Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 14:23

Korsičanka Tak že Rusko obecně ne, to jsem nevěděla. Ne že bych někdy na Ebay kupovala své parfémy, to se nemusíte bát Ty ceny jsou samozřejmě podezřelé, ale na druhou stranu můj spolužák z VŠ má manželku pracující pro českou firmu, co plní kosmetiku pro Estée Lauder. Když jsme ještě studovali, sem tam mi donesl flakon Forda (ne tedy exkuzivky, jen mainstream) - měli možnost koupit si to ve firemním shopu za cenu kolem 50 korun - stačila mírně nakřivo nalepená etiketa apod. Flakon Black Orchid měli i na záchodě jako osvěžovač Tak jsem si říkala, jestli to nemohlo vzniknout nějak tak.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 14:29

Evanilla Čert ví, jak, ale jakmile některé bývalé země SSSR něco nabízejí levně, je nutno být ve střehu. Stejně jako Čína Ovšem je taky pravda, že výjimka potvrzuje pravidlo-viz vůně od Rusa Adama( Areej le Doré) či Anny Zworikyny a spousty menších výrobců indies jsou skvělé - ale mají svoji značku, nikoho nefejkují

Online Jitka77
Avatar
1125 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 16:25
Reakce na andry:

Kdo posilate casteji pres Zasilkovnu - jak resite krabicky?

​Taky recykluju - nejen balíčky z eshopů, ale i barevné krabičky z obchodu, pokud mají šikovnou velikost (ty pak balím do listů ze starých nástěnných kalendářů, které se nám roky hromadily, obrázek dovnitř, bílou stranu ven - je to hezky pevný papír).

Zásilkovna má sice poměrně přesně popsáno, že vyžaduje pevnou krabici, ale v reálu je možné ledacos - z jednoho eshopu mi přišla velká skleněná svíčka zabalená pouze do několika (hodně) vrstev bublinkové fólie, koule zvíci kopačáku s nalepenou cedulkou, to jsem nevěřila vlastním očím; bublinkové obálky s odstřiky projdou taky úplně v pohodě.

Nebo z velké krabice vystřihnout pás kartonu, zavinout do toho flakon v bublinách jako štrúdl, přetáhnout kolem dokola širokou izolepou, případně ještě malým proužkem vyztužit volné boky, a je to.

Vždycky taky pro jistotu vyplním kouskem bublin prázné místo kolem flakonu přímo v jeho originální krabičce, pokud tam není usazený natěsno.

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 16:38

Jitka77 aha, ja poctive vzdy posilam v pevne kartonove krabici (dbala podminek, ze), jenze se mi nedostava ani krabic, ani skladovaciho mista na ne recykluju samozrejme tez, to je muj jediny zdroj.

Proto zatim preferuju po CZ postu a krabice si syslim pro posilani na SK

Online Jitka77
Avatar
1125 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 16:50

andry Mně se spíš kartony i bubliny hromadí, nechávám si jen ty nejhezčí a stejně minimálně jednou za měsíc nesu náruč do kontejneru třeba ze Světa bytových vůní běžně dojde velká krabice a v ní pět malých, v některých je zboží, jiné jsou tam jako vycpávka, krásné čisté krabičky se zasouvacími klopami... asi je blbost nabízet ti, že bych ti nějaké poslala, co...

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 16:56

Jitka77 dekuju, no nemam to stejne kde dat.... nezbyde mi, nez pravidelne nakupovat

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 14. ledna 2021 18:04

Ahoj, jak tak čtu o Ebay... vzpomněla jsem si... o víkendu jsem narazila na tento eshop testerů:

https://quasarproduct.com

A evidentně stejná firma, jen s ještě lepšími cenami:

https://www.sweetbottles.com

Co si o tom myslíte? Je to lákavé, ale ceny tak nízké, že je to podezřelé.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 18:10

V záp. Evropě je prodej testerů snad zakázaný, ne? U nás ne, samozřejmě. Jak je tomu v USA, nevím.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:28

... pořád mi tady vyskakuje reklama na exkluzivní parfém, který používá Lucka Vondráčková, je jen pro výjimečné ženy, takže si na něj zálusk nedělám, ale co to, preboha, je?!

Online Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:35

euridike Některou vůní bych nechtěla vyzkoušet právě jen kvůli tomu přilepénemu jménu. Třeba voní krásně, ale mám u některých jmen blok (Justin Bieber:))) 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:43

Mha 

... no - řekla bych, že tohle bude podobný případ, jako když "parfémy" propaguje Kristelová, ta jede promo pro nějakou firmu, co prodává napodobeniny Chanel, YSL a tak, to je fakt brak... A pak jsou ty celebrity fragrances, některé vůbec nejsou zlé - třeba Truth or Dare/Madonna, to je fakt krásná tuberóza, Eau de Gaga vůbec není špatná... A Biebera mám ráda, teda jeho hudbu - ani třeba tady by se Ti nelíbil?

Online Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:52

euridike

Diky za odkaz, ale tahle hudba není pro mě, jsem tým AC DC a Borodin

A vzhledově tyhle chlapecké typy ve mně vyvolávají mateřskou touhu dát jim pohlavek.

Není to tak, že je někde jméno a já jsem vždycky proti, očicham kdeco, ale většinou, když je to navázane jen na jméno, že to jakoby sami vytvořili, nevoní mi to. To, cos psala si jdu vyhledat. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:55

Mha 

... chápu , já jsem eklektik, miluju třeba Metallicu, ale ta bohužel nemá parfém...

Online Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:59

euridike No ale to je škoda! Ten by stál za to. A ten flakón by byl krásný, úplně ho vidim

Ale parfémy, co souvisí s operou, třeba i s konkrétním dílem, jsou. Tak tady je mezera na trhu. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:07

Mha 

Tak on Guerlain má parfém Metallica, ten by se mi kompozičně i hodil, i když kvůli Jamesovi bych tam potřebovala trochu víc temna, živočišna, možná nějaký ten vláčný akcent whiskey... Ale jinak Hetfield, když jsem ho potkala, měl Fahrenheit Absolute, moc hezké to bylo, takhle dohromady...

Online Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:09

euridike Paaani ty máš takovéhle znamosti

Já jsem si jenom jednou stopla Izera.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:14

Mha 

Hele ale k Izerovi bych asi nenastoupila... //Já teda asi k nikomu...//
Já Metallicu fakt miluju, kdykoli byla v ČR, byla jsem u toho, občas i v zázemí v rámci produkce, jednou tady měl Trujillo manželku, tak jsem s nimi asi půl dne courala po Praze, to bylo super. Jo a Hetfield je prostě jeden z nejlepších hudebníků IMHO... //Pardon, musela jsem to říct...//

Online Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 11:25

euridike Fakt jsem potřebovala odvizt, auto mi poslo v kopcích. A svůj k svému, v autě měl jen stromeček z benzinky.

Metallica A je fajn, že se tady na parfu clovek seznámí se zajímavými lidmi, neznám nikoho, kdo by pobyl v takové blizkosti

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 14:00

Evanilla S tím spolužákem bys měla hodně kamarádit!

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 15:06

Mha A vzhledově tyhle chlapecké typy ve mně vyvolávají mateřskou touhu dát jim pohlavek.

euridike  Taky na mě vyskakuje Nevím, proč se vzdělaná a známá žena jako Lucie potřebuje prezentovat něčím takovým - už ten název