EU - osvedčené internetové obchody

28. ledna 2021 21:04
Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 01. února 2021 22:01
Reakce na wendulka:

svěženkář 

Myslíš DHL Deutsche Post? No to mi fungovalo s mobilem do doby, dokud to hranicích přebíralo PPL, jenže od podzimu už to přebírá zase Česká pošta. Ta volá jen u balíku do ruky, u obchodních balíků ze zahraničí už ne.

A tak na poštu si v pohodě člověk dojde, že.

Ale chápu, co myslíš. Taky jsem po opakované hermesovské zkušenosti pak už trvala na DHL, když prodejkyně chtěla vychytrale ušetřit na poštovném, že by mi to poslala s Hermes, přestože v detailech měla Deutsche Post.

​Tak on Hermes má v Německu skvělou pověst i logistiku. Problém je, že pro mezinárodní doručovalní mají partnera. Sídlí v Rakousku a odtud je to divočina. 
Hodně kupuji od soukromých sběratelů, takže ČP neřeším. Dobré je, že DHL má sledování zásilek a č.zakázky funguje i na portálu ČP, resp. data jsou i na déháelkovým webu. To mne uklidňuje.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 01. února 2021 22:04

prďola Co od Biebela čekáš. Mám s tím pánem také plánovanou obchodní záležitost ohledně vzorků...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. února 2021 22:14

prďola 

Jasně, pokud se zasekne "na cestě" do ČR, tak to máš pravdu. Teď už bych taky neobvolávala - zrovna nedávno jsem řešila tady v rámci ČR zásilku, která se zasekla na přijímacím depu. 

Myslím ale, že si celou dobu nerozumíme. Já opravdu řeším jen dlouhodobou nespokojenost s úrovní poskytovaných služeb jednoho konkrétního dopravce, která se teď z mého pohledu ještě zhoršila.

Dej vědět výsledek. Zažila jsem už oba případy, kdy mi zásilka z TPC na chvíli zmizela v černé díře na Floridě a pak mi najednou dorazila asi měsíc po tom, co mi poslali náhradní várku, zrovna tak vzorky z Paříže od Sous le Manteau, ale v jiné černé díře na ústeckém přepravním uzlu české pošty už mi takhle jednou zmizel balíček ze švédského Fragrance & Art a nikdy už se neobjevil.

Dorazil jen ten náhradní.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. února 2021 22:14

prďola 

Jasně, pokud se zasekne "na cestě" do ČR, tak to máš pravdu. Teď už bych taky neobvolávala - zrovna nedávno jsem řešila tady v rámci ČR s odesílatelem zásilku, která se zasekla na přijímacím depu. 

Myslím ale, že si celou dobu nerozumíme. Já opravdu řeším jen dlouhodobou nespokojenost s úrovní poskytovaných služeb jednoho konkrétního dopravce, která se teď z mého pohledu jakožto adresáta ještě zhoršila.

Dej vědět výsledek. Zažila jsem už oba případy, kdy mi zásilka z TPC na chvíli zmizela v černé díře na Floridě a pak mi najednou dorazila asi měsíc po tom, co mi poslali náhradní várku, zrovna tak vzorky z Paříže od Sous le Manteau, ale v jiné černé díře na ústeckém přepravním uzlu české pošty už mi takhle jednou zmizel balíček ze švédského Fragrance & Art a nikdy už se neobjevil.

Dorazil jen ten náhradní.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 01. února 2021 22:14

svěženkář Příprava na jaro Doplňovala jsem oblíbenou vůni Eiderantler, kupovala Treebuoy a vzorek Ojiim. Snad to do jara budu mít doma

Asi před rokem jsem kupovala komplet nabídku vzorků a dorazila bez jediného zádrhelu. Ale to byl svět ještě normální.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. února 2021 22:15
Reakce na prďola:

wendulka Mi volá ČP i u obchodních balíků ze zahraničí - "Paní prďolová, jsme doma? Nebo až odpoledne?" Mám tu fakt hodné doručovatele

​Provokatérko!!!

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 01. února 2021 22:18

wendulka Cha! Vypadá to, že správce černé díry má docela vybraný vkus! Mně v černé díře mezi celnicí a ČP skončil Black Musk od Illuminium.

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 01. února 2021 22:41

wendulka tak Fedex mi raz stratil zásielku z Atlanty v Pekingu ....odvtedy sa už nedivím ničomu...našťastie to bola knižka, takže sa jej po tých pár mesiacoch, čo ju hľadali, nič nestalo.

Inak DHL u nás na zabitie...dnes som zistila, že zásielku, ktorú čakám - ale nestíhala som to riešiť, majú u seba už 11 dní na sklade v BA .

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 01. února 2021 22:47

slniecko Ts! 11 dní v Blave?! Dnes frčí dodávky v Kuala Lumpuru!

Ale ne, soucítím

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. února 2021 22:57

slniecko.

Pff 11 dní. Zásilky z Francie mají 14 denní karanténu, než je pražská vyměňovací pošta pustí dál.

Ne, promiň, tlapkám.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 01. února 2021 23:04
Reakce na prďola:

svěženkář Příprava na jaro Doplňovala jsem oblíbenou vůni Eiderantler, kupovala Treebuoy a vzorek Ojiim. Snad to do jara budu mít doma

Asi před rokem jsem kupovala komplet nabídku vzorků a dorazila bez jediného zádrhelu. Ale to byl svět ještě normální.

​Máš pro mne ještě ten volný podíl Baque z jara? Myslím, že na pár vzorcích jsme se take domlouvali. Mluvili jsme o výměně pár vzorků (včetně Eiderantlera, který už mi několik let uniká mezi prsty - měl jsem trn flakon před 3 lety koupit naslepo!).

Já od Illuminium mám Piper leather a uvažovsl o Wild leather. 

Jo a Biebel má pěkny pohlednice! Ty jsem chtěl pro intošský a umělecky zaměřený kamarády.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 01. února 2021 23:55

svěženkář Baque mám už jen pár kapek, ale měl bý být znovu k dispozici v Lulua. Vzorek Eiderantlera ale můžu poskytnout, ještě než mi příjde nová dávka.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 02. února 2021 00:14
Reakce na prďola:

svěženkář Baque mám už jen pár kapek, ale měl bý být znovu k dispozici v Lulua. Vzorek Eiderantlera ale můžu poskytnout, ještě než mi příjde nová dávka.

​Baque se objevuje v nabídce ale po rozklilnutí chyba stránek a pod Slumberhousem jo nemají, tak nevím... kouknu na Tvou poličku a napíšu, co mám a mohlo by Tě zajímat. 

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 02. února 2021 01:05

prďola čo ti ide z Kuala Lumpur ?

wendulka a tak Collissimo.......tí buď dodajú bleskovo, alebo to vzdajú kompletne...jedna zásielka mi išla 6 týždňov...

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 02. února 2021 01:09
Reakce na prďola:

Já nechci slniecko za každou cenu prudit a přidávat práci, ale přece jen zkusím...

Nešlo by prosím před odkazy do eshopu uvést název? Ono se to v těch odkazech ne úplně dobře hledá a taky to vůbec nemusí mít tu správnou vypovídací hodnotu (viz níže)

La Via Del Profumo https://naturalnicheperfume.com/shop/

La Via Del Profumo https://naturalnicheperfume.com/shop/

La Via Del Profumo https://naturalnicheperfume.com/shop/

A možná  by stálo za zvážení, jestli tu mít odkazy i na ty eshopy, s kterými nejsou nejlepší zkušenosti, a tento fakt zkusit zvýraznit barevně (viz výše) - zelená: perfektní, šedivá: občas problematický, červená: velký špatný. S tím, že připadné špatné zkušenosti by byly k dohledání v tomto vlákně.

​No, na tie velkké špatné som spravila druhé vlákno:

https://www.parfumanie.cz/forum/detail/obchody-internetove-i-kamenne:c19/t4794.htm

Myslím, že hodnotenie, ktoré super, ktoré úplne super, ktoré úplne nanič a ktoré tak medzi, to si vôbec neviem predstaviť, ako by som robila, navrch pri viacerých referenciách, ktoré môžu byť aj rozličné.

Inak teda sú tam teraz názvy, rozdelila som to na všeobecné a značky samotné, pár pridala a zoradila podľa abecedy.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 02. února 2021 05:07

slniecko Skvělé!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. února 2021 10:26
Reakce na slniecko:

wendulka a tak Collissimo.......tí buď dodajú bleskovo, alebo to vzdajú kompletne...jedna zásielka mi išla 6 týždňov...

​Kdepak Collissimo. To je ještě celkem v pohodě. Myslela jsem doporučené zásilky La Poste.

Offline Korsičanka
Avatar
12830 příspěvků moje polička 02. února 2021 10:27

prďola Prej..."paní prďolová"

Už se ani nezapojuju, katastrofálních přeprav je tu dost 

Ale co teď obchoduju soukromě většinou s Němci, potvrzuji Hermese - občas mi opravdu zajíždí do Vídně a někdy do Polska a SR

Ale DPD včera s COSem úplně na minutu a pokud bude pracovat v PPL "můj" mladý rozvozce, je to taky paráda - vždy s tlf

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 05. února 2021 15:26
Reakce na Korsičanka:

Annette Neuffer - Natural Perfumes  (Německo)

https://naturparfum.net/perfumes.html

- přírodní parfémy 

- milá a ochotná parfumérka(majitelka)

- poštovné do EU 17 Euro

- i miniatury 16 ml

- sample service

​MiJo, srdečně ti děkuji za pozornění na limitovanou edici miniatur. Divincarnation je konečně moje

Přiobjednala jsem ještě 3 vzorky a paní parfumérka mi poslala další tři zdarma navíc. Objednáno o víkendu, dnes, tedy následující pátek přijel pošťák s balíčkem. Ale ani neoznámili expedici z eshopu, takže to bylo velké a radostné překvapení

Offline Korsičanka
Avatar
12830 příspěvků moje polička 05. února 2021 21:32

Darya Není zač:) I mně poslala AN sledovačku až dnes (včera jsem ji poprosila) a odpolko byla zásilka překvapivě u mě. Její vůně jsem si zamilovala