Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 15. dubna 2017 20:50
Reakce na Ounz:

Mám. Za mňa 6 aj 8 hodín. Nazvala by som to celodenná výdrž. 

Porovnateľná ako l'Eau od Lutensa.

A zdá sa mi najkrajšia zo všetkých Colonií. 

Aj sprchový gel sám osebe vydrží na pokožke voňať aj dve hodiny. 

Offline Ounz
Avatar
19804 příspěvků moje polička 15. dubna 2017 21:20
Reakce na michaela:

Děkuju :) 

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 16. dubna 2017 17:18
Reakce na slniecko:

Děkuji !

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. dubna 2017 11:28
Reakce na dost_bot:

Další můj blbý dotaz (parfémový) : v rodině mám mladou dívku, která bude  mít 30. narozeniny. Trochu je z toho posmutnělá... ráda bych jí dala nějaký voňavý dárek, jakože "vítej mezi velké holky".

Vím, že je ošemetné kupovat vůni někomu naslepo, ale přece jen : mohla by Luna od Nina Ricci (modré jablko) padnout drobné dívčí blondýnce, praktické, rozumné a poměrně introvertní?

Nebo nějaký jiný tip?

To se takhle dost špatně odhaduje, Luna se mi líbí, ale jak je to hodně sladká vůně, tak pocitově si ji nějak s dívkou, kterou popisuješ nedovedu spojit. Zároveň však dobře vím, že vzhled a osobnostní vlastnosti můžou z hlediska parfémového vkusu dost klamat - zdravím andry .

Nicméně ten J´adore od Fleur nebo ty Chanely od slniecka nebo ten Mon Jasmin Noir L´Eau Exquise jsou dobrý nápad. To by možná mohlo vyjít.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. dubna 2017 11:53
Reakce na Ounz:

Jo ta drží dobře na kolínskou. I když mně se teda ještě trochu víc než klasická Colonia líbí Colonia Intensa, přestože je označovaná za pánskou a já na pánské vůně zase až tak nejsem. Ta taky drží.

Což mi připomíná, že tyhle by se obě mohly líbit 0zero7 , pokud je ještě nezkoušela.

Offline Ounz
Avatar
19804 příspěvků moje polička 17. dubna 2017 13:29
Reakce na wendulka:

Děkuju za informace, vtipný je, že od tý kolínský sem zrovna nedostala vzorek, jinak sem dostala asi pět..a z těch se mi nakonech žádná nelíbí, ale na tu kolínskou furt myslím  až to půjde, jdu tam pro ni.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 20:17

Zaujímalo by ma, či existuje vôňa podobná Treselle Silver. Mala som ju ešte na strednej škole, pamätám si ako som sa ňou doslova polievala, kamaráti mi ju stále chválili. Neviem si ale spomenúť aká bola. Rada by som si ju pripomenula.

Offline Lamicka
Avatar
13323 příspěvků moje polička 21. dubna 2017 11:26

Můžete mi, prosím, doporučit nějakou vůni z obchodu s bio/přírodní kosmetikou? Nebo klidně vůni z drogérie. Ať to není agresivní a "moc". Pojedu v létě na dobrodružnější dovolenou, potřebuju toho mít co nejmíň, nechci tahat drahý parfém. Kdysi mívala máma takový jako vonný olej v malé krabičce, který se natřel na tělo, něco takového by se mi líbilo. Jsem parfémový neznalec, moc toho necítím, tak se mě hlavně neptejte po čem by to mělo vonět :)) 

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 21. dubna 2017 13:52
Reakce na Lamicka:

A nevyhovoval by Vam treba nejaky tuhy parfem (mam vyzkousenou znacku Pacifica)? 

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 21. dubna 2017 13:55
Reakce na paktofonika:

Z tech bezne dostupnych jsou podobne (podle meho subjektivniho vnimani) Lumiere Rose od Gres a Lolita Lempicka, ale je to hlavne kvuli te lekorici v kombinaci s kvetinovymi tony, ale nenapada me zadny parfem, kde by byla takova libiva kombinace lekorice a bilych kvetu. 

Offline Lamicka
Avatar
13323 příspěvků moje polička 21. dubna 2017 14:18
Reakce na euridike:

To se mi docela libi. Nevite, zda se to da nekde v Praze vyzkouset?

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 21. dubna 2017 14:28
Reakce na Lamicka:

Vim, ze je maji v Yogacentru Holesovice, maji e-shop i kamenny obchod - Na Maninach 1590, Praha 7). Tuhe parfemy mival i Yves Rocher, ale nevim, jestli je stale maji v nabidce. 

Offline Lamicka
Avatar
13323 příspěvků moje polička 21. dubna 2017 14:39
Reakce na euridike:

děkuji.

Offline Kokoska
Avatar
28169 příspěvků moje polička 21. dubna 2017 14:47
Reakce na Lamicka:

A co si udelat odstrik sveho parfemu do maleho cestovniho rozprasovace?

Offline Lamicka
Avatar
13323 příspěvků moje polička 21. dubna 2017 14:53
Reakce na Kokoska:

Skoro se bojim zeptat, jak se to dela... aby me tady nevyloucili, ze na webu o parfemech nemam co delat 

Offline Kokoska
Avatar
28169 příspěvků moje polička 21. dubna 2017 15:10
Reakce na Lamicka:

Koupila jsem si rozprašovač, s tím by vám tu určitě poradili, teď nejsem u svého pc, tak nenajdu odkaz. Odšroubuje se tomu vršek a z velkého parfému se do té malé nádobky nastříká kolik chcete, prostě těsně přiložím otvor rozprašovače parfému k hrdlu lahvičky a mačkám a mačkám...

Ten rozprašovač má kovový obal, tak to v kabelce nebo zavazadle nerupne. Prodává i Sephora, ale maj to dost drahý,  i kdyz občas měli akci,  že ho po koupeni zdarma naplnili parfémem. 

Offline Lamicka
Avatar
13323 příspěvků moje polička 21. dubna 2017 15:15
Reakce na Kokoska:

Skvělé. Děkuji.

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 21. dubna 2017 16:55
Reakce na Lamicka:

Tuháče má L´Occitane a Lush.

a na to, kde kúpiť prázdne flakóniky tu máme tuším aj vlákno.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 21. dubna 2017 17:13
Reakce na Kokoska:

Z těch ze Sephory se vůně hodně odpařuje, ty bych nebrala.