Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 29. dubna 2017 20:15
Reakce na wendulka:

prestudujem moznost vzoriek, dakujem ; ))

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 29. dubna 2017 20:16
Reakce na blackviolet:

aj tebe dakujem, tiez zapatram po vzorkach

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. dubna 2017 23:30
Reakce na catch:

A ještě bych z požadované kategorie měla jeden tip, který jsem dnes zkusila. Boszporusz (Nishane Istanbul).

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 06. května 2017 11:42

Postupne vzorky dorazili, od Heeley a z notino.sk - co bolo z vasich tipov dostupne v mojich koncinach. Postupne testujem a dakujem, mate vkus. Zvedava som bola na divnovonu Eau des Merveilles. Na prvy pocuch bola silna (mne je silne vsetko, prekliatie hypersenzitivneho nosa), ale citila som z nej luxus, sebadoveru. Najlepsia bola po 12 hodinach, rano som si privonala k ruke...a bola nadherna, zamilovala som sa do nej! 

Heeley je tiez sila, este nie je vsetko otestovane.

Nautica (3 varianty) mi podla prveho privonania sedi, uvidi sa dalej. 

Salvator Dali Sea and Sun in Cadaques je tak lahucke a prijemne, ze je to asi jedina vzorka, kt. ma nedrazdi. Vzdialene pripomina nejaky napoj, neviem aky.

Zvlastne je, ze lacne drogerkove vone mi drazdia nos, tie lepsie zas hrdlo. Musim si vone umiestnovat pod odev na trup. Urcite nie na zapastia, hrdlo, spanky. Ma to niekto tiez take?

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 07. května 2017 09:07

Zdá se mi to nebo má Italian Cypress pár styčných bodů s Japon Noir?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. května 2017 10:29
Reakce na catch:

Hrdlo? Jakože tě ty vůně pálí/svědí na krku? To může být alergická reakce na některou ze složek, které ty lacinější drogérkové vůně neobsahují. Stejně tak není zvláštní, že ti ty drogérkové dráždí nos. To je obecné parfémové prokletí, když člověk přičichne k těm dobře udělaným vůním, tak nos najednou cítí rozdíl mezi kvalitní a levnou čpící složkou.

Na spánky jsem si vůně nedávala nikdy. To by mě asi taky dráždilo. Na zápěstí si vůně dávám, jen když je zkouším. Jen na krk a na trup pod oblečení.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. května 2017 10:32
Reakce na Mirka:

Za mě ne. To spíš by se podle mě daly najít v Ombre Leather 16, kde malinko cítím i Black Violet.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 07. května 2017 11:55
Reakce na catch:

Môžeš ešte skúsiť na krk zozadu.

Inak ja mám reakciu pri niektorých kvalitnejších vôňach, ktoré obsahujú väčšie množstvo paliny, na ktorú som alergická, ale ja si z nich našťastie len pár krát kýchnem, potom je to už ok. Toto dráždenie našťastie nie.

Poznám ešte kočku, ktorá máva zas kontaktnú alergiu, čiže má kožnú reakciu tam, kde si parfém naniesla.

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 07. května 2017 13:47

Hrdlo - mam na mysli znutra, ako ked sa o vas pokusa taka drobna angina.

Na pokozke sa to neprejavuje, nastastie.

Vidite, krk zozadu, to je pekne strategicke miesto ; ))

Drogerkove vone neznasam odjakziva, ale ak som ucitila na niekom kvalitny parfem, tak mi to robilo vyslovene

dobre.

Takze nenanasat blizko tvare a bude to v cajku.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. května 2017 15:58
Reakce na catch:

Aha, tak to mi snad zatím ještě žádná vůně neudělala. Ale třeba Alambar nebo Une Rose Vermeille ve mně vždycky bezprostředně po nástřiku vyvolají kýchnutí, jak mi ty složky vystřelí hluboko do nosu. To tebe by v tom případě asi rovnou zabily.

Pak mi taky některé vůně už spustily migrénu, ač na ní normálně netrpím, třeba Sunflowers (Elizabeth Arden) nebo Encens Mythique d´Orient (Guerlain) - u té mě to mrzelo hodně, protože se mi líbila.

Jiné problémy jsem zatím s vůněmi nezaznamenala.

Ale to dráždění hrdla asi taky bude nějaká alergická reakce, bych řekla.

Rozhodně. Nenanášet vůni blízko nosu a tváří, aby k tobě dopluly už jen ty lehoučké závany, to by mohlo zabrat.

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 08. května 2017 08:09
Reakce na catch:

Tohle mám u většiny rtěnek. Škrábání v krku. Zvlášní je,že ne hned napoprvé. Jednou,dvakrát dobrý a pak vystrčí růžky  . Určitě to bude alergická reakce. 

Offline Piňata
Avatar
64 příspěvků moje polička 16. května 2017 13:55

Viete mi, prosím, poradiť v akom parféme by som našla takú krásnu fialku, len s väčšou intenzitou, ako v Apres l ´Ondee? 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. května 2017 18:42
Reakce na Piňata:

V Quand Vient La Pluie, u níž ses zrovinka přihlásila do medvěda.

Offline Piňata
Avatar
64 příspěvků moje polička 16. května 2017 22:04
Reakce na wendulka:

To ma teda teší dvojnásobne. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.  

Edit: už som naštudovala recenzie, aká náhoda. 

Offline Zina
Avatar
5846 příspěvků moje polička 17. května 2017 11:30

Nevíte prosím, kde nejlépe koupit La Prairie Silver Rain? Chtěla bych ho pro tchýni (je její oblíbený), ale trochu bouju s časem a potřebovala bych ho mít do pátku.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. května 2017 08:37

Mam asi veľmi blbú otázku. Kúpila som si olej s vôňou cédrové ho dreva. Je možné že prvé čo ma pri tej vôní napadne je šumivý celaskon? A otázka číslo 2: da sa niekde zohnať vzorka eau de merveilles bleue? 

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 18. května 2017 09:35
Offline Zina
Avatar
5846 příspěvků moje polička 19. května 2017 10:40
Reakce na paktofonika:

Děkuju, Notino mi vyskočilo, ale nemám s kupováním parfémů přes internet (a vlastně vůbec) moc zkušeností, tak jsem si říkala, že se pro jistotu zeptám tady. Nakonec jsem ho objednala včera a už mi volali, že ho vezou, tak minimálně doručení vypadá dobře :-).

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. května 2017 12:13
Reakce na catch:

Ďakujem. Z US sa mi objednávať vzorku neoplatí a chcela by som ju vyskúšať predtým než ju kúpim. Skúsim pohľadať inde. V Elnino by som sa zastaviť mohla, len ci tu vôňu budú mať aj priamo tam na vyskúšanie. Hádam áno.