Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 01. května 2018 17:59

Mohučanka 

Asi to bude chtít vyloučit parfémované deodoranty a deodoranty s alkoholem. Se svou citlivou kůží ale nemůžeš dělat žádné zkoušky typu "pokus-omyl", takže bych se přikláněla k názoru slniecko - poraď se v lékárně nebo na kožním. Taky existují neparfémované krémové deodoranty nebo by ti možná pomohly nějaké ryze přírodní deodoranty. 

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 01. května 2018 19:47
Reakce na Mohučanka:

Potřebuju poradit. Trpím kožními problémy a po dlouhém utrpení jsem zjistila, že v podstatě jediný deodorant, po kterém mě nikde nesvědí, je Little Black Dress od Avonu. Tak jsem ho léta používala až do letošního jara, kdy jsem začala registrovat kožní potíže. Takže buď změnili recepturu, nebo jsem ještě citlivější...Tak se chci zeptat, jestli můžete doporučit nějakou značku nebo přímo něco, co se dá patlat do podpaží a přitom by to mělo být určené pro osoby, které se osypou po použití všech běžných voňavek...Kvůli svým problémům se ve vunich vůbec neorientuju, používám jedno mýdlo, jeden opalovací krém a tu jedinou vůni, o kterých vím, ze mi nevadí...A teď tohle 

​Mám vyzkoušen deo krystal . Je bez vůně, bez zápachu, používám ho roky (i řada mých blízkých), funguje spolehlivě, jen se musí nanášet na navlhčenou kůži nebo je potřeba namočit ten krystal. Mamka měla s deodoranty podobný problém, jako Ty, a deo krystal používá řadu let bez problémů.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 02. května 2018 09:18

Renusatko domenica dievčatá, ďakujem vám za reakcie, ale akurát som klikla netester 

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:45

Nevíte, Notino už nemá dopravu zdarma od určité částky? Jen osobní odběr je zdarma? Nějak to tam nemůžu dohledat, chci balík na poštu, páč je vedle ve vchodu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. května 2018 14:27

Luna Myslím, že nemá. Občas má dopravu zdarma na vybrané vůně.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 02. května 2018 15:12

Dalia Nojo, tak si zaplatim.

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 04. května 2018 12:27

Mám jeden blbý parfémový dotaz...

Znáte někdo parf. vodu, toaletku nebo parfém, který voní co nejpodobněji jako III-II Romanza (Masque Fragranze Milano) a je za příznivější cenu?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 04. května 2018 14:19

Poéma Já ne, bohužel:(

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 04. května 2018 14:27

Korsičanka MiJo, díky, to bude asi oříšek... Asi mi nezbyde nic jiného než skládat do prasátka.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 04. května 2018 14:37

Poéma To si piš! Ale vůně za to fakt stojí

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 05. května 2018 13:51

Luna no, tak u nás si účtujú ešte aj za osobný odber...

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 05. května 2018 18:50

Je možné někde přivonět k Météorites Le Parfum? Děkuji.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. května 2018 22:16

co ty z vás,které v zimě mají rády těžké vůně jako třeba hermes ambre narquile, opium, dunu a podobně, nosíte v létě, pokud tedy nosíte něco jiného?

já jsem už vyzkoušela kdeco, a pořád nic:/

jakmile je v tom jakýkoli svěží tón (citrusy), nevoní mi to, většina těch lehčích vůní se na mně mění v pánskou kolínskou (třeba teď mám na každé ruce sisley, izia a některou z eau de sisley, v obchodě to vonělo fakt krásně, ale teď mi obě ruce smrdí v podstatě identicky jako nějaká laciná pánská voňavka).

ráda bych něco osvěžujícího, ale přitom ne svěžího, což zní divně 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 06. května 2018 22:51

Jiná Realita ja ti rozumim. mne vyhovuji jako “osvezujici” vune typu kolinska, ale dobra damska, typu Jicky, Vol de Nuit, a urcite zkus eau de shalimar a/nebo shalimar cologne

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 06. května 2018 23:19

Jiná Realita 

No. 5, No. 19, Cristalle, Cristalle eau Verte, O de Lancome, Absolument Absinthe, ale já osobně úplně nejvíc arabky ve verzi CPO.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 06. května 2018 23:23

Jiná Realita mě napadají "zelené" vůně typu Balmain de Balmain, Ivoire, Safari. nebo potom něco jako Lui nebo Vol de Nuit. Nebo Quelqes Fleurs Royale.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. května 2018 00:06

neznám z toho zhola nic, ale vol de nuit padl víckrát, jdu pátrat. (jen tedy n.5 a n.19 a ani jedno mi asi moc nevoní).

jerry co jsou prosím arabky ve verzi cpo? 

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 07. května 2018 00:20

Jiná Realita 

Koncentrované parfémové oleje - možná jsi slyšela pod názvem "arabské olejíčky".

http://lenka-sladkova.pise.cz/4-parfemove-koncentrace.html

Ale dělají je i ne-arabské firmy (např. italská Frais Monde)

Offline RoSa
Avatar
8176 příspěvků moje polička 07. května 2018 06:54

Jiná Realita 

Dune že je těžká? Ta mi právě na léto připadá OK

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 07. května 2018 08:45

Jiná Realita ještě mě napadají toaletky od Hermés, co mívají i v parfumeriích, spousta druhů - Eau des Merveilles

a Jour d'Hermès, ty jsou taky pěkné