Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 15. března 2021 17:47

Arietui arménské papírky rozhodně v Bois d'Arménie - jerry v ní sice taky zmiňuje nějakého živočicha, ale já tam teda žádného necítím. Ambra di luna bohužel neznám, takže nevím jak blízko sebe tyhle dva parfémy stojí, ale ta guerlainova je fakt krásná

Offline Arietui
Avatar
98 příspěvků moje polička 15. března 2021 17:57

viktorka_od splavu děkuju za tip, Bois d'Arménie na mě ale bohužel z nějakého důvodu "voní" jako nefalšovaný repelent..  

inu, hledám dál.. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 15. března 2021 18:13
Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 15. března 2021 21:02

Arietui Když si arménskými papírky proložím šatník, už žádnou vůni nepotřebuji. Kdysi jsem to takhle praktikovala se svetry a šálami, pak už stačil jeden střik Shalimaru a dohromady to bylo bezkonkurenční i co se týče vyznění, výdrže a intenzity.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 15. března 2021 22:11

Arietui dej tomu cas a budes ok i se zacatkem

Jak dlouho se s ni szivas?

Jinak nevyrabena MFK Cologne pour le Soir a zkouset veci s vyraznym benzoinem.

Offline Arietui
Avatar
98 příspěvků moje polička 16. března 2021 08:03

Fleur jak to, že mě to nenapadlo?!? a to je mívám nastrkaný v kabelce i třeba pod klávesnicí.. musím se teda fest zásobit a řádně proložit i do hader, díky! 

andry slibuješ? :-D Schválně jsem to v historii objednávek ALZD dohledala a poprvé jsem si vzorek objednala 31. ledna 2016 haha. Od té doby s ní pořád laškuju, opakovaně objednávám vzorek a opakovaně neodkliknu flakon právě kvůli tomu divokýmu začátku. Ještě víc času teda? :-D

Každopádně na benzoin se zaměřím, děkuju!

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 16. března 2021 08:20

Arietui ok, to zni jako dostatecne dlouha doba ted je otazka, jestli ten vzorek i vypotrebujes poradnym navonenim, nebo si sem tam striknes na ruku. Muze to pomoct se szit. V opacnem pripade ok, nebude asi pro tebe

ad benzoinove vune, jen bacha, aby to nebylo moc ambrove nebo vanilkove. Co rikas na PG Indochine, YSL Caftan, Rosendo Mateu No.4, pripadne trochu jinak ladena MCG Sideris? Nejsou podobne Ambra di Luna, ale mozna by te mohly zaujmout.

A co rikas na klasicky Shalimar edp?

Offline Arietui
Avatar
98 příspěvků moje polička 16. března 2021 10:42

andry už těch vzorků Luny bylo tolik, že aplikace proběhla tak i tak - občas jen tak na ruku ale i větší dávky na krk, většinou právě jako poslední ujištění před odkliknutím flakonu, abych zkusila jestli by mě řádný (čti 'normální' ) nástřik v tom začátku neumrtvil - no umrtvil :-D

Dám Luně asi poslední šanci při důsledném prozkoušení v každém ročním období, ale jestli se nezačne trochu chovat tak už se asi smířím s tím, že pro mě není. 

PG Indochine je na mě moc ostře medová, později jde dokonce nemile do kysela. Ostatní jmenované neznám, ráda vyzkouším, díky! Vyhrabala jsem i odstřik Grand Soir jak jsi zmínila tu Cologne, to je krása.. asi zkusím tam nějakou tu marmeládu prostě navrstvit :-D

No a Shalimar.. hořce gumový (dloouhý) začátek zase velký špatný. A to mu dávám šanci určitě ještě dýl než Luně

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 16. března 2021 11:00

Arietuikoukam ti na policku a jeste nejaka sucha kourova ambra by se ti mozna mohla libit. Zkouselas Amber Absolute TF nebo Ambre Fetiche AG? Z teto kategorie aktualne (a ponekud mene sofistikovane nez uvedene) muze byt treba PG 28 Peau d'Ambre

Offline Arietui
Avatar
98 příspěvků moje polička 16. března 2021 19:21

andry moc děkuju za všechny návrhy! 

Caftan, Forda i PG 28 určitě zkusím, zvlášť PG s jedlovým balzámem by se mi mohla líbit

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 22. března 2021 23:42

Mám prosbu. Chtěla bych koupit parfém pro muže, k 30. narozeninám. Je to fyzicky a smýšlením typ "kanadský dřevorubec" , ale bez aktuálně módního/uhlazeného podtextu. Pracovně vyšší management, obleky nesnášeje . Fyzická podoba s T. Sedláčkem je čistě náhodná.

Hledám spíše dřevitou vůni, s příměsí citrusů, nic moc elegantního.

Napadá mě BVLGARI Man Wood Neroli, nebo Issey Miyake.

Každý nápad vítám. Děkuji .

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 23. března 2021 07:04

Miru  Díky, Miru. Ale Kilian škrtám (ráda bych se vešla do poněkud nižší cenové hladiny). První a druhý neznám a nestihnu je ani nikde vyzkoušet. Ale pročtu si zdejší popisy a snad něco najdu i na netu. Díky. 

Co Hermés Terre d'Hermés?

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 23. března 2021 07:42

whiskas trefa!

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 23. března 2021 07:44

whiskas ta se dle Fleurnehodi pro tricatnika a asi na tom neco bude.

Co DSquared2 He Wood?

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 23. března 2021 07:45

Fleur zrovna o tobe pisu, to fakt?

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 23. března 2021 07:46

andry jestli je ten nadčasový typ dřevorubce, tak klidně.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 23. března 2021 07:48

Fleur jak je to relativni

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 23. března 2021 07:51

andry to je ta asociace s dřevem a Sedláčkem...

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 23. března 2021 07:55

Fleurkoukla jsem, kdo to, a jako obecne vetiver by mohl byt fajn