Egoist Royal Parfums

10. ledna 2015 19:35
Offline ArchivParfumanie
Avatar
79 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 00:35
Reakce na wendulka:

,,ty znalosti a mluva jsou u ní lepší, stačí, když se uvolní " to jsi řekla krásně.

Nesmíme zapomenout že Ingredients je také kosmetický salon. Osobně si myslím, že není důvod proč by to nemohlo být jako v zahraničí. Něco koupíš tam a něco zase tady. Ty obchody můžou fungovat bez problémů vedle sebe.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 00:43

Já si toho u ní všimla až nedávno, tak tohle byla taková moje omluva vůči ní.

Pravda, postřehla jsem tam už řadu zákaznic, co tam pravidelně chodí na procedury a zároveň si k tomu občas přikoupí i nějakou tu vůni.

Souhlas, každý z nich si nakonec urve svůj (různě velký) krajíc a já ty nové parfumerie rozhodně na trhu vítám, i když to možná vypadalo, že ne.

Offline ArchivParfumanie
Avatar
79 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 00:46
Reakce na wendulka:

No to jsem si taky uvědomil, proto nechci vynášet nějaké unáhlené soudy. Jisté je, že musí mít něco co jim vydělá a to může být třeba ten Creed, který je alespoň u mužské části dost populární . Už du spát, když mám zítra ten sraz. Brou brou  

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 11:41
Reakce na wendulka:

"Ano, Palladium je frekventované nákupní centrum, ale kdykoliv tam jsem, kolik zákazníků je v Sephoře a kolik ve Scents Variety? Většinou je tam prázdno."

Možná bude problém taky v umístění - Sephora je v Palladiu "na ráně", kdežto Scens Variety nemá úplně šťastné umístění.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. ledna 2015 10:39

V úterý vykonána první návštěva a musím říct, že tahle parfumérie mě opravdu těší. Musím potvrdit, co psala cinkja. Personál sice mluví s přízvukem, ale je ochotný, projdou s vámi úplně všechny vůně a mají o nich opravdu přehled a jejich zájem o vůně působí přirozeně, nikoliv hraně jako výsledek školení, zejména pan prodavač/vedoucí?. Takhle to má vypadat.

Projdou s vámi poctivě všechno a v mém případě se i docela trefili, což nebývá běžně, takhle se mi nerozšířila sekce Chci zkusit, ani nepamatuju.

S těmi cenami je to pravda, některé mají trochu vyšší, než je běžná prodejní cena, ale to v Ingredients tady (zvláště ze začátku jejich existence) a  jak jsem vyrozuměla, podobně jako v I. mají pro stálé zákazníky připravenou věrnostní slevu. Zároveň jsem z nich neměla dojem, že by očekávali, že si hned něco koupíte.

A pochopila jsem, že jsou v kontaktu i s majiteli jednotlivých značek (Madame Prudence, Madalina a Juilen z Jul et Mad) ve smyslu, že je zvou i do Prahy na představení vůní k nim do parfumérie.

Ano, nejsou to takové hvězdné značky jako By Kilian nebo LM Parfums, ale moc se mi líbí, že si konečně někdo kromě Ingredients všimnul, jak má parfumérie s nikovkami marketingově působit na zákazníka. Jo, tohle už vypadá na zdravou a důstjnou konkurenci.

Takže i když jsou umístění mimo moje běžné trasy, určitě si udělám čas a znovu tam zajdu a vzhledem k tomu, čím vším mě zaujali hned napoprvé, asi i něco vyberu.

Offline luciole
Avatar
1084 příspěvků moje polička 23. února 2015 15:32

Nově mají v Egoist značku The Vagabond Prince.

Cervanek
Avatar
23. března 2015 16:08

V  parfumerii ERP jsem byla včera poprvé, ač bylo vyjímečně zavřeno, majitelé byli uvnitř, pozvali mě dál, šla jsem cíleně za svým na MDCI, nakonec jsem zde strávila úžasné dopoledne přes 2 hodiny, povykládala si krásně o vůních, značkách, o Francii atd. Jsou distributoři nebo-li dovozci nikových značek, které jsou v prodejně - ta je jejich, zabývají se distribucí nikovek přes 20 let, nakupují přmo od zdrojů plus zásobují jako DODAVATEL prodejnu Royal Perfumery  na Václavském nám i Niche Scents v Palladiu i v Karlových Varech.   Velmi se mi líbil výklad k vůním a jednotlivým značkám, kdy každá vůně má svůj příběh, které také tak podobně i vnímám. Odešla jsem nakonec s nákupem své milované MDCI, kterou jsem si dlouho přála, plus s dalšími poklady na ochutnání a knihou Isabey, kterou napsal Jean-Marie Hattemberg.

Takhle si nějak představuji chování k zákazníkovi jako takovému, ať vstoupí do prodejny kdokoliv. 

Zcela věřím, že být to obchod Českého prvku, dovnitř bych se dostat nemusela - možná ani do Ingredients ne.

Mám v hlavě samozřejmě další vůně z Egoist, které mi nedávají spát, vím že návštěva zde  bude automaticky v mém programu Prahy.

Srovnám-li Ingredients - oba obchody jsou na profesionální úrovni a každý z nich je zaměřený jinak.

V Ingredients jsem byla v sobotu, Jakub tam nebyl, byla tam slečna, co je zde již delší dobu, vykládala svým způsobem a o novinkách jako kolovrátek, byl tam i nový pracovník - vykládal na můj vkus až moc horlivě. Zkoušela jsem i novou Amouage Sunshine, plus nějaké "své miláčky" od F. Malleho. Dříve jsem zde kupovala celkem dost, odešla jsem se vzorečky Aésopu.

Je-li Jakub v prodejně, přijde mi jeho setkání mnohem přirozenější, rovněž mi vrazí do ruky něco na cestu a pozkoušení - jasně, je to spolumajitel, není zaměstnanec, takže si sám rozhodne, jak se rozloučí.

 

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 03. zaří 2015 10:41

Včerejší návštěva byla opravdu špička v tom, co jsem zatím navštívila. Kam se hrabe " Václavák ", o Madelaine nemluvě.

Personál opravdu ví, co prodává a umí prodat, kultura prodeje neuvěřitelně vysoká, ovšem výklad o vůních Jul et Mad si nikdo opravdu nenechte ujít, natož vůně samotné.

 

 

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 04. zaří 2015 10:32
Reakce na jerry:

"Ano, Palladium je frekventované nákupní centrum, ale kdykoliv tam jsem, kolik zákazníků je v Sephoře a kolik ve Scents Variety? Většinou je tam prázdno."

Možná bude problém taky v umístění - Sephora je v Palladiu "na ráně", kdežto Scens Variety nemá úplně šťastné umístění.

Já bych to nenazvala "nemá úplně šťastné" umístění, ale "má úplně blbé" umístění.

Na jaře jsem ten obchod hledala dost intenzivně, věděla jsem KAM a PROČ jdu a stejně jsem to "pro oči neviděla". Naštěstí jsem hledala s kamarády a povedlo se

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 04. zaří 2015 10:34
Reakce na náťa66:

Včerejší návštěva byla opravdu špička v tom, co jsem zatím navštívila. Kam se hrabe " Václavák ", o Madelaine nemluvě.

Personál opravdu ví, co prodává a umí prodat, kultura prodeje neuvěřitelně vysoká, ovšem výklad o vůních Jul et Mad si nikdo opravdu nenechte ujít, natož vůně samotné.

 

 

Mají Jul & Mad i v Palladiu, nevíš?

Uvítala bych doplnění sbírky bez poštovného

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 04. zaří 2015 11:13
Reakce na Mitzi:

V Palladiu skončili, ne ?

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 04. zaří 2015 11:25
Reakce na Mitzi:

Já je taky našla až na 2. pokus.

Ale teď už tam stejně nejsou....

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 04. zaří 2015 12:03
Reakce na Mitzi:

Ten obchod v Palladiu už fakt není. Byly nějaké zvěsti o přestěhování se do Kotvy (nebo expanzi?), ale nevím, jestli jim to dopadlo nebo se v Praze stáhli jen do e-shopu. Kamenný obchod by měli mít (snad pořád) v Karlových Varech. Kromě toho, Jul et Mad neměli a nemají.

Pro tuhle začku tedy buď "na Václavák" (ale tam já tedy ne :-), viz parfémy Caron) anebo sem do Husovy.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 05. zaří 2015 09:51
Reakce na domenica:

Husova bude dobrá volba ;)

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 06. února 2016 10:53

Doporučuji vyzkoušet Jeroboam.

Jinak opět návštěva zážitek !

Takto to má vypadat v parfumérii,  včetně nabídky občerstvení. To mám dojem dělají jen u Diora.

navíc ten kluk opravdu ví a zná a je vidět, že ho to baví. galantní, příjemný.... sen všech zákaznic.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. února 2016 18:06
Reakce na náťa66:

Ano, ten mladík vypadá, že ho to opravdu baví. Ta blonďatá slečna, na kterou jsem tam narazila při mých posledních dvou návštěvách, už takový přehled nemá. Sice je ochotná, milá a všechno, ovšem když jsem se jí zeptala na možnost alespoň malého vzorku vůně, od níž se jinak vzorek náročně shání, řekla, že nemá. Čili nevím, zda je opravdu nevedou nebo si je schovávají jen pro nakupující zákazníky nebo je z testerů nevyrábějí ani pro ně, ale je to věc, kterou by pro nerozhodné zákazníky mohli ještě podle mě do budoucna dopilovat, protože už i mně už jen u málokteré vůně stačí jeden nástřik. A chodit tam kvůli jedné vůni natřikrát nebo vícekrát se mi nechce vzhledem k tomu, že nejsou umístěni vyloženě v centru.

Každopádně celkově u mě pořád v hodnocení vychází o třídu lépenež na Václaváku.

Jinak co se týče občerstvení, jestli myslíš nabídku kávy, čaje nebo minerálky, tak tu mi pokaždé nabízí i v Guerlain Institutu. Využila jsem to ale jen jednou.

Ale děkuju za tip ohledně Jeroboam. Už jsem na ně před časem koukala v databázi, když jsem je zadávala a vypadaly zájímavě, takže ty se tam určitě vydám vyzkoušet, jak to půjde. Jenom jsem zvědavá, zda opravdu rozšíří sortiment vůní Keiko Mecheri. Slibují to už od loňského léta a pořád kde nic tu nic.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 06. února 2016 19:19
Reakce na wendulka:

A myslím, že nově mají i Moresque, také stojí za to.

 

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 10. února 2016 20:24

Budu se znovu opakovat.... super, super, taková ochota, vstřícnost, profesionalita, se hned tak někde nevidí, vzorky  a navíc si prodávající pamatuje, co jsme zkoušely minule, co budeme chtít příště... obchdod snů....

Vendulko, ta blondýnka je neuvěřitelně milá, pozorná, s oběma se dá vcelku dobře popovídat, ne jen o parfémech

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 07:18

The Merchant of Venice

http://egoist-parfums.cz/catalog/brands/the-merchant-of-venice/

Vůně této benátské značky jsou už několik týdnů nejen k vyzkoušení v Egoist Royal Parfums .