Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 02. června 2017 22:31
Reakce na Jiná Realita:

To strašne závisí, aký efekt chceš dosiahnuť. Mimózu s kardamómom si predstavujem ako niečo kvetinovo-medové, ale môžem sa veľmi mýliť. Tak do kvetinovejšia by som išla do orgovánu, do sladšia heliotrop, do korenistejšia škoricu a ak to chceš trochu uzemniť, tak nejaké drevo. A teraz ma napadá, že parádny úlet by bol kokos .

Ale fakt som ju neskúšala, tak to ber len ako také predstavy.

No, našla som ale toto, by som sa divila, keby to zanedbali!

http://www.jomalone.com/products/3805/fragrance-combiningtm#

Offline razorblade
Avatar
8141 příspěvků moje polička 03. června 2017 10:47
Reakce na barbucha:

Asi dsm na tebe a koupim si teazzurru, dokud je jeste k sehnani:) lanvin pocka a nebo ho koupim matce, ktera je typ na nudne vune:)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 03. června 2017 11:40
Reakce na slniecko:

díky  to musím zkusit. jen aby to douglas měl v nabídce.

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 03. června 2017 12:07
Reakce na Korsičanka:

Kdyby ses chtěla Carnal Flower zbavit, dej vědět 

Já ji zkouším teď v teple a je krásná, opravdu "carnal" ve smyslu splynutí s pokožkou, nic řvavého ani animálního. Takže ji budu nutně potřebovat 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 03. června 2017 12:12
Reakce na Darya:

Že jo! 

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 03. června 2017 12:21
Reakce na domenica:

Jo, nepřipadá mi těžká, naopak, lehoučká jako větřík v teplém letním dni, evokuje volnost, svobodu, přírodu  Nemá nic ze žvýkačkových tuberóz, ani z těch dusivě animálních. Aspoň pro mě 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 03. června 2017 17:40
Reakce na Darya:

Tos mě dostala, mám ještě odstřik, jdu ji po návratu z kola zkusit:)

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 03. června 2017 17:50
Reakce na Korsičanka:

Tak držím palce, aby se ti zalíbila Mně napoprvé přišla hodně zelená a taková neučesaná, ale čím víc zkouším, tím je krásnější. Myslím, že jí pomáhá právě to teplo.

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 03. června 2017 20:18

Mám blbý dotaz: nosíte některá pánské vůně? Líbí se mi jedna od Nobile 1942, je sice vedena jako unisex, ale přece jen mám pocit, že jde víc do pánska... Asi mám v tomto směru trochu předsudky...tak mě to zajímá ( ať si to můžu nějak obhájit :-))... Děkuji za každý názor :-)

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 03. června 2017 20:21
Reakce na Tana1112:

Áno. Mám ich na polici niekoľko.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 03. června 2017 20:27
Reakce na Tana1112:

Ak sa v nej ty cítiš dobre, tak to vôbec nerieš

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 03. června 2017 20:29

Dotaz na Guerlain odbornice: Dá se někde vyzkoušet / koupit Shalimar Cologne? Moc se mi líbí složení i recenze (inspirovalo mě vlákno Vůně pro dnešní den), yslí, že by mi mohla sedět, ale na netu jsem to neobjevila... Byla to nějaká limitka? Nebo se to u nás neprodává?

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 03. června 2017 20:56
Reakce na razorblade:

Asi dsm na tebe a koupim si teazzurru, dokud je jeste k sehnani:) lanvin pocka a nebo ho koupim matce, ktera je typ na nudne vune:)

Jestli máš na výběr mezi těma dvěma, tak bych neváhala. Jenom Teazzura je sladší, jestli to sneseš...

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 03. června 2017 21:29
Reakce na Tana1112:

Já se už při zkoušení vůbec neomezuji tím, komu je vůně určena. A připadá mi, že mnohé pánské vůně vyzní na ženách ještě lépe než na mužích. Je to asi podobné jako s oblečením...

Která od Nobile 1942 tě oslovila?

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 03. června 2017 21:34
Reakce na Fleur:

Děkuji (i ostatním) za názor :-)

Moc se mi - zvlášť na léto - líbí jejich Acqua Nobile.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 03. června 2017 21:36
Reakce na Camp_L:

Vyzkoušet se dá v Institutu v Dlouhé ulici. Nebo můžeš někoho požádat v inzerci, určitě Ti někdo vzorek pošle.

No a koupit... ze záhadných důvodů v ČR v širší distribuci není. Koupit se dá v tom Institutu (ovšem za částku o dost vyšší než v Paříži, Vídni, a všude možně). V poslední době se občas pár kousků objevuje v některých český e-shopech, tak to chce pohlídat si to. A pár kousků na osobní přání jsem opakovaně nechala přivézt z Maison Guerlain v Paříži, to bylo - nebo je - taky řešení.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 03. června 2017 21:38
Reakce na Camp_L:

V kamenkách ne. Máme ji z medvědění od Domeniky. Ale teď měli nějakou na online parfums a některé holky ji tam koupily. Prý jsou spokojené. Mně ji stornovali a pak zas nabízeli, ale já už ji od nich nechtěla.:

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 03. června 2017 22:00
Reakce na domenica:

Korsičanka díky, já si říkala, že je v tom nějaký háček. Tak až budu v Praze, zajdu do té Dlouhé vyzkoušet a třeba se mi pak poštěstí při nějaké zahraniční cestě za rozumnou cenu...

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 03. června 2017 22:04
Reakce na Tana1112:

Měla jsem vzorek, je to opravdu unisex, ale i kdyby ne, nenech se tím svázat. Celkově příjemná, lehká, vodní vůně. Neurazila by mě, ale bohužel konkurence byla silnější . Směle do ní.

Offline razorblade
Avatar
8141 příspěvků moje polička 03. června 2017 22:12
Reakce na barbucha:

Ja jsem ji loni dvakrat zkousela a byla jsem z ni nadsena. Nejak mega sladka se mi prave ani nezdala. A na vyber mam z cehokoliv, chci se jen vejit do tisicovky, vic za letni polejvacku davat nechci. Jinak jsem otevrena vsemu:)