Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2022 22:15

Má někdo zkušenost se berlìnskou Birkholz?

P.s. aviváž nerad. Neprznì parfémy?

Děkuju za ujasněnì, co je white musk v arabkách.

Chladné pižmìčko kvituji.

Online jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 18. května 2022 22:32
Reakce na Woody:

Chladné pižmìčko kvituji.

​Chladné pižmíčko (alias ledový horský vichr) je v létě to nejlepší parfémové osvěžení.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. května 2022 22:56
Reakce na Emi:

Mha Nekonfliktní bývají mýdlové a čajové vůně, mýdlové třeba Caleche (Hermes), Liu (Guerlain), Joop Femme, Chanel No.5, čajové Green Tea (Elizabeth Arden nebo Yves Rocher), Eau Parfumée au Thé Bleu nebo Blanc nebo Vert Extreme (všechny 3 od Bvlgari)...

​Není Caleche kožená? 

Offline Emi
Avatar
1037 příspěvků moje polička 18. května 2022 23:03

Dalia Kůže je v Kelly Caleche, ta je krásná, ale na mně je divná :-( Caleche je na mně drsně mýdlová, baví mě to a hodí se ke mně.

Online tarra
Avatar
281 příspěvků moje polička 19. května 2022 00:58
Reakce na Emi:

Mha Nekonfliktní bývají mýdlové a čajové vůně, mýdlové třeba Caleche (Hermes), Liu (Guerlain), Joop Femme, Chanel No.5, čajové Green Tea (Elizabeth Arden nebo Yves Rocher), Eau Parfumée au Thé Bleu nebo Blanc nebo Vert Extreme (všechny 3 od Bvlgari)...

​To je zajímavé to různé vnímání....zatímco o těch muscích jsem si také myslela, že by mohly být nekonfliktní, tak z výše zmíněných bych osobně to málo, co znám, za nekonfliktní rozhodně neoznačila.

Offline Emi
Avatar
1037 příspěvků moje polička 19. května 2022 07:42

tarra Když u vůní hrozně záleží, jak se na člověku rozvinou. Ty mýdlové, co jsem vypsala nahoře, působí u mě při aplikaci lehkou rukou opravdu jako vůně kvalitního mýdla. Pochopitelně záleží i na ročním období, v zimě vyzní jinak než v létě. 

Které z nich znáš a jak jsi je vnímala? A co používáš jako nekonfliktní vůně ty?

Online tarra
Avatar
281 příspěvků moje polička 19. května 2022 09:23

Emi Z uvedených znám bohužel jen Caleche,  No 5. a Green Tea od EA. Zatímco první zmíněné bych na někom cítila klidně ráda, prostě mi bych je za bezpečné do současné kanceláře neoznačila, zvlášť pokud množství nebude malé. A zelený čaj, ten mi vyloženě nedělá dobře a trochu bych trpěla.

Ale jak jsem psala, já myslela, že třeba Jovan White Musk nemůže nikomu vadit a dozvěděla jsem se zde, že se dost pletu. Sun Jil Sander jsem si taky myslela, že vyloženě vadit nikomu nemůže, a už jsem taky byla někým vyzvána k jeho laskavému nepoužívání v dané přítomnosti

Tak možná úplně nekonfliktní vůně nejsou, nebezpečí konfliktu lze jen minimalizovat obecnou líbivostí a minimálním nánosem

Online jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 19. května 2022 09:40
Reakce na tarra:

Tak možná úplně nekonfliktní vůně nejsou, nebezpečí konfliktu lze jen minimalizovat obecnou líbivostí a minimálním nánosem

​Tohle podepisuju - nekonfliktní vůně asi opravdu neexistuje (zrovna ta zmíněná Sun Jil Sander mi nedělá zrovna dobře...ale bohužel obecně mám s vůněmi a la opalovací krém problém).

Čajiové vůně mám hodně ráda, ale zrovna v Green Tea mi taky něco vadí - ale ona má tu obrovskou výhodu, že je to polívačka takřka bez výdrže (tudíž vadit může jen nositelce).

Offline Emi
Avatar
1037 příspěvků moje polička 19. května 2022 10:55

tarra To množství je klíčové, silný nástřik už může být nebezpečná zbraň :-) Ale překvapilo mě, že by ti vadil zelený čaj, ten jsem jako nekonfliktní vůni do práce dřív používala (ale od YR) a slýchala na něj jen komplimenty.

Do obecně líbivých bych se nepouštěla, představuju si pod tím to, co se hodně prodává a většinou mi na mně nevoní nebo mi to připadá nudné. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. května 2022 10:59

Emi Milu, nenapadá Tě, prosím, nějaká vůně s akcentem lesních jahod?

Online tarra
Avatar
281 příspěvků moje polička 19. května 2022 11:01

Emi To je právě to s tím čajem, nebo s těmi musky - ač se to nezdá, vadit to někomu může dost. A s těmi líbivými je to tak, že líbivé se asi nazývají právě proto, že voní většině a hojně se prodávají, takže z toho vychází má úvaha, že vadit  by většině nemusely ...ne, že bych je nějak doporučovala.

Offline Emi
Avatar
1037 příspěvků moje polička 19. května 2022 11:08

Dalia Bohužel jen ta, co jsi psala, že ne :-(

tarra Ten čaj mě fakt překvapil, ale už nevyzkoušíme, jestli by ten od YR byl jediná výjimka, už ho reformulovali :-(

Chápu, že to nebylo doporučení obecně líbivých vůní, jen jsem doplnila, že není tak jednoduché z nich vybrat, když sobecky trvám na tom, abych si voněla :-)

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 20. května 2022 13:16
Reakce na Woody:

Má někdo zkušenost se berlìnskou Birkholz?

​Sa hlásim. Nie veľkú, ale mám aj pár cestovných balení, môžem z nich vycucnúť nejaké menšie vzorky. Alebo, ak sa náhodou chystáš na zajtrajší brnenský zraz, tak čo mám môžem proste zobrať so sebou.

Ale nie sú to nejaké extra nikovky, skôr niečo pomerne vydarený mainstram, ktorý si ale ide trošku svoje a tým, že (pokiaľ viem) tak nepatrí pod nejaký kolos, tak sú tie vône ešte také...ako to nazvať...živé?

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 20. května 2022 16:37

tarra jerry Sun od JS nosím v zimě, v létě by mi tedy také vadila - je tam mastnosta bývalého nubianuči co?! Green Tea od EA jsem také považovala za nekonfliktní, ale kdysi mě bývalý kolega poprosil, zda bych si příště, až budu tímto navoněná (řekl zlitá), sedla někam hodně daleko od něj.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 20. května 2022 16:43

Nekonfliktní vůně je oxymóron. Empiricky mnohokrát ověřeno, a to na obou stranách - jako nositelka i vnímatelka.

Jediné doporučení tedy je střídmá aplikace. Jsem si stoprocentně jistá, že kdyby se mnou nějaký chudák musel sdílet kancelář, bude mě nenávidět, i když v ní aktuálně nebudu přítomná .

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 20. května 2022 16:48

Fleur 

...máš pravdu v tom, že zásadní je intenzita aplikace.

A pak, nezřídka, osobní hygiena dotyčné/ho.

Protože, může být člověk navoněný obecně "neškodnou" vůní(čajovky, EA, ovocenky z parfumerií), ale když on sám není vymydlený a naleje na sebe toho hodně, mám z toho ujímání na více frontách.

I v dnešní době mě překvapuje, kolik lidí prostě smrdí. Už ráno jsou cítit potem, nebo mají oblečení nasáklé výpary od plotny, k tomu mastné vlasy, špinavé boty. 

Ale to všechno je jakože "normální".

Ovšem když někdo vymydlený a navoněný(ani ne moc, ale i "jen" něčím neobvyklým)

- tak mají někteří tendenci to nelichotivě komentovat nebo se ostentativně tvářit či dělat různá útrpná gesta.

Ale zkuste někomu říct´, že by měl jít do sprchy a vzít si čistý hadry, že jeho odér potu vás obtěžuje.

Tak jste mrtví...

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 20. května 2022 19:11

slniecko  

Dekuju velmi pekne, informace me zasytila, parfumky si setri a uzivaj. Sraz nestiham, snad sa mi podari dalsi brnenske kolo.

Online tarra
Avatar
281 příspěvků moje polička 20. května 2022 22:09

Hanka H Já si zas Sun neumím moc v zimě asi představit...musím vyzkoušet!. A ten Green Tea mi prostě fakt nedělá dobře a nějak mi hýbe žaludkem, pardon...nevím proč. 
Ale zas díky takovým zkušenostem mám pochopení, že tohle vůně umí, a  zmíněným požadakům lidí, co jsou se mnou nějak v kontaktu, samozřejmě vyhovím.

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 22. května 2022 13:46

Dají se, prosím, někde koupit vzorky vůní od značky Rammstein.?

Offline rozarka
Avatar
3965 příspěvků moje polička 22. května 2022 15:37

Fleur Já jsem považovala za nekonfliktní Niveu, bílou. A taky jsem se spletla