Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline barbucha blogger
Avatar
30343 příspěvků moje polička 03. června 2017 22:28
Reakce na razorblade:

Tak jestli jsi z ní byla nadšená, není co řešit.  Ten Lanvin by takový nadšení určitě nevzbudil. 

Offline Makiiii
Avatar
90 příspěvků moje polička 03. června 2017 23:28
Reakce na Tana1112:

Táni, pokud se ti líbí, pořiď si ji! Já v zimě chodím manželovi na Tobacco (Franck Boclet) a v létě na Bois de Cédre et Citron Vert (Yves Rocher), obě to jsou pánské vůně a okolí mi je ještě pochválí. Manžel nosí Iris Prima (Penhaligon´s), všichni v jeho okolí mu na ni skládají komplimenty a on chudák ani netuší, že je to dámská vůně.  Měla jsem doma odstřik, mně nesedla a jemu se líbila, odstřik jsem mu nakonec podarovala a on si pod Vánoční strom vyžádal flakon, tak ho má. Sice se mě ptal, proč je na něm červená mašlička, ale dál to neřešil. Vlastně ani nevím, co jsem mu na to odpověděla.  

Offline Tana1112
Avatar
240 příspěvků moje polička 04. června 2017 06:00
Reakce na Makiiii:

Markétko, díky moc 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. června 2017 09:01
Reakce na Tana1112:

Možná 2/3 mojí poličky je minimálně unisex. Co já bych si bez těch vůní počala? Kytky nemusím, slaďáků mám pár. Výhoda je, že když mi něco nesedne, odnosí to manžel .

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. června 2017 09:02

Carnal Flower je nádherná tuberóza, pro mě určitě nejlepší. A ten vývoj! Nekonečný a krásný.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 13. června 2017 21:15

Tak jsem právě odklikla objednávku dvou setu vzorku z Ingredients, coz s těmi z Etat Libre d'Orange na cestě činí přesně 30 vzorků. A pořád posilhavam po dalších . Takový těžce ukojitelny hlad nadšeného nováčka. Prošly jste si touto fázi taky? Dá se to nějak zastavit?

Jinak v honbě za inspiraci tady smiruju cizí policky, zatím nejvíc euridike, wendulka a slniecko a zajímalo by mě, jak poslední dvě zmiňované dosáhly tak uctihodneho počtu parfémů a vzorků. Kolik let dřiny a odříkání za tím je?

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 13. června 2017 21:40
Reakce na Sweet Potato:

Dá se EdT Nivea sehnat v Rakousku i jinde než ve Vídni?

Teď už ji bohužel neseženeš ani v té Vídni. Oba dva Nivea Haus ve Vídni, kde si ji Karoleena pořizovala v prosinci, a v Grazu byly na konci února uzavřeny.

Aktuálně se tak v Rakousku dá sehnat už jen online zasláním na rakouskou adresu.

Anebo v Německu.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 13. června 2017 22:04
Reakce na Krehutka:

Tak jsem právě odklikla objednávku dvou setu vzorku z Ingredients, coz s těmi z Etat Libre d'Orange na cestě činí přesně 30 vzorků. A pořád posilhavam po dalších . Takový těžce ukojitelny hlad nadšeného nováčka. Prošly jste si touto fázi taky? Dá se to nějak zastavit?

Jinak v honbě za inspiraci tady smiruju cizí policky, zatím nejvíc euridike, wendulka a slniecko a zajímalo by mě, jak poslední dvě zmiňované dosáhly tak uctihodneho počtu parfémů a vzorků. Kolik let dřiny a odříkání za tím je?

No jéje, aby neprošly.

Můžu tě uklidnit, že hlad po nových vůních - flakonech se začne uklidňovat zhruba v době, kdy se přiblížíš ke stovce. Pak nastane i období, kdy to bude i klesat.

Na ukojení hladu po nových vzorcích to ale  bohužel moc nefunguje.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 13. června 2017 22:18
Reakce na wendulka:

Můžu tě uklidnit, že hlad po nových vůních - flakonech se začne uklidňovat zhruba v době, kdy se přiblížíš ke stovce.

Jo tak teď už jsem teda ale úplně klidná .

Offline Fleur blogger
Avatar
6056 příspěvků moje polička 13. června 2017 22:35
Reakce na Krehutka:

Neboj, každý to má trochu jinak. Já jsem se ke stovce nikdy nepropracovala a vždycky si říkám, že by mi vlastně mohla stačit tak desítka vůní. Jenomže každá z těch, které mám, mi dokáže navodit jinou náladu, pocit, vzpomínku, že mi jejich počet většinou zredukuje horší dostupnost, reformulace či ukončená výroba vůně.

Vzorky jsou takové jednohubky na parfémové hostině. Vyzkoušíš různé příchutě, nepřejíš se jich a nezruinují tě.

Offline Korsičanka
Avatar
12824 příspěvků moje polička 13. června 2017 22:51
Reakce na Fleur:

Až na to, źe když vyzkouším, často zatoužím a musím vlastnit...flakon:(( Takže myslím, źe mě i vzorky ruinují

Offline Fleur blogger
Avatar
6056 příspěvků moje polička 13. června 2017 22:56
Reakce na Korsičanka:

Mě to často naopak od neuváženého nákupu uchrání. A mnohdy paradoxně i tehdy, když se mi líbí vzorků víc - tak dlouho se rozhoduji, který flakón dostane přednost, až se objeví nějaký nový vzorek... a celý rozhodovací proces se rozběhne znovu.

Offline slniecko admin
Avatar
17500 příspěvků moje polička 13. června 2017 23:30
Reakce na Krehutka:

Tak jsem právě odklikla objednávku dvou setu vzorku z Ingredients, coz s těmi z Etat Libre d'Orange na cestě činí přesně 30 vzorků. A pořád posilhavam po dalších . Takový těžce ukojitelny hlad nadšeného nováčka. Prošly jste si touto fázi taky? Dá se to nějak zastavit?

Jinak v honbě za inspiraci tady smiruju cizí policky, zatím nejvíc euridike, wendulka a slniecko a zajímalo by mě, jak poslední dvě zmiňované dosáhly tak uctihodneho počtu parfémů a vzorků. Kolik let dřiny a odříkání za tím je?

Čo presne myslíš tým odriekaním ?

Keby som si vedela odriecť, nebola by tam ani polovica...

Inak súhlasím s Wendulkou, že tá stovka pôsobí tak nejako magicky...aspoň pri flakónoch...pri vzorkách mi žiadne limity nejako nefungujú .

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 13. června 2017 23:54
Reakce na slniecko:

Léta dřiny a odříkání - tím jsem chtěla říct, že postavit takovou "poličku" muselo dát spoustu práce a že to nebylo hned.

Offline slniecko admin
Avatar
17500 příspěvků moje polička 14. června 2017 00:00
Reakce na Krehutka:

Tak áno, mám z toho svalnatý ukazovák a v miestnej niche parfumérii ma zdravia už od dverí

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. června 2017 01:37
Reakce na Krehutka:

Léta dřiny a odříkání - tím jsem chtěla říct, že postavit takovou "poličku" muselo dát spoustu práce a že to nebylo hned.

No to samozřejmě ano. Však to je taky jeden z mých nejoblíbenějších důvodů, proč si zdejší společnost tak užívám. Jedině dámy zde dovedou pochopit, jaká fuška za těmi poličkami stojí.

Jinak ještě rozvedu to s tou stovkou flakonů. Fleur  má samozřejmě pravdu, každá to má jinak. Dámy jako ona nebo Martula se k ní nikdy nedopracují a přesto z jejich poličky poznáš, že každý její kousek byl vybraný s rozvahou, pečlivostí a láskou.

K té stovce flakonů se většinou dopracují a zastaví se u ní ti, co do toho kdysi jako nováčci spadli rovnou po hlavě a ta rozvaha u nich nastoupila poněkud později, no. Taková poslední záchranná brzda.

Offline euridike blogger
Avatar
3467 příspěvků moje polička 14. června 2017 11:28
Reakce na Krehutka:

Ja sice na sve virtualni policce nemam vse /a momentalne jsem snahu o kompletaci vzdala/, ale dostala bych se asi na 40 flakonu /a to vcetne tech, ktere jsem treba dostala, ale mam je jeste nerozdelane a ulozene/, me od vetsiho nakupovani nastesti ochranuji dve skutecnosti - vcelku nerada nakupuju /cokoli/ + byla jsem vychovana pomerne spartansky, takze nade mnou casto zvitezi ten pocit, ze to vlastne nepotrebuji /ovsem nekdy si pak naopak vzpupne reknu, ze nepotrebuji, ale chci a basta! /. Ted zrovna si rikam, ze nepotrebuju a nechci Gucci Intense Oud...

Offline Kokoska
Avatar
27946 příspěvků moje polička 14. června 2017 11:46

NIVEA EDT - objednávala jsem si ji tam před časem, pak nebyla a teď už zase je. Přišla rychle a ještě s dárečkem (malé balení klasického krému). Ale upozorňuju, že opravdu nemá moc výdrž.

http://www.levnezbozieu.cz/nivea-toaletni-voda-30ml-2284.html

Offline euridike blogger
Avatar
3467 příspěvků moje polička 14. června 2017 11:54
Reakce na Kokoska:

Kdyz jsem Niveu zkousela, tak jsem mela pocit, ze vuni kremu Nivea ze sebe citim dele, nez vuni EdT... 

Offline Luna
Avatar
10425 příspěvků moje polička 14. června 2017 12:14
Reakce na Krehutka:

Nebo budeš minimalistka, o to se snažím já, je to spíš možná taková výmluva, protože já si sice odříkám, ale furt do cesty lezou překážky, třeba novej zub atd.

Takže moje policka je pozustalost  zachvatoveho nakupování zlevněných mainstreamu z doby předparfemove, který nenosím a valí se mi v krabici a pár pokladů,  které si velmi pomalu a postupně pořizuju a dám za ně ruku do ohně. Doufám, že se dostanu na určitý počet pokladů, které budou tvořit dokonalý harmonický celek. Pracuju teď na tom.