Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 11:58

euridike 

...děkuji...

Online jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 17:50

teena-s 

Zkusíme to "prošťouchnout" přes mailový kontakt a uvidíme.

Každopádně děkuju za ochotu

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 19:10
@jerry ;)
Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 21:46
Reakce na Miru:

Jak by jste, prosím, porovnaly vůně

Le Lion de Chanel 

a

Shalimar Philtre de Parfum?

(styčných bodů mají dost x rozdíly)

​Miru, v krátkosti asi takhle:

Obě vůně jsou pro mě výbornými parfémovými počiny roku. Obě vůně mám prozkoušené a nošené, zkouším simultánně a nosím i zvlášť a styčný bod nacházím v tom, že obě se mi velmi líbí.  :-)  

Jakkoli jsou umíchané ve stejném kotlíku, vyznění je přeci jenom trochu rozdílné. Shalimar Philtre je typický Shalimar... tetelím se blahem, protože v základu má stopy po Shalimaru let 40. - 60. a to je něco, co jsem opravdu nečekala u vůně současné produkce. A vzhledem k tomu, že Shalimar je moje signature, tak už jen to, že odnož klasického Shalimaru voní jako Shalimar, je pro mě důvod k oslavě.

Le Lion mě nadchl svou odvážností nebýt líbivý za každou cenu (stejně jako před lety Coromandel).

Obě vůně jsou hladké, kořenité, kouřové, proměnlivé. Ale nezaměnitelné. Le Lion se rozvoní víc kouřově a koženě. A výdrž a intenzita je slabší než u Shalimaru. Ten je se rozvoní do jemnější a sladší konconcovky, ale přítomné.

Jestli jsi Shalimar Philtre de parfum ještě nezkoušela, představ si míst něj Shalimar s vintage vibrací.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 04:05

domenica 

...čekala jsem, přála si Tvoji reakci(právě kvůli Tvému vztahu k vůni Shalimar...)

a ...

Po Tvém rozboru, resp. jestliže je Le Lion kouřovější, koženější a tím pádem Shalimar vyzní jemněji a jako sladší - to by bylo pro mě super. Pouze mě drží ve střehu ta vintage vibrace...

...ale už mi není dvacet a správná dávka vintage dělá z ženy dámu, si myslím. Takže...

Děkuji moc!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 04:34

A ještě mám jeden dotaz - 

můžete, prosim, někdo porovnat vůni

L´Homme Ideal Guerlain,

rok výroby 2014 a 2016?

Offline Černá kočka
Avatar
1311 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 09:43

Kde kupujete vzorky Zoologist? Našla jsem Lulua.pl, ale tam nemají všechny o které mám zájem a potom Le Chic Le Parfum a tam je to to samé. Zatím mi vychází nejlíp objednat přímo z jejich stránek, ale ráda si nechám poradit.

Budu ráda i za názor co určitě zkusit.  Zatím mám na seznamu Musk Deer, Squid a Bee,ale přidala bych k nim určitě další. Mockrát děkuji za případné rady.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 10:52

Černá kočka fragrancesandart.com

Co zkusit je celkem individualni, co se libi mne, nemusi tobe, u Zoologist dvojnasob.

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 11:42

domenica 

Píšeš, že Le Lion Tě nadchl svou odvážností nebýt líbivý za každou cenu - a i když je mi jasné, že je to vždy jen otázka vkusu, názoru, preferencí etc. - v čem cítíš ten aspekt osobitosti a originality //který je třeba v Coromandel naprosto jasně čitelný//? A trochu Ti závidím, že SP se na Tobě projeví tak hezky, jak popisuješ, na mně se tak nějak prázdně rozpadá //a vím, že je nás takových víc//...

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 11:43

Černá kočka 

Bee vřele doporučuji, je krásná, líbí se mi i Moth...

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 12:07
Reakce na euridike:

domenica 

Píšeš, že Le Lion Tě nadchl svou odvážností nebýt líbivý za každou cenu - a i když je mi jasné, že je to vždy jen otázka vkusu, názoru, preferencí etc. - v čem cítíš ten aspekt osobitosti a originality //který je třeba v Coromandel naprosto jasně čitelný//? A trochu Ti závidím, že SP se na Tobě projeví tak hezky, jak popisuješ, na mně se tak nějak prázdně rozpadá //a vím, že je nás takových víc//...

​U toho Lionu vidím odvážnost v kontextu ostatní produkce značky. A vlastně je to po dlouhé době - a právě po Coromandelu, který miluju a který je pro mě vlajkovou lodí chanelu (vedle čistých parfémů), druhá taková vůně (tak osobitá a nutně nezapadající do představy o vůních chanelu). Už jen reakce, jak jsou rozporuplné. Svým způsobem mi přijde dokonce odvážnější než Coromandel. Ta zakouřenost, kožené tóny, to může být (a vím o případech, kdy je) pro mnohé nemilé překvapení. Pro jiné zas paráda, samozřejmě. U mě má Le Lion mínus jen za projekci a výdrž. 

Není třeba závidět, pokud jde o Shalimar Philtre, je tolik vůní na světě! :-)   Ale vážně, já v něm nacházím to, co mě chytá za srdce. Navíc je to prostě jednoznačně pořád Shalimar, žádná odnož na kilometry vzdálená Shalimaru bez přívlastku.

Obě vůně řadím mezi nejlepší novinky roku.

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 12:32

domenica 

Díky za odpověď, Coromandel taky miluju, ten opravdu považuji za výjimečný počin v rámci značky, Le Lion je pro mě velmi povedený a vkusný standard - a i pro mě je v rámci mainstreamu na špičce toho, co letošní produkce nabídla...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 10:38

wendulka Korsičanka 

...asi nejspíš na Vás, dámy, prosím, dá se vůně Baccarat Rouge 540 Extrait sehnat levněji než v Ingredients.?,

nebo oni mají cenu nejlepší.?

Online jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 11:19

Miru 

Vidávám ji na Vinted (prodejci vypadají obvykle spolehlivě).

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 11:48

jerry 

...díky. Taky mě to napadlo. Za zkoušku to stojí. Myslela jsem na eshopech...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 12:13

Miru Na Vinted bývá spíš EdP - přes 4000,- 

Extrait na origo stránkách jen v 70 ml=295 Euro a v 200ml 595,-,

takže v Ingred. 3x refil nejlevnější - 4550 Kč, u MFK 175,-/3 refily à 11 ml.

Nejlevněji se objevuje ve flakonu 70 ml na parfumo.de - od 190 do 220 Euro - a bývá rychle pryč.

Dnes ze Španělska 185,- + 15 doprava = nejvýhodněji

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 13:23

Korsičanka 

...jakože už Ti jede.?.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 14:51

Miru Nene, ale je možno ji koupit:)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 14:59

Korsičanka 

...já z ciziny nenakupuju. Tak zkusím vinted... Díky

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 18:42

...jako Satin Oud i Baccarat Rouge E. jsou obě krásné vůně.

Ale normálně mě s**ou.

Ráno jsem si dala na každou ruku jednu vůni, asi dva střiky(Baccarat zatím ze vzorku),

a já ty vůně cítím chvíli a pak skoro vůbec,

a pak mi kolegyně v práci řeknou, čím tak krásně voním, tak jim dám přivonět ke krku(Junoon - ten cítím perfektně celý den i příjemně intenzivně),

a ony, že prý néé, to není ono... ...tak vytáhnu rukávypodstrčím napřed jednu ruku pak druhou a ony přemýšlí, no, že prý jedna to bude, ale neví která.

Takže já nevím, co lidi ze mě cítí lépe - zda Satin či Baccarat. Ale když jsem šla z práce, tak v ledovém vzduchu se mi na ruce, NAJEDNOU a MILOSTIVĚ zas ten Baccarat ukázal(Satin taky, ale o poznání slabší), jakoby si tam sednul před chvílí(a to prosím po cca 12 hodinách. A když ho dám večer, tak ráno na kůži taky je. Ale v mezičase jde někam do háje. Asi pařit, nebo co...)

Máte to také tak, byť s jinou vůní - že by se vám ztrácela a zas zjevovala.?.