Parfémová Vídeň

19. července 2015 22:16
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 19. července 2015 22:16

Ve Vídni se konečně začíná blýskat na lepší časy a v poslední době se vyrojilo několik zajímavých parfumérií. Takže kromě těch stálic s více méně stálým nebo taky proměnlivým sortimentem tu máme  hodně nových značek. Tak tady jsou tipy pro všechny, kdo se chystají na výlet.

 

Začnu od konce, tedy tím nejnovějším.

Před pár dny se objevila přímo v centru města na Kärtnerstrasse nová parfumerie Maison de Parfum s nikovým značkami. Slavnostní otevření se sice ještě oficiálně nekonalo, ale prodej už začal.

Maison de Parfum je malý, jednoduše zařízený obchod s regály plnými krásných flakónů, nad kterými zaplesá srdce každého parfémového nadšence. Jsou tady i luxusní značky, které doteď Vídeň míjely, jako třeba Sospiro, Xerjoff Oud Stars a Casamorati, The Spirit of Dubai nebo MDCI Parfums. Konečně budou mít  movití turisté možnost utrácet i za parfémy.

Personál je velmi milý a vstřícný, ale - jedno mínus to tu má - vzorky bohužel nevedou a ani nedělají.

Je tady odhadem minimálně třicet značek, ale nenajdete tu od všech celý sortiment, spíš jenom výběr. Tak aspoň některé kromě už zmíněných: Pantheon Roma, Linari,  Casamorati, Molinard (La Collection Privé), Torre of Tuscany, Profumi di Pantelleria, Coquilette, Ormonde Jayne, Teo Cabanel, Gritti, Hugh Parsons, Pineider, Acqua di Portofino, Les Liquides Imaginaires, Franck Boclet, Diadèma Exclusif, Al Kimiya, Tiziana Terenzi, Le Galion, LM, Isabelle Ariana, Paolo Gigli, R. Piguet.

Až budete tuhle parfumérii hledat na Kärtnerstrasse 10, zabočte za roh, vchod je z vedlejší ulice.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 20. července 2015 23:22

Další parfumérie, která existuje teprve pár měsíců, je Kussmund v Habsburgergasse 14 v klenutých barokních místnostech starého domu u kostela sv Michala.

Není to jenom parfumérie, je to místo, kde mají také interiérové vůně, svíčky, mýdla, kosmetiku a dekorativní kosmetiku, převážně, ale nejenom, přírodní značky.

 

Najdete tady dekorativku značek By Terry, Eyeko nebo Face Stockholm, šampóny a vlasovou kosmetiku Sachajuan, australskou bio firmu Grown Alchemist nebo Leonor Greyl, bižuterii, hřebeny a kartáče, přírodní mýdla a pečující kosmetiku. 

Ale co nás asi bude zajímat nejvíc, to jsou vůně. Co tady najdete na regálech? Třeba značky Santa Maria Novella, Laboratorio Olfattivo, Odin, Chabaud, Frapin, Phaedon, Parfums de Marly, Etat Libre d'Orange, TDC nebo L'Artisan.

Habsburgergasse je kousek od Kärtnerstrasse, vlastně je s ní paralelní, ale směrem k Hofburgu, pěšky asi 5 minut od ní. Ústí na Graben přesně na místě, kde je Petersplatz a starý známý Le Parfum.

A abych nezapomněla, tady vám prodavačky vzoreček milerády udělají.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. července 2015 06:14
Reakce na blackviolet:

,,,krása!

Moc povedené pozvání.!...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. července 2015 12:03
Reakce na Miru:

Ještě pár tipů na pěkný výlet přibude 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 21. července 2015 12:59
Reakce na blackviolet:

Zajímavé a cenné informace . Před cestou do Vídně si sem zajdu.

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 21. července 2015 14:33
Reakce na blackviolet:

Cenné informácie od veci znalej dámy. Určite využijem. 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. července 2015 22:22

Když odbočíte z Kärtnerstrasse na náměstí Neuer Markt nebo z ulice Graben do Seilergasse, narazíte na velkou rohovou budovu s nápisem Kurkonditorei Oberlaa. Tam doporučuju dát si pauzu, mají tam úžasné dorty.

 www.oberlaa-wien.at

Za touhle budovou v Seilergasse se pak nachází  Le dix-neuf (ano, v čísle 19), malý obchůdek, který existuje teprve pár let a kde vedou jenom vůně. Patří stejné majitelce jako Le Parfum Le Chic v Bratislavě, jenže tady se musí jmenovat jinak, Le Parfum ve Vídni už máme.

Směstnali do malého prostoru opravdu velké množství vůní, najdete tady všechno, od A jako Amouage až po Z jako Zarkoperfume. A všechno mezi tím - Agonist, Byredo, Mona di Orio, Montale, Il Profumo, Nasomatto, M. Micallef,  Histoires de Parfums, SoOud, Profumum Roma, Les Parfums de Rosine, Jul et Mad,  Rania J. ...

Na vzorek většinou nemají vialky, ale když si donesete svoje, udělají vám ho.

Cervanek
Avatar
22. července 2015 00:42
Reakce na blackviolet:

To jsou samé dobré zprávy. Díky za informace.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. července 2015 05:52
Reakce na blackviolet:

...mám ráda ty "přecpané" regály, na mě to působí dobře.!, bohatě...

Připomíná mi to dobu před dvaceti lety, kdy jsem byla na brigádě v Německu a ve svém volnu jsem v Menheimu vymetala parfumerie...

Nekonečné regály, přecpané stojany s testery..., a má první Venezia...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. července 2015 22:36

Ještě pár tipů na parfumérie, které sice existují už delší dobu, ale vždycky se tam dá něco zajímavého najít.

Le Parfum na Petrském náměstí znají asi všichni, dlouhou dobu to bylo jedno z mála míst ve Vídni, kde se daly vyzkoušet niche vůně. Sem tam tam proběhnou nějaké změny, něco zmizí, něco nového se objeví. Teď mají konečně všechny exkluzivky od Guerlainu a pár měsíců taky F. Malle (z prostorových důvodů chybí cestovní balení, ale dají se objednat), z novinek třeba Aj Arabia (arabky pro Evropany).

 Le Parfum patří k řetězci Nägele & Strubell, který je za rohem na ulici Graben a vedou kromě kosmetiky a mainstreamu  třeba Atelier Cologne, Acqua di Parma, Lubin a klasické Guerlainy.

Hned naproti je pak tradiční J.B.Filz s velkým výběrem Annick Goutal a taky klasických vůní a cologne od Guerlainu.  Má jenom tu nevýhodu, že je tam pultový prodej a o všechno, co chcete vyzkoušet, si musíte požádat.

Krásnou oázou je kousek dál na ulici Tuchlauben obchůdek Duft und Kultur. Vůně, bižuterie, mýdla, šály, svíčky, olejíčky a všelijaké orientální blbůstky, značky třeba P. Nicolai, Diptyque, Maitre Parfumeur et Gantier, Miller et Bertaux, Eau d'Italie, Fragonard.  Dámy jsou zde přívětivé a povětšinou toho o vůních hodně vědí a rády udělají vzorek.

 

 Chanel a jeho exkluzivky najdete od začátku července v nových prostorech na Tuchlauben č.1, kam se přestěhovali. Butik Hermès a Hermessence - opět Graben. Za vůněmi Puredistance musíte za Chrám sv. Štěpána, ulicí Weihburggasse na Franziskanerplatz 6, tam je v pasáži obchod se svatebními šaty Verinas. Je lepší se ohlásit telefonicky, ale pokud zrovna nebudou mít zákaznice na zkoušku svatebních šatů, můžete zkoušet vy. A jestli jste si nedali ten dort v Kurkonditorei Oberlaa nebo jestli tam bylo narváno, zkuste na tomhle malebném náměstíčku Kleines Café, malou tradiční vídeňskou kavárnu bez turistů.

www.wien.info.at

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. července 2015 23:35
Reakce na blackviolet:

Koukám, že ve Vídni se toho od doby, co jsem tam byla naposled, docela dost změnilo. No nedá se nic dělat, asi se tam brzo budu muset přece jen znovu vypravit a vzít to i přes Kurkonditorei Oberlaa. Díky za skvělou reportáž.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 24. července 2015 07:47
Reakce na wendulka:

Jo, konečně se něco děje.

A inspirovala jsi mě vlastně ty s tím Berlínem. 

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 27. července 2015 23:49
Reakce na blackviolet:

Ozaj, ako je to teraz s kúpeľmi v Oberlaa, kedysi sme tam s deťmi radi chodili, potom to zavreli, asi kvôli rekonštrukcii...je to znovu otvorené, nevieš náhodou?

A tuším to vidím na výlet do Viedne:)))

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. července 2015 10:17
Reakce na slniecko:

Zmodernizovali to a jmenuje se to teď Therme Wien.

Therme Wien

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 29. července 2015 01:02
Reakce na blackviolet:

Jej, vďaka , preto som to nevedela vygoogliť:) !

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 17. srpna 2015 21:00

Oxa Beauty

Naše dnešní procházka parfémovou Vídní nás zavede do obchůdku, který je tak trochu schovaný a moc lidí o něm neví. Já jsem se o něm dověděla teprve před nedávnem. Za návštěvu ale rozhodně stojí. Nachází se blízko vídeňské Burzy (Schottenring) a dá se k němu přijít po Börsegasse nebo za 10 minut z centra ( u Chanelu odbočit do Bognergasse, za náměstíčkem Am Hof doprava do Tiefer Graben až k Börsegasse) a pak zahnout do Werdertorgasse, je to č. 4.

Oxa Beauty je nejen parfumérie, patří k ní také kosmetické studio a proto je zde kromě vůní i velký výběr kosmetiky, samozřejmě taky nikové. Majitelka Oxana (proto Oxa Beauty) je milovnice parfémů, hlavně těch mimo mainstream a i z nikovek těch méně líbivých. Tak tohle zní pro nás hodně zajímavě, že?  A je třeba ocenit, že se najde někdo, kdo se neřídí pouze počtem prodaných kusů, ale svým vlastním vkusem. Z toho je už určitě jasné, že Oxana se ve svých značkách vyzná a ví, co prodává. Daleko od davů turistů v téhle tiché uličce se dá strávit zkoušením pěkná chvilka. I chvíle.

A co se dá zkoušet? Třeba vůně Diana Vreeland. Prý jako na jediném místě v Evropě. Ego Facto, Les Liquides Imaginaires, Evody, Room 1015, A Lab on Fire, Odin, Hayari, O'driu, Morph... a samozřejmě se tady najde i Amouage, něco z Xerjoff, Tiziana Terenzi i něco málo z Annick Goutal. Ta ale brzo uvolní místo novým objevům - Santa Eulalia, Diane Pernet, Re Profumo, Azagury.

A na zpáteční cestě doporučuju vzít to po ulici Salzgries k Dunajskému kanálu a na Schwedenplatz a dát si zmrzlinu (jenom z přírodních ingrediencí a z bio ovoce a bio vajec) v Eissalon am Schwedenplatz. Nebudete litovat. Sezóna je ale jenom od Velikonoc do konce září. A z Schwedenplatz jste za 5 minut po Rotenturmstrasse zpátky u Sv. Štěpána.

www.gelato.at

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 07:28
Reakce na blackviolet:

...to jsou krásné reportáže.!, jak v pohádce...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 09:36
Reakce na Miru:

díky 

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 11:10
Reakce na blackviolet:

Skoro jako z pohádky 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 12:22
Reakce na evik77:

Do takové pohádky ale může každý .