Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline marieu
Avatar
4472 příspěvků moje polička 03. března 2021 10:54

Korsičanka S tou MB máš pravdu, když se nad tím zamyslím... prvně jsem jí potkala někdy před 10ti lety, asi byla zajímavější. Poslední balení jsme spotřebovala před 2 lety a v tu chvíli jsem už neměla chuť kupovat si další. Pamplelune jsem zkoušela prvně letos a nebylo to ono. Udělám si malý průzkum mezi tipy od jerry , to je materiálu dost. Neroli Outrenoir jsem zkoušela 1x a líbilo se mi, musím znovu...

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 03. března 2021 13:56

Korsičanka

Neroli Outrenoir na mě osobně působí spíš opačně - místo energetického nakopnutí spíš jako návod k lenošení. Já potřebuju pro nakopnutí svěží citrusovky nebo čajovky a la Eau d´Hadrien nebo Cristalle eau Verte, kterou zmínila Dalia (jakmile je v základu pižmo nebo něco podobného, tak to má na mě účinek spíš relaxační).

marieu Les Saisons: Hiver jsem brala podle své poličky, ona to byla limitka (takže nyní už akorát na e-bay), ale je to ledová bergamotová vůně, takže klidně i něco jiného tohoto typu.

Atelier Cologne má v portfoliu pár takových - Cedrat Enivrant, Mandarine Glaciale, Oolang Infini,Citron d´Erable. I u Hermes by se něco našlo... 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 03. března 2021 14:04

jerry  To je hezké, že energie pro tebe citrusy, pro mě jiskřivé květiny. Zajímalo by mě, koho by třeba nakoplo pačuli

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 03. března 2021 14:11
Reakce na Korsičanka:

jiskřivé květiny

​Ale taky se jim nebráním - taková Champs-Elysées EdT by pro mě do "energetické" kategorie rozhodně patřila.

Offline marieu
Avatar
4472 příspěvků moje polička 03. března 2021 14:22

jerry zkusím se zítra nastimulovat Pacific lime, jestli mě to trochu probere. Citron d'Erable je novější, že? S tím se chci taky seznámit a s Oolang infini musím dát ještě jedno kolo a rozhodnout se, jestli je ještě na hraně, nebo na pánskou stranu. Od Hermes chci na léto rebarboru. 
Jiskřivé květiny- zkouším si pod tím něco vybavit.. Champs- Elysées je pro mě jarní romantika. Možná La Tulipe... tu mám v tužebníku. Musím si ty vzorky trochu připomenout než přijdou jarní akvizice.

Korsičanka v té Rouge CdG je doopravdy osvěžující ta řepa se zázvorem, jenže já bych třeba v pokračování uvítala výraznější ten pepř, kdežto ten příběh na mý kůži dokresluje spíš to pačuli. Je tam úplně logicky , je tam relativně nadlehčené v té kompozici, ale přesto je to tón kvůli kterému jsem s nákupem zatím váhala. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 03. března 2021 14:28

marieu Taky o něm uvažuju, ale jsme na něj dvě:)

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 03. března 2021 19:51

Korsičanka Pačuli? Mě

Jako "nakopávající" vůně bych viděla třeba Prada Amber, Gucci by Gucci, La Panthere de Cartier, White Patchouli, Eau du Soir...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 03. března 2021 20:50

daniela Naneštěstí žádnou neznám, tak nemůžu oponovat

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 04. března 2021 05:00

...pačuli?

Ligno

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. března 2021 22:31

teena-s díky (opožděné) za odpověď.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:48

Víte prosím někdo, jak vypadají testery Montale? Jen bez krabičky a pytlíčku? Nebo ještě jinak osekaný flakón? 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. března 2021 19:55

daniela Flakon je stejný jako u netestru, jen sponka se nevytahuje, ale je zabudovaná přímo do rozprašovače.

Na fotu moje Aoud Queen Roses jako tester a netester. 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 05. března 2021 20:24

Dalia Díky, to je zajímavé, to by mě nenapadlo. Spíš jsem tipovala, že ta sponka by u testeru úplně chyběla

Online viktorka_od splavu
Avatar
45981 příspěvků moje polička 05. března 2021 23:12

marieu jsem si vzpomněla na tvůj dotaz.. dostala jsem k nákupu jako dárek mancera wild fruits, sama bych si ji nepořídila, montalky nemusim.. no je fakt povzbuzující a dlouhotrvající, dobrá je!

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 05. března 2021 23:18

viktorka_od splavu Já si jí pořídila, asi tak ve 2015. Po čase jsem ji nějak nemohla vydýchat. Přišla mi taková  pořád stejná. Nakonec jsem ji ráda darovala, ale předtím se mi líbila.

Offline marieu
Avatar
4472 příspěvků moje polička 06. března 2021 07:24

viktorka_od splavu koukala jsem na to složení a upřímně nevím. Budu pátrat dál.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. března 2021 07:32

marieu 

...nečtu tady poctivě - jakou, prosím, vlastně sháníš vůni.?.

Offline marieu
Avatar
4472 příspěvků moje polička 06. března 2021 10:00

Miru mám nějakou chandru říznutou jarní únavou. Poptávala jsem tipy na nakopávací, energizující vůni- v podstatě bez ohledu na složky...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. března 2021 11:25

marieu 

...ahaa...

Tak aspoň třeba - co vyloženě "nee"..?.

A zkusím se zamyslet...

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 06. března 2021 12:52
Reakce na marieu:

Miru mám nějakou chandru říznutou jarní únavou. Poptávala jsem tipy na nakopávací, energizující vůni- v podstatě bez ohledu na složky...

​Acqua di Parma Mirto di Panarea  alebo Un Dimanche a la Campagne od Guerlainu.