Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Amun
Avatar
20. zaří 2017 12:24

Uz se vam stalo, ze jste si koupily parfem, ktery se vam moc libil a za nejaky cas vam smrdel tak, ze uz jste ho nepouzily? Pred lety jsem priteli koupila Chanel Allure Homme, ta vune mi prisla moc krasna. Obema se nam vazne libil. Po asi dvou mesicich ho pritel prestal pouzivat s tim, ze mu parfem smrdi. A mne popravde taky, vubec jsem nechapala, jak jsem to mohla koupit. Tezka, podivne korenena vune. Pritom si stale pamatuju, jak jsem ze zacatku byla nadsena.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 13:44

Je to rovnaká vôňa, len sa Vám prestala páčiť (to može byť presýtením, alebo jednoducho zmenou počasia - hlavne teploty a vlhkosti), alebo odrazu vonia celkovo inak ("zlomil" sa)?

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 13:47
Reakce na Jiná Realita:

po svestkach namocenych v alkoholu mi vzdycky vonela Secret Obsession, kterou kdysi pouzivala moje mati. Jestli se ale da sehnat, nevim. Naposled (pred par lety uz) jsem ji to objednavala pres ebay z UK.

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 21:03
Reakce na Amun:

Může to být klidně počasím a ročním obdobím. Já některé parfémy v zimě miluju a v létě je nemůžu ani cítit. Některé jsem dokonce schopná používat jen třeba měsíc v roce . Jenže mám z čeho vybírat a vím co je pro mě do kterého počasí. 

Amun
Avatar
24. zaří 2017 21:11
Reakce na Renusatko:

tak to me vubec nenapadlo a doted jsem o tom neslysela. Ze zvedavosti ten parfem znovu zkusim, az budu v parfumerii :D

a pripojila bych dalsi dotaz, treba nekdo bude vedet. Uplne miluji vuni fialek a nasla jsem tento esencialni olej. Nasla jsem, ze je tezke ho vyrobit a proto by clovek mel preskocit vsechny oleje treba za pet liber atd. Myslite si, ze tenhle muze byt dobry? Nebo nema nekdo tip, od koho esencialni olej s vuni fialek koupit? Zatim jsem zkousela jen jeden, levandulovy, a nebylo to uplne ono.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 24. zaří 2017 22:11
Reakce na Amun:

Nevím, u těch fialek to bude asi vždycky nějaká kombinace složek tak, aby vůni fialek připomínaly.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 01:30
Reakce na Amun:

To nie je fialka, ale fialkový list. Bude to voňať trpko a zeleno.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 01:32

Jo a ešte - nie je to esenciálny olej, ale absolute. Ten sa vyrába inak. Apropó, tak ma napadá, že absolute z fialiek by sa teoreticky mal dať spraviť, ale určo to bude besne drahé.

Amun
Avatar
25. zaří 2017 08:50
Reakce na slniecko:

Jo aha, to jako ta zelena cast? To me nenapadlo, kdyz dali do popisu fotky tech kvitku. Nenapada te, ktera znacka z nich vyrabi cokoliv, co tu fialku pripomina? Ani to nemusi byt ten olej, uplne by mi stacila i fragrance. Jsem si vcera koupila fialkovy sampon a ackoliv sam uplne nevoni, umyte vlasy maji cistou vuni po cerstvych kvitkach. Musim mit vic :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 09:06
Reakce na Amun:

ono je to asi dost problematicky, jelikoz ja treba v tehle vuni fakt citim intenzivni fialky a pritom tam snad ani zadny nejsou... velvet haze

Amun
Avatar
25. zaří 2017 10:18

Tak tuhle schvalne zkusim, az zase nekam poletim. Ja puvodne chtela neco do aromalampicky, aby mi hezky fialkove vonel obyvak, ale beru cokoliv :D

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 11:32
Reakce na Amun:

Fialkový šampon - byla bys tak hodná a dala odkaz?

Amun
Avatar
25. zaří 2017 11:47
Reakce na jerry:

Daddy-O od Lush. Nekdo mi ho tu kdysi poradil kvuli tem fialkam :D

mini review: na obalu je, ze je to pro barvene blondyny, co chteji vytahat zlutou z vlasu. Ptala jsem se prodavacky a ta tvrdila, ze to je pro vsechny typy vlasu a ze to sama pouziva (mela krasne prirodni cerne vlasy) a ze i na moje prirodni blond bude zcela v poradku. Popravde, popis samponu tedy nechapu. Barva samponu je az desive syte fialova a fakt vypada jako takove ty driaky pro lidi s peroxidovou blond :D Nakonec jsem radeji sahla po uplne nejmensim baleni. Nicmene, pri napeneni je normalni, stacila ho opravdu kapka i na dost dlouhe vlasy. Po umyti vlasu zacalo fialkove kouzlo. Znicehonic mi doslo, ze citim fialky a ze nekde urcite musi kvest. Pak mi doslo, ze to jsou moje vlasy. Normalne od Lush pouzivam shampoo bars, a na rozdil od nich jsou po tomhle vlasy opravdu extremne jemne a hedvabne, coz treba ja docela ocenim, ale myslim si, ze to asi nebude nic pro lidi, co maji malo vlasu nebo je i normalne maji splihle. Zatim jen jedno umyti, jsem zvedava, co s vlasy udela po vice pouzitich :D 

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 12:12
Reakce na Amun:

Moc děkuju.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 13:41
Reakce na Amun:

Z parfémov je pre mňa asi najfialkovejšia La Violette , potom Violette Precieuse, Blanc Violette, celkom slušne Calypso VioletteFragonard Violette, ale tak to chce trocha skúšania, čo sadne tebe.

A ešte otázka - len kvietky (to je moja preferencia), alebo komplet aj s lístkami?

Rozmýšľam, že zatiaľ väčšina fialkových mydiel, čo som mala, naozaj viacmenej voňala po fialkách, tak či sa nepopozerať po vôňach do mydla. Ale to bude syntetika jak sviňa.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 16:24
Reakce na Amun:

Kolik to, prosím, stojí.?

Vůni fialek miluji..!

Mmch, před časem jsem zkoušela nějaký šampon od Lush

(na téma moře nebo tak něco...)

- byly to jakoby krystaly(jak krystalový cukr), které v ruce, smíchané s vodou, napěnily a vlasy umyly krásně. 

Také stačilo malinko těch krystalků.

Amun
Avatar
25. zaří 2017 16:44
Reakce na Miru:

tady je. I v UK byl trosicku drazsi, nez treba ty shampoo bars, ale musim rict, ze ho opravdu stacila kapka. Jestli jsi z Prahy, Lush je v Palladiu. Ty jejich prodejny voni az za roh :D Myslim, ze vim, jaky myslis, ale tyhle kelimkove sampony jsem jeste nezkousela. 

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 16:45
Reakce na Amun:

Do Prahy občas jezdím.

A vůni, co se v Palladiu line z LUSHe, miluju...

Děkuju...

Amun
Avatar
25. zaří 2017 16:45
Reakce na slniecko:

Ja popravde vubec nevim, ze fialkovy list muze nejak vonet, mela jsem na mysli jenom ty kvitky. Ty vune, co zminujes, daji se sehnat treba v Duty free? Rada bych je nekde zkusila a jmeno mi nic moc nerika, to asi nebude bezna vune z parfumerii?

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 16:58
Reakce na Amun:

No tak asi kde ako...ale Calypso a Fragonard sú pomerne nenáročné značky, tie zvyšné okrem Caronu dobre dostupné nikovky. Vzorky by sa mali dať zohnať, hlavne od tých nikoviek. Fragonarda myslím mávajú v UK v Marks and Spencer. Caron si nie som úplne istá, či tú fialku ešte vyrába, alebo nie.