Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 22. května 2022 16:38

Stalo sa vám niekedy, že origo vzorka parfému vonia trochu inak ako parfém vo flakóne? Stalo sa mi to už dvakrát, prvýkrát s Reflection od Amouage a teraz s Nobile Il Giardino delle Delizie. Obe vzorky som mala dlhšiu dobu, asi rok....A po tom roku sa mi parfém vo vzorke zdal hutnejší, výraznejší oproti tomu vo flakóne.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. května 2022 16:44

Biely kvet 

...je to možné. U některých vůní se dokonce doporučuje nechat je po otevření jistý čas uležet, jsou pak právě "hutnější", uleželejší.

Zmiňují to na různých webech.

(ale je to logické, pokud jsou použité ingredience kvalitní, tak se vlastně odpařuje voda a zůstává jakýsi macerát, tinktura a ta je intenzivnější)

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 22. května 2022 16:55

Biely kvet ahoj Jarka, pred časom som Ti posielala z flakónika Il Giardino delle Delizie a podobný problém som mala sprvoti s novým flakónikom i ja ale bol to len dojem, parfém je stále silný a hutný. Skús ho prípadne na nejakú textíliu koľko dní ho budeš cítiť.  Prikláňam sa k názoru @Miru .

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. května 2022 17:18

Biely kvet ano stalo. Konkrétně s vůněmi Nicolai. - Sacrebleu a Odalisque. Dozrávají do krásy. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 22. května 2022 17:18

Biely kvet Mnohokrát se mi stalo to samé, i s odstřiky, i s flakóny - prostě musí trochu uzrát! Teď mám dokonce problém s i nově otevřeným flakónem Baccarat Rouge - ale tady viním svůj nos, který po nemoci neslouží, jak by měl.

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 22. května 2022 17:42

Biely kvet prisla mi zrejme dost cerstva MCG Burlesque a oproti vzorku se mi teda moc nelibila... cas to pravdepodobne spravi, overeno

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 22. května 2022 18:27

Miru Kočka_toulavá alibi Hanka H andry Tak to som rada, že nie som v tom sama. Ďakujem.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 24. května 2022 20:03

Biely kvet áno, parfém časom zreje.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 28. května 2022 10:30

Máte prosím někdo zkušenost s Delinou EdP ve formě vlasového spreje. Jde mi o to, jak moc je decentní. Jestli bych vnímala vůni jen já, nebo i okolí.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 29. května 2022 08:32

...nejspíš 

Wendulka

Marťula

Korsičanka nebo jiné dámy,

kde se, prosím, dají pořídit a za kolik, vůně Anny Zworykiny?

EDIT: ...event. ráda, prosím, koupím vzorečky

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 29. května 2022 08:38

Miru přímo od ní z Etsy nebo na britské Bloom Perfumery

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 29. května 2022 08:39

andry 

...aha, děkuju

No, já a moje nakupování z ciziny

Máš, prosím, zkušenosti s tím eshopem.?.

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 29. května 2022 08:42

Miru ne, ale jiné zdejší dámy konkrétně tady už nakupovaly. Spíš než spolehlivost by mě ale tady trápilo doručení, které se zřejmě prodraží (z mimo EU + britské restrikce na zasílání parfémů).

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 29. května 2022 08:43

andry 

...ahaa

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 29. května 2022 10:05

Miru Právě že , jinak už bychom ji dávno měly Občas lze urvat na parfumo, ale musíš být dost rychlá

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 29. května 2022 10:09

Korsičanka 

...hmm, tak si musím nechat zajít chuť.

Ale za hodně dlouhou dobu jsem narazila na velmi kvalitní parfémy!

Nejen složkami, ale i svojí totálně vymazlenou skladbou.

Projela jsem v databázi její vůně a ano, některé bych moc ráda. Ale věřím tomu, že dostat jakoukoliv, tak ji v pohodě unosím. Právě díky celkové kvalitě vůní

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 29. května 2022 10:11
Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 29. května 2022 10:15

Miru Vůně Anny Zworykiny jsem kupovala vždy na Etsy, AZ je posílala z Holandska, takže bez prudy s vyclívkou. Ale to bylo naposledy pred rokem, nevím jak by to bylo teď

Sympatické bylo, že vždy na další nákup nabídla pár procent slevu.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 29. května 2022 10:35

prďola 

...no, tak kdyby jsi zase někdy objednávala tuto značku, mysli, prosím, na mě - přidala bych se, jestli by to bylo možné.?...

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 30. května 2022 16:32

Začátečnický dotaz na dovoz z USA
Chtěla bych pro sebe a sestru koupit u Nicka Nilssona dva 17 ml flakóny Murkwoodu (37 ml v Evropě zdá se aktuálně nejsou, takže když už dobrodružství, tak ať máme každá svůj...). Zkoušela jsem spočítat, co mě dovoz bude stát a v sazebníku v simulační aplikaci celní správy mi to tvrdilo, že clo na parfémy je aktuálně 0% (přitom by se z nich mělo platit vždy). A vyměřili by mi jen DPH, asi necelých osm set. Řeším tohle poprvé, je to možné?