EU - osvedčené internetové obchody

28. ledna 2021 21:04
Offline andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 22:09

Korsičanka uz si vzpominam, Houbigant, ze?

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 22:21

andry Jojo, nebyli schopni přiznat, že nemají EDP Extreme a posílali furt jen EDP:(

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 01. února 2021 20:17
Reakce na Korsičanka:

Ecuacionnatural (Španělsko)          s povolením prďola doplňuju, neb jsem tam ještě nekupovala

https://ecuacionnatural.com

- niche - i ty, jež se jinde málo vyskytují

- velmi přátelský majitel

- 5 ml odstřiky

- bohatý přídavek vzorků a někdy i jeden jako hádanka

​To ano, ale já bohužel musím vyjádřit nespokojenost s poskytovanou dopravou k objednávkám. Přestože na stránkách uvádí dopravu prostřednictvím GLS nebo UPS, i mou druhou objednávku odeslal prostřednictvím UPS. Z úrovně jejich poskytovaných služeb jsem nikdy nebyla kdovíjak odvázaná, ale tentokrát vyloženě špatná (detaily zde).

Avízo o náhradních možnostech doručení nepřišlo a ve sledování stále vesele visí dnešní datum.

Takže pokud se mi povede nakonec k balíčku dostat, nejspíš jim ohledně toho napíšu, že bych raději jiného dopravce, v opačném případě bych jinak svoje další objednávky důkladně zvážit.

Dokáže-li mě totiž něco spolehlivě odradit od objednávání vůní odkudkoliv, je to doprava s UPS.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. února 2021 20:23

wendulka Já s nimi měla před 2 lety tu nejepší zkušenost. Dnes nevím, o jejich dopravě mohou poreferovat prďola  a pentacon

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 01. února 2021 20:26

Korsičanka 

Tak já jsem ochotná věřit, že ona po Praze UPS možná celkem nějak i funguje, protože sídlí v Tuchoměřicích, ale mimo Prahu prostě votřes. A to je za mě prostě nanic za těchto podmínek. To raději jiný zdroj s dopravou, která mě nepřipraví o nervy.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. února 2021 20:29

wendulka Chápu, zažívala jem si to s DPD a InTime.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 01. února 2021 20:36

Korsičanka 

Hele DPD mám tady úplně miliónový stejně jako PPL. Vždycky přesně dodrží hodinové okno. Někdy se s řidičem potkáme někde na ulici těsně před, už si mě pamatuje, tak mi dá balíček dřív a ušetří si telefonát.

InTime má to doručovací okno větší, ale pořád v pohodě. Akorát jednou se jim porouchalo auto, tak se to protáhlo - to jsem jim volala. No furt člověk nemusí tvrdnout doma celý den a čekat na Godota.

I pošta momentálně dobrý. U balíku do ruky posílají mailem číslo na řidiče a ten nový mi už chvíli před doručením dokonce volá, zda jsem doma - první, od doby, co ho pošta zavedla.

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 01. února 2021 20:47

wendulka Moje poslední objednávka uvízla týden v Madridu. Stačilo napsat Pedrovi a on nebo někdo z jeho týmu promptně popostrčil a do tři dnů jsem měla zásilku doma. Jinak to bylo úplně poprvé, co měla zásilka nějaké zdržení, jinak vždycky fakt 3 - 4 prac. dny od objednání.

To mám ohledně doručování úplně jiné špeky! Zrovna dnes, mi byla doručována vůně z January Project na mojí adrese v Kuala Lumpuru

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 01. února 2021 20:57

prďola 

3-4 pracovní dny, no jo, vy Pražáci.

To jsem se dozvěděla už při své první objednávce od Lutense tenkrát, že když balík dorazí na centrálu UPS, je v Praze doručován ještě ten den, zatímco my vidláci musíme čekat až na následující pracovní den, i kdyby byl příchozí sken jen pár minut (nebo minutu) po půlnoci- už jsem v minulosti zažila.

Jinak teda má dosavadní zkušenost byla 5 pracovních dnů. U první objednávky od Pedra před 3 týdny to bylo najednou 7. Teď to mělo být 6 a kolik se z toho nakonec vyklube, je momentálně ve hvězdách.

Hehe, Kuala Lumpur dobrý. No já na tyhle doručovací špeky nějak nemám nervy jako ty. Si raději připlatím za kvalitní dopravu, ale UPS fakt už neee.

To radši českou poštu.

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 01. února 2021 21:06

wendulka Tak ona je otázka, jestli tu dopravu, resp. dopravce můžeš v týhle době nějak ovlivnit.

Asi před třemi týdny jsem rušila objednávku z Neroli.hu protože se sice nejdřív tvářili, že mi dávají na výběr mezi pojištěnou a nepojištěnou zásilkou. A když jsem si vybrala, tak mi napsali, že jako sorry, protože covid a že mi to doručí jediný možný dopravce a ať si na něj ještě k těm 20 éčkům 9 připlatím. Tak to jsem jim zase já napsala, že jako sorry, že to nee

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 01. února 2021 21:10

wendulka UPS býval jeden z top doručovatelů. Dokud doručovali sami. Pak začali najímat externí dopravce. Tj. Kohokoli, kdo má dodávku. A je to teď fakt děs!

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 01. února 2021 21:23

prďola 

Z neroli.hu jsem ještě neobjednávala, tak nemůžu posoudit. Nicméně z minulosti si třeba pamatuju, že allaviolettaboutique původně doručovala prostřednictvím UPS. Pak mi jednou poslali balík úplně někam jinam oklikou, že prý údajně nějaký nečitelný doručovací údaj. 

To jsem tehdy vyvinula iniciativu, volala na UPS, kde mi řekli, že ho musí mít potvrzený od odesílatele, takže jsem psala ještě jim.

Doručení se tím protáhlo asi o další den nebo dva. 

Když balíček doručili, žádný nečitelný údaj jsem neobjevila.

No a pak, aniž bych Italům cokoliv psala, další objednávka už šla jiným místním kurýrním dopravcem, od něhož to pak přebírala na hranicích pošta.

Ale tak jasně, zaseknout se to může u kterýhokoliv dopravce. A i chápu, že se jim nechce slibovat ta doručovací okna pro případ nějaké nenadálé události, ovšem vadí mi ty neaktuální údaje ve sledování a neochota poskytnout kontakt na řidiče a absence těch parcelshopů v případě neúspěšného doručení - jako já fakt nemůžu tvrdnout tři dny po sobě celý den doma a čekat, kdy a jestli vůbec zavolají.

To je vyloženě specializace UPS, u žádného jiného dopravce tady u nás jsem se s tím nesetkala a to už jsem je vyzkoušela za ta léta skoro všechny (kromě zde již zmíněných třeba GLS, Geis, TNT aj.).

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 01. února 2021 21:33

svěženkář 

Vida. Říkala jsem si, že by to nemusela být náhoda, že bych měla takovou smůlu jenom já.

No jak píšu, mně je fakt celkem jedno, jaký dopravce to bude, jenom prostě ne UPS, tak jsem skromná.

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 01. února 2021 21:36

wendulka prďola Už se mi opakovaně stalo, že balíček fakt hodně dlouho bloudil. Mám příšerné zkušenosti, když je to z Německa nebo Rakouska posílané přes Hermes. Dbvakrát to i přes urgence a dohledávání stavu přes odesílatele trvalo měsíc a půl. A když to z Rakouska (Vídně) poslali nejdříve do Osnabrücku a následně do Polska... nybyl jsem si jistý, zda zásilka dorazí. Rekord je 2 měsíce od odeslání. Už uvažovali, že mi pošlou novou zásilku s vůní a vzorky. Jiným dopravcem.

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 01. února 2021 21:38

wendulka U mně má no go Geis a TNT. Ze zahraničí mne ničí Hermes. I když italská a francouzská pošta mají také svoje...

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 01. února 2021 21:43

svěženkář 

Hu, já zapomněla na Hermes, jak už neobjednávám skoro nic z ebay.

To byla vždy sázka do loterie, který z dopravců si to na hranicích převezme a obvolávání všech.

Jsem tehdy nabyla dojmu, že si snad musí házet korunou, na koho to zrovna padne.

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 01. února 2021 21:48

wendulka Domlouvám se vždy s prodejcem, aby posílal přes DHL a napsal k adrese i moje č. Na mobil. To jediné funguje!

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 01. února 2021 21:54

svěženkář 

Myslíš DHL Deutsche Post? No to mi fungovalo s mobilem do doby, dokud to hranicích přebíralo PPL, jenže od podzimu už to přebírá zase Česká pošta. Ta volá jen u balíku do ruky, u obchodních balíků ze zahraničí už ne.

A tak na poštu si v pohodě člověk dojde, že.

Ale chápu, co myslíš. Taky jsem po opakované hermesovské zkušenosti pak už trvala na DHL, když prodejkyně chtěla vychytrale ušetřit na poštovném, že by mi to poslala s Hermes, přestože v detailech měla Deutsche Post.

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 01. února 2021 21:57

wendulka svěženkář Já jsem si opakovaně ověřila, že nemá cenu obvolávat dopravce. Jediné, co jsem ochotná udělat je, že si s místním dopravce potvrdím, že se nejedná o neaktualizované trasovací údaje, ale že se zásilka opravdu někde zasekla. Pak píšu odesílateli, protože až do doručení je to jeho starost.

Každopádně jsem zvědavá, jestli z Kuala Lumpuru nabere zásilka správný směr John Biebel už psal, že posílá vůni znovu. Tož uvidíme!

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 01. února 2021 22:00

wendulka Mi volá ČP i u obchodních balíků ze zahraničí - "Paní prďolová, jsme doma? Nebo až odpoledne?" Mám tu fakt hodné doručovatele