Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Amun
Avatar
14. října 2017 21:56
Reakce na slniecko:

 diky za vycerpavajici list. Nakonec objednavam z toho nemeckeho obchodu - z celeho listu maji bohuzel pouze dve vune, calypso a annick goutal. nakonec jsem prihodila Mona di Orio - Les Nombres d'Or - Violette Fumée a Histoires de Parfums - Blanc Violette. Jsem na ne uprimne zvedava, z tech recenzi nejsem moc moudra (co je pudrova vune?:D) Moc diky za vzorek, ale ja ziju v UK. Hrozne bych chtela zkusit to Kiss me Tender, jako na potvoru maji pouze cely parfem a zadny vzorek :D no, treba jindy

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 15. října 2017 15:38
Reakce na Amun:

Á vidíš, na Blanc Violette som zabudla! Tá je krásna a na Orio som zvedavá, daj potom vedieť dojmy!

Edit: púdrová vôňa je asi taká, ako keĎ privoniaš k púdru, kedysi sa púdre dosť parfémovali, myslím, že dnes je k tomu najbližšie asi Boujois. skús si od nich pričuchnúť v obchode trebárs k púdru, alebo lícenke.

Amun
Avatar
16. října 2017 12:07
Reakce na slniecko:

Vcera jsem objednala, pry jim mam dat cca 10 dni na pripravu, uz se vazne tesim, az vse ozkousim :D dam vedet. Postovne me teda bolelo  bedna kytek mi z Nemecka jela za nizsi cenu

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 16. října 2017 15:25
Reakce na Amun:

Hej, Nemci si všeobecne vedia vypýtať za poštovné a títo idú pekne na hranu .

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 19. října 2017 10:48

Amun slniecko Taky mám ráda fialky a dostala jsem tip od svěženkář na značku Korres:

https://www.parfumanie.cz/database/detail/velvet-orris-violet-white-pepper-korres

Zatím jsem teda nevyzkoušela, jen jsem zahlédla na Notino i sprchový gel a tělové mléko. A v OC Nový Smíchov je butik Korres.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 19. října 2017 11:06
Reakce na macko.pu:

Trochu po delším čase, ale.. YSL oud absolu na mě vůbec nedrží.  Cítím ho fakt jen prvních pár min.

Dneska jsem ale zkousela Yves saint laurent splendid wood z ty jejich orientální kolekce a aaach. 

macko.pu
Avatar
19. října 2017 11:22
Reakce na nellielovett:

Trochu po delším čase, ale.. YSL oud absolu na mě vůbec nedrží.  Cítím ho fakt jen prvních pár min.

Dneska jsem ale zkousela Yves saint laurent splendid wood z ty jejich orientální kolekce a aaach. 

...no tak to ma mrzí, tá slabá výdrž

skús vyskúšať Bentley for Men Intense, tá je Oud absolu typovo podobná, možno bude držať lepšie

"hen tú" vôňu z tej rady nepoznám, ale Noble Leather áno, a tá je celkom dobrá, oudovo - koženo - šafránová, (ale nič svetoborné, takých tu je, určite nestojí za kúpu)

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 19. října 2017 17:19
Reakce na daniela:

vďaka, skúsim!!!

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 24. října 2017 07:38

Prosím, nevíte, která pánská vůně voní po suchých bylinkách? Mainstream staršího data, třeba 20 let zpět nebo tak, stále vyráběná.

Děkuju

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:25
Reakce na Amun:

Ďalší fialkový tip: I miss Violet

Amun
Avatar
24. října 2017 11:34
Reakce na slniecko:

daniela  diky za dalsi tipy. Jsem uprimne zvedava na prvni davku vzorecku z nemecka, vcera mi poslali email, ze odesilaji. Strasne me zarazi ty slozky parfemu a la bily pepr, bazalka, kaviar... Pro me typicka vune kuchyne a v parfemu si ji neumim predstavit. Takze az ocicham sve vzorecky, konecne zjistim, co vsechny ty vune pudru a dalsi znamenaji :D 

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 26. října 2017 12:41

Mám trochu začátečnický dotaz. Na elninu jsem si vyhlédla parfém, v popisu má "požkozená krabička" a cenu víc než příznivou. Nemůže se třeba stát, že by byl požkozen i flakon, chyběla část parfému, víčko, cokoliv?

Kdyby mi přišla zmačkaná krabička, ale vnitřek v pořádku, neměla bych s tím problém, ale jelikož jsem takhle ještě neobjednávala, nevím, co konkrétně si představit.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 26. října 2017 14:16
Reakce na ISON:

Nevím, jak Elnino, ale v Notinu se opravdu jedná jen o krabičku. Jenže chybka se může vloudit kdykoliv a kdekoliv. Jistota je osobní převzetí

Amun
Avatar
27. října 2017 11:14
Reakce na slniecko:

konecne mam sve fialkove vzorecky! Musim rict, ze nakonec dorazily velmi rychle:) voni mi vsechny, akorat je musim lepe prozkoumat :D nevydrzela jsem to, ozkousela vsechny najednou a pak me cely vecer bolela hlava  dnes mam A. Goutal - violet, ktera se mi vcera zalibila nejvic. Myslim, ze si ji asi objednam ve velkem, ta vune je krasna :D citim fialky a snad poprve v zivote ten parfem ze sebe citim (normalne se muzu v parfemu vykoupat a necitim nic:D).

Nicmene, porad mi vrta hlavou jedna vec... nekdo, nejsem si jista, jestli jsi to byla ty, mi tu rikal, ze opravdu pravy esencialni olej z fialek je vzacny a opravdu drahy. Hrozne me laka zkusit fakt tu cistou fialku. Co presne znamena drahy, kde by se to dalo koupit?

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 27. října 2017 14:46
Reakce na Amun:

Hľadám. Problém je, že zatiaľ na ponuku narážam len u veľkoproducentov, kde by som si musela pýtať cenník a pravdepodobne by mi prišiel v cenách za barel.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45983 příspěvků moje polička 27. října 2017 14:53
Reakce na Amun:

co tohle? http://eshop.elinopu.cz/Star-Child-esencialni-olej-Violka-ABSOLUTE-d237.htm

jen pro představu o té ceně

Amun
Avatar
27. října 2017 14:57
Reakce na slniecko:

ja bych si pak od tebe odkoupila 10ml  

viktorka_od splavu  ehm, tady bych se zeptala Slniecka, co si o tom mysli - je to opravdu ono? Ja se v tom vubec nevyznam. Kdyby to byla opravdu ta cista vune fialek, co po ni tak dlouho patram, tak i tech 800kc je snesitelnych (beru to jako parfem :D). Porad je to lepsi, nez si koupit barel no :D

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. října 2017 15:06
Reakce na Amun:

absolut bys jako parfém určitě nepoužívala, musela bys to zředit. a zda bys byla spokojená s výsledkem si nejsem úplně jistá.

http://www.tvorivy-svet.cz/detail/5021113/domaci-vyroa-parfemu-pracovni-postup

jen upozorním, že ty vonné olejíčky, které tady (tvořivý svět) používají, s absolut esencí nemají nic společné, jen dávám pro představu o složení parfému

Amun
Avatar
27. října 2017 15:21
Reakce na alibi:

pani, tak takhle daleko jeste nejsem, ale tohle bych si docela rada zkusila nekdy :D

vyuziju toho, ze jsou tu lide, co tomu rozumi. Co vlastne hledam: existuje neco, co voni po fialkach tak silne a presvedcive, ze to je skoro jako cichat k cerstve natrhane kytici? Mam fialkovy sampon a ted ty parfemy a citim to v tom, jakoby zavan, ktery po nich hrozne silne voni, spolu s dalsimi slozkami tedy. Je prave "to" ten absolut? Mimochodem, je absolut neco jako super cisty esencialni olej?

Online viktorka_od splavu
Avatar
45983 příspěvků moje polička 27. října 2017 15:24
Reakce na Amun:

no jednak by se to jako parfém používat nedalo si myslím, a je to teda za 1ml ta částka, resp za 1ml doředěný na 10, jestli dobře rozumím popisu.

každopádně sice toho o parfémech vím dost málo, ale na tvém místě bych se vykašlala na hledání nějakýho "opravdickýho" extraktu z fialky, protože to bych řekla zcela určitě nebude ono:P

edit: další věc je taková, že každýmu ta vůně voní jinak, takže co bude pro mě "autentická vůně kytičky fialek" druhej poplije jako smrad:-))