Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. října 2019 23:55

prosím vás, určitě tu na to je speciální téma, ale nemůžu ho najít, tak to dávám sem.

nedávno jsem si koupila pleťový olej z pecek švestek a božsky voní po mandlích. od té doby bažím po nějaké mandlové vůni, která by vydržela mandlová (aby to nebyla jen jedna ze složek, zpravidla bych řekla, že v hlavě, kterou pak přebije zpravidla vanilka nebo něco takového).

existuje? slyšel někdo někde něco? čichal k něčemu? :)

Offline jerry
Avatar
8977 příspěvků moje polička 12. října 2019 00:13

Jiná Realita 

Amande Persane (Roger & Gallet) by mohlo být to, co hledáš (pro základní orientaci jsem ji přidala do recenzí).

Heliotrop (Etro) - sladké mandle

Mandorlo di Sicilia (Acqua di Parma) - taky sladké mandle

Amandes Orientales (Montale) - pražené mandle s cukrem

Cara (Farmacia SS. Annunziata) - sladká s mandlemi 

Demeter - tahle firma dělá autentické vůně čehokoliv (od kytek po pizzu), ale zkušenost s mandlovou vůní nemám

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 12. října 2019 00:21

Jiná Realita A LOUVE od Serge Lutense, ale stojí balík. Mohla bys medvědit, nechceš? Byla bych 1. odběratel.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 15. října 2019 18:13

Sakrapráce!

Jak jsem tady nedávno smyslovala, co si nechat přivézt z USA... tak jsem to radši prošvihla - a teď samozřejmě vím přesně co

Otázka proto je: Prodává se Laura Mercier (ale edp, ne ty kolínský) někde tady, resp. v jiný civilizovaný (to jest evropský ) zemi?! Aby se dala objednat - třeba na ausliebe není... (ve Švédsku je, ale tam je to vždycky značně nevýhodný)

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 15. října 2019 18:55

barbucha otázka je, co je značně výhodně?

na jahodě jsem viděla edt i edp, v UK eshopech (např. tady) mají běžně edp, na ebay.co.uk se dá koupit poměrně výhodně. ale to máš vždycky s poštovným kolem 300, spíš 400 kč

ale možná někdo bude vědět o příčetnějším eshopu

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 15. října 2019 18:56

barbucha Tady, ale mají jen 2 EDP A tu jen 3 EDP.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 15. října 2019 19:46

prďola Korsičanka 

Dík holky. Tady se člověk dozví fakt všecko

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 15. října 2019 20:01

barbucha A po které konkrétně jsi zatoužila? Prozradíš?

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 16. října 2019 09:03

Korsičanka 

Líbí se mi Eau de Lune... a kupodivu voní hezky i na mně

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. října 2019 09:20

barbucha Všude (i na ebay) kolem 60 liber + poštovné tě vyjde stejně jako těch 80 Euro v SRN a přilehlých zemích.

Nevím, zda ve Švédsku to nebude totéž Ale jestli se ti líbí, není to zas taková pálka, ne?

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 16. října 2019 09:49

Korsičanka 

No jo, poštovný je na prd všude. V tom Švédsku je to eště vo fous víc (a bez poštovnýho), myslim že by bejvala vyšla asi na dvaapůl,  což už mi - při 50ml - dost kroutilo ruce. Nejsem sběratel... koukám na to jako na spotřební zboží a padesátka je hned pryč... No tak porozhlídnu se, vono to nějak dopadne.

Blbý je, že za dobrou cenu z USA to koupíš - a pak tě tady vyčápnou celníci

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33659 příspěvků moje polička 16. října 2019 09:54

Jiná Realita parfém teda nemaj (asi), ale moc fajn mi přijde mandlová řada v l´occitane

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. října 2019 09:58

Potrefenáhusa Jiná Realita Souhlas, ovoňovala jsem olejíček u snachy.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. října 2019 09:58

barbucha Pravdu díš, jsou to zmije jedovaté.

Online Černá kočka
Avatar
1314 příspěvků moje polička 17. října 2019 17:44

Jak jsem se tu nedávno radila ohledně Amouage - tak jsem pořídila Amouage Dia EDP na Notino a dnes mi přišel a celofán na krabičce v horní části nějak divně slepený, vespod úplně odlepený a v krabičce je vyříznutý a začernělý malý obdélník. Už jsem kdysi slyšela o šedém trhu a vyřezávání kódů, tak buď jsem narazila na tohle nebo rovnou na fake. Nelíbí se mi to ani v jednom případě. Od parfému očekávám, že dojde zabalený v originálním obalu bez jakéhokoliv poškození (výjimka je pochopitelně pokud na to dopředu obchod upozorní a zákazník už dopředu ví, že kupuje něco s poškozeným obalem, to ale není můj případ).

Setkali jste se s tím někdo a reklamovali jste to?  Kupovali jste někdo Amouage na Notino? A došel vám parfém v pořádku?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 17. října 2019 18:21

Černá kočka Já zas vracela do profi-parfémů EDP, kterou vydávali v krabičce od parfému za extrait - i s vyšší cenou samozřejmě. Hrozně se to táhlo, než mi vrátili peníze A už u nich nic nekoupím Jestli to bude podobné i s notinem, je nejvyšší čas nakupovat v cizině a na kvalitní vůně si ušetřit!

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 19. října 2019 13:20

Černá kočka ani nerozbalovat a vratit...

Cervanek
Avatar
19. října 2019 14:28
Reakce na Korsičanka:

Černá kočka je nejvyšší čas nakupovat v cizině a na kvalitní vůně si ušetřit!

​Přesně tak!

Online Černá kočka
Avatar
1314 příspěvků moje polička 19. října 2019 17:26

Korsičanka andry Děkuji vám za reakce, už jsem ji v pátek poslala jako reklamaci zpátky.

Offline 1010
Avatar
107 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 12:27

Chtěla bych poprosit o radu, jsem parfémový amatér, tak snad nemám moc hloupý dotaz

Sháním dámský parfém, který by v sobě měl složku, která mi připomíná spíše pánské vůně. Vlastně to bude asi jedna z těchto složek, kterou hledám: turecká růže, černý rybíz, broskev, švestka, santalové dřevo, bílé pižmo.

Už nějakou chvíli pátrám a objednávám vzorky parfémů s podobným složením, zatím jsem sice nešlápla vedle, ale pořád tam není to, co hledám. A nebo mám úplně nesmyslný požadavek?

Každopádně děkuji, pokud se najde nějaká dobrá duše, která by mi poradila