě sólo)

je

Ligno Jeroboam.

A souhlasím s ModestMourek Mortel Trudon - také velmi dobré, ale už, oproti Ligno více kostelní, strožejší o kadidlově pižmovou živočišnost

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 06. března 2021 08:02
Reakce na marieu:

...jako Wisal. Nenapadá prosím někoho takový parfém? Dostal se mi do ruky vzoreček CPO (děkuju alibi ) a chtěla bych víc, pochopila jsem, že už není k sehnání...?

​Myslíš Wisal od Linah? Ten som mala viac krát, je krásny a pre mňa je to veľmi podobná, doslova rovnaká vôňa ako Montale Roses Musk