Royal Perfumery Prague

20. zaří 2014 21:38
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. zaří 2014 21:38

No jak už tady zmiňovala včera petra.prvni, Royal Perfumery Prague na Václavském náměstí má od včera otevřeno. V sortimentu jsou vůně Puredistance, Robert Piguet, M. Micallef (ale jen některé), Floris, G. Capuleti. Dále pro mě úplně nová značka Ramón Béjar - od něj tedy jen 3 vůně (zaujala mě akorát Celestial Rose) a dále 4 vůně Cuarzo The Circle (Levitation Gold, Levitation Platinum, Gold Seed, Meteorite), za nimiž jako parfumér stojí také tento Španěl. Vůně Alexandre J. by teprve měly být. No a zbytek tvoří vůně House of Sillage, Bond No. 9, který pro mě nepochopitelně zabírá rovnou dva regály, vůně Tiziana Terenzi.

A teď tedy vůně Caron a těmi třemi vůněmi z fontány tedy jsou Accord 119, Délire de Roses - podle mě úplně nemožné vůně jedna jako druhá a zachraňuje to tedy alespoň Tabac Blond. Nejde o klasické velké fontány, na něž byste narazily v butiku Caron v Paříži, ale o jakési zmenšené modely. Pokud jde o flakonky, do nichž vám extrait načepují: v nabídce jsou pouze vějčité ležící flakony o objemu 20 ml z klasického barevného skla anebo s křišťály Swarovski . Ale máte-li již plnitelný flakon Caron doma, naplní vám jej. Cena, která mi byla řečena, se mi zdála neuvěřitelně příznivá ve srovnání s Paříží, pokud to slečna prodavačka nepopletla (i když pokud je to přepočítáváno z ceny za 100 ml, tak to zase odpovídá).

Ovšem otestovat si přímo čistý parfém nelze, to mají k dispozici pouze testery EdP, které jsou též v nabídce. No a pak vůně Caron z mainstreamu. A taky od nich prodávají pudry. Když jsem se zeptala, na základě čeho zvolili právě ty tři vůně z fontány, prý že na zkoušku, jestli se budou líbit, ale že se do budoucna nebrání, zkusit to protočit. Tak jsem jim řekla, že spíš než Accord 119 či Délire de Roses by se měli poptat po Farnesianě, jakož to jednoznačně nejlepší fontánové vůni.

Cenově jsou u většiny vůní zhruba tak na úrovni zahraničí a současného vysokého kurzu eura. I když pár výjimek se najde, např. u vůní Puredistance o objemu 60 ml je to přešvihnuté cca. o třista, ale budiž, jsou v centru Prahy a předpokládám, že jsou připraveni to zákazníkovi kompenzovat nějakými vzorečky k nákupu.

Nedostatkem parfumérie je však personál - tomu srovnání s Ingredients se prostě nelze vyhnout. Slečny s ruským přízvukem jsou sice nesmírně milé a vstřícné, nabízí kávu na pročištění nosu, ale prozatím nemají vůbec přehled o vůních, které prodávají. Znají je podle názvu, nikoliv však podle složek a popíšou vám ji jen tak jaksi obecně: tahle je sladší, kvěinovější. Všechny vychvalují do nebes jako exkluzivní, jenže manuály k nim žádné, když už to tedy nemají v hlavě. 

No když si budu chtít o vůních při nákupu popovídat, tak to se dozvím víc i v Madeleine. Tady by na tom měli opravdu tvrdě zapracovat, jestli nechtějí být pouhou parfumérií pro turisty ze zahraničí.

Jinak samotný prostor je opravdu malý, stačí tři zákazníci a nebude se kam hnout. No a je tam takový dost nešťastně vyseknutý schůdeček, který sice vypadá efektně, ale když zkoušíte vůně z těch krajních regálů, musíte dávat pozor.

Tak toť dojmy z první návštěvy, ale rozhodně tam ještě zavítám a časem snad i ten Caron nakoupím.

Offline foxy
Avatar
88 příspěvků moje polička 05. října 2014 17:20
Reakce na wendulka:

Ja tam byla dnes a tak nejak celkove mi nezbyva, nez s tebou ve vsem souhlasit. Par vuni jsem vyzkousela, nic me (v podstate nastesti) nezaujalo. Slecny mile, ale takove "plantalky", fakticky o tom fakt moc nevedely. Sla jsem tam hlavne, abych zkusila farnesianu, kterou neznam, takze v tomto ohledu zklamani. A proboha davejte tam pozor na ten schudek! Neni nijak oznaceny a pripada mi celkem zakerny. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 23. října 2014 17:08

Royal Perfumery Prague jsem měla možnost navštívit včera a musím řici, že to bylo zklamání.

Soriment i ceny jsou fajn, o tom není pochyb. Ale přesně jak píše Wendulka, obsluhující personál je velké mínus, nemají ani potuchy co prodávají a mám nějaký blok vůči té rusko - české komunikaci. Asi z dětství .

U Puredistance tvrdí, že součástí balení je i kožený obal, což není.  Ten se prodává pouze k balení 100 ml a to nemají a nikdy neměli.

A především značka Caron - vůně ve fontánách nejsou extrait, ale EDP. O té ceně jsem pochybovala hned, vycházela jsem z cen extraitů v Paříži. Cena 1 300,- Kč za 20 ml, v originálním flakonu za 2 500,- Kč v Praze, v Paříži 148,- Eu. Tak jsem se opakovaně ptala, zda jde o extrait, až slečna vyndala ze šuplíku velkou stříbrnou plechovou láhev, ze které fontány dolévají a na ní bylo napsáno Eau de Parfum.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. října 2014 19:42
Reakce na cinkja:

Ha, já jsem si říkala, že tak nízká cena za takové množství čistého parfému není jen tak samo sebou.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 23. října 2014 20:31
Reakce na cinkja:

Antonii jsi zkoušela?

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 24. října 2014 06:51
Reakce na zdensy:

Antonii jsi zkoušela?

Zkoušela a je to přesně typ vůně, které mám nejraději. Sytá, ženská, elegantní. Skvělá výdrž, krásné balení.     

Tu bych mohla určitě

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 05. listopadu 2014 10:46
Reakce na cinkja:

Taky mě láká k vyzkoušení.

DIHAN
Avatar
14. listopadu 2014 13:01
Reakce na wendulka:

No jak už tady zmiňovala včera petra.prvni, Royal Perfumery Prague na Václavském náměstí má od včera otevřeno. V sortimentu jsou vůně Puredistance, Robert Piguet, M. Micallef (ale jen některé), Floris, G. Capuleti. Dále pro mě úplně nová značka Ramón Béjar - od něj tedy jen 3 vůně (zaujala mě akorát Celestial Rose) a dále 4 vůně Cuarzo The Circle (Levitation Gold, Levitation Platinum, Gold Seed, Meteorite), za nimiž jako parfumér stojí také tento Španěl. Vůně Alexandre J. by teprve měly být. No a zbytek tvoří vůně House of Sillage, Bond No. 9, který pro mě nepochopitelně zabírá rovnou dva regály, vůně Tiziana Terenzi.

A teď tedy vůně Caron a těmi třemi vůněmi z fontány tedy jsou Accord 119, Délire de Roses - podle mě úplně nemožné vůně jedna jako druhá a zachraňuje to tedy alespoň Tabac Blond. Nejde o klasické velké fontány, na něž byste narazily v butiku Caron v Paříži, ale o jakési zmenšené modely. Pokud jde o flakonky, do nichž vám extrait načepují: v nabídce jsou pouze vějčité ležící flakony o objemu 20 ml z klasického barevného skla anebo s křišťály Swarovski . Ale máte-li již plnitelný flakon Caron doma, naplní vám jej. Cena, která mi byla řečena, se mi zdála neuvěřitelně příznivá ve srovnání s Paříží, pokud to slečna prodavačka nepopletla (i když pokud je to přepočítáváno z ceny za 100 ml, tak to zase odpovídá).

Ovšem otestovat si přímo čistý parfém nelze, to mají k dispozici pouze testery EdP, které jsou též v nabídce. No a pak vůně Caron z mainstreamu. A taky od nich prodávají pudry. Když jsem se zeptala, na základě čeho zvolili právě ty tři vůně z fontány, prý že na zkoušku, jestli se budou líbit, ale že se do budoucna nebrání, zkusit to protočit. Tak jsem jim řekla, že spíš než Accord 119 či Délire de Roses by se měli poptat po Farnesianě, jakož to jednoznačně nejlepší fontánové vůni.

Cenově jsou u většiny vůní zhruba tak na úrovni zahraničí a současného vysokého kurzu eura. I když pár výjimek se najde, např. u vůní Puredistance o objemu 60 ml je to přešvihnuté cca. o třista, ale budiž, jsou v centru Prahy a předpokládám, že jsou připraveni to zákazníkovi kompenzovat nějakými vzorečky k nákupu.

Nedostatkem parfumérie je však personál - tomu srovnání s Ingredients se prostě nelze vyhnout. Slečny s ruským přízvukem jsou sice nesmírně milé a vstřícné, nabízí kávu na pročištění nosu, ale prozatím nemají vůbec přehled o vůních, které prodávají. Znají je podle názvu, nikoliv však podle složek a popíšou vám ji jen tak jaksi obecně: tahle je sladší, kvěinovější. Všechny vychvalují do nebes jako exkluzivní, jenže manuály k nim žádné, když už to tedy nemají v hlavě. 

No když si budu chtít o vůních při nákupu popovídat, tak to se dozvím víc i v Madeleine. Tady by na tom měli opravdu tvrdě zapracovat, jestli nechtějí být pouhou parfumérií pro turisty ze zahraničí.

Jinak samotný prostor je opravdu malý, stačí tři zákazníci a nebude se kam hnout. No a je tam takový dost nešťastně vyseknutý schůdeček, který sice vypadá efektně, ale když zkoušíte vůně z těch krajních regálů, musíte dávat pozor.

Tak toť dojmy z první návštěvy, ale rozhodně tam ještě zavítám a časem snad i ten Caron nakoupím.

Dobre odpoledne damy, snad muj prispevek bude mit moznost existovat dele nez par minut.

Vas komentar ohledne naseho obchodu jsem nejdrive chtela nechat byt. Nase hlavni cilovka na tento typ webu nechodi a uz vubec sem nepise.

Ale obecne jsem si nejak behem zivota zvykla na spravedlivost. A tento prispevek a hlavne ty pod nim me prijdou nespravedlive. Je hrozne z nich citit ze do obchodu se slo hledat chyby. Budiz. Nikdo neni dokonaly.

Takze postupne:

Vune Caron ve fontanach. Nevybrala jsem si je jen tak. Cely sortiment na kramu je dle doporuceni kazdeho brandu od ktere se zbozi objednalo. TO se vztahuje i k fontanam.Je to dle doporuceni Caronu dle nejprodavanejsich vyrobku.Doufam ze takto staci.

Co se tyce personalu a toho co umi nebo ne. Holky maji kazdy mesic 2-3 skoleni od vsech znacek, kterych se i ja ucastnim.Jsou moc prinosne a rozumeji oboru cim dal tim vic. 

To ze nekdo tady nema rad rusky prizvuk, rusy, ukrajince , cernochy, cigany, slovaky apod, resit nebudu. Je to otazka inteligence toho kdo todle pise.

Co se tyce toho ze holky neznaji vune. Testuji je na tydenni bazi a verim ze urcite vedi dost o tom co prodavaji. CO se tyce obecnych popisu vuni, tak nas to ucili a tak to ma byt. KOnkretni slozky parfemu se rikat nemaji . Je to sales chyba. Vune se maji popsat obecne dle nejakych skupin. A jelikoz neocekavame ze jsme na nejake zkousce na Vysoke skole, a nezalezi nam na tom zda holky z fora nam daji jednicku nebo ne, tak delame jak jsme naucene,a i dle vcerejsiho skoleni od pana Ramose z Caronu, delame moc dobre! 

Dale bych ctela zminit ze nase klientela je z 80 procent slozena z turistu. Personal cesky mluvi a moc se snazi vyhovet zakaznikum jakekoliv narodnosti. 

Kritika nas posouva dal, takze dekujeme ze jste se k nam podivaly. Vice pozitivnich emoci a zazitku vam preji. 

Navidenou damy,

az jedna z vas dokaze takovy obchod zaridit , tak at prijde za mnou a ukaze mi ho. Urcite pochvalim za snahu a ocenim to ze bude lepsi nez ten muj, tak moc maly a tak nehezky :)

krasny podzimni den preji,

Diana

Royal Perfumery Prague

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 14. listopadu 2014 16:39
Reakce na DIHAN:

S ohledem na Vaše tvrzení, že "hlavni cilovka na tento typ webu nechodi a uz vubec sem nepise", je Váš uražený výkřik dost mimo. A ještě úsměvnější je, že reagujete na příspěvek wendulky, kterou by Caron (a i jiné značky) mohl z fleku zaměstnat jako školitelku.

Pokud se skutečně chcete posunout dál, doporučuju Vám inspirovat se u Ingredients (a můžete posoudit, nakolik by zdejší komunitu ne/mohl zajímat váš sortiment).

Váš nomen omen překlep "delame jak jsme neucene" mě pobavil...

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 14. listopadu 2014 16:55
Reakce na DIHAN:

Dobrý den paní Diano.

Nejprve se vyjádřím k "životnosti" Vašich předchozích příspěvků. Tato sekce slouží uživatelkám ke sdílení vlastních dojmů a zkušeností. Jakákoliv osobní propagace vlastního obchodu je proti pravidlům diskuze. Na jiných webech k takovým účelům mohou sloužit placené profily. Ani tady to do budoucna nevylučujeme, proto jsem nyní nucena takové příspěvky mazat. Vlákno bylo tedy také následně znovu založené pro účely výše zmíněné.

Příspěvek, na který nyní reaguji, je spíše defensivou, na kterou máte právo, tudíž ho tu nechám. Ráda bych se pouze vyjádřila ke třetímu a poslednímu odstavci:

- Jako nezaujatá osoba z předchozích příspěvků nespravedlnost necítím. Jde pouze o osobní poznatky a nikdo tu nemá motivaci záměrně škodit. Mnohé přispěvatelky mají zkušenosti z mnoha obchodů v mnoha zemích Evropy, takže jejich vysoké nároky bych brala spíše jako plus, ale to už je pouze věc osobního názoru a schopnosti přijímat a filtrovat kritiku.

- Komentáře ve stylu "ty sis to nezkusil, nemáš právo soudit" a ironické poznámky jsou zbytečné a nemají v této diskuzi podle mého názoru co dělat. Byla bych nerada, kdyby měly za následek jakékoliv hádky, zvlášť když, jak říkáte, nejsou názory zde prezentované pro Vás a váš obchod důležité.

Jelikož místní "holky z fora" nejsou akademická komise, ale pouze milovnice, sběratelky, konzumentky a mnoha případech znalkyně vůní, a jelikož vám na jejich názoru a hodnocení podle vašich slov nezáleží, slovy Richarda Fishe z Ally McBeal bych navrhovala, ať "popojedem".

Přeji vám hezký prodloužený víkend a úspěchy v dalším podnikání.

Adminka Hoolinkah

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 17. listopadu 2014 12:26

"CO se tyce obecnych popisu vuni, tak nas to ucili a tak to ma byt. KOnkretni slozky parfemu se rikat nemaji . Je to sales chyba. Vune se maji popsat obecne dle nejakych skupin. "

Zajimave. Patrne ten odborny skolitel absolutne netusi, ze se na kazde nositelce kazda slozka zvyrazni uplne jinak a uz jen proto je dobre je aspon ramcove pred nakupem parfemu znat... o pripadnych alergiich ani nemluve!

O pristupu k potencialnim zakaznikum vypovida i popudlivy styl vyjadreni zastupkyne obchodu, a to jde pouze o pisemnou komunikaci... jak asi budou jednat se zakaznici osobne?! Navstevu tohohle mista si tedy s radosti odpustim.

Online slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 17. listopadu 2014 16:16

No pane jo ...

Cervanek
Avatar
17. listopadu 2014 19:06
Reakce na DIHAN:

Paní Diano, také se k Vám chystám, až se urvu a vyjde mi čas přijet do Prahy, kam to mám 400 km. Těším se na Váš obchod a  Vaší nabídku v něm. Ráda si pozkouším vůně, nejen od Carona, kterého znám, ale i jiné, které ještě neznám.

Zcela Vám věřím, že otevřít si obchod Vašeho typu v Praze není rozhodně levnou záležitostí.

Držím palce Vám, Vašemu personálu i majiteli obchodu, aby Vaše či "naše" Královská parfumérie v Praze  mohla vzkvétat a lidé odkudkoliv za Vámi rádi jezdili a měli další důvod jezdit  do Prahy - prospěje to všem.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. listopadu 2014 19:48

...to je dobre, narovinu priznat, ze se pocita predevsim s velmi movitymi zakazniky,

Resp. S temi, kteri si jdou koupit hodne drahou vuni, ktera je jakz takz znama i mezi nezasvecenymi.

Proste - rekne se Puredistance a bohaci vi, aha, to je to drahe, pekne vonici...

Tak na to opravdu staci obecne popisy v rovine - kvetinove, sladsi, atp. ...

Luxus neni pouze o cene zbozi, o destinaci butiku,

Ale take a nemene, skoro bych rekla, ze hlavne o

Prvotridnich znalostech sortimentu,  pripadne historie a i jinych veci s tim souvisejicich,

O sluzbach, vyhodach...

No, a pokud ja osobne bych zjistila, ze nekdo o jiste - jakekoliv - veci vi vic nez ja, slozila bych kompliment a zamakala sama na sobe...

Pro priste...

Pochvalou a reklamou jsou vracejici se spokojeni zakaznici, a ti privedou zas dalsi...

....................

PS je to trochu jak v Pretty Woman - nikdy nevite, kdy prijde nic moc obleceny clovek s naditou penezenkou kreditkami(nebo s za rok nasetrenou sumickou) a znalostmi googlu...,

Protoze ty vune proste miluje.

Offline ArchivParfumanie
Avatar
79 příspěvků moje polička 24. ledna 2015 11:41

Po včerejší návštěvě Royal Perfumery.  Trochu jsem si četl již napsané názory.  Podobně,  jak každý vnímá  u parfému něco jiného,  je pochopitelné, že i zkušenosti z nakupování mohou být velmi rozdílné. Takže toto je moje zkušenost. Cítil jsem se tam neuvěřitelně dobře. Vyzkoušel jsem opravdu velké množství vůní bez nějakého pocitu nervozity, nikdo na mne netlačil časově, ani neobtěžoval nějakým  nudným popisem, který jsem nechtěl. Viz přihlouplé navrčené přednášky českých prodavaček. Naopak, když mne parfém zaujal, dostal jsem velmi zasvěcené informace. Jak už to tak bývá, zalíbil se mi ten nejdražší parfém. Nic jsem nekoupil, ale i tak jsem dostal  jako dárek vzorky těch vůní, které se mi líbily nejvíc.  Obchod si mne prostě získal a držím jim palce.

Pod čarou - dnes jsem již dlouholetým zákazníkem Ingredients. Nové obchody jsou s ním často srovnávány. Každé setkání s Jakubem nebo se ,,slečnou" je  velmi radostnou událostí. Ale nebylo  to vždy takové. Když začínali, tak mi Jakub ukazoval parfémy, které se líbily spíš jemu.  A když jsem ho požádal o vyzkoušení Molecule 01, řekl ,,to neucítíte" a parfém mi prostě nepodal. Slečna mlčela a mlčela. Vzorky nebyly samozřejmostí i při větším nákupu. To všechno je dávno pryč. Dnes je všechno perfektní. Takže možná, když někdo začíná, bychom v sobě mohli najít víc trpělivosti a shovívavosti.

Díky svému povolání jsem velmi často v zahraničí. Řešit tedy něčí národnost, nebo přízvuk ? K tomu opravdu nemám co dodat.

Cervanek
Avatar
24. ledna 2015 16:42

Zcela souhlasím s Tvým názorem  Zdeńku a mám podobné zkušenosti jak s návštěvou Royal Perfumery* na

Václaváku, tak se začátky v Ingredients, kdy slečna byla dost odměřená avšak po čase se uvolnila a zesrdečnila.

Ani mi nevadí cizí přízvuk, oceňuji snahu naučit se češtinu, která není jednoduchá ani pro Slovany, konec konců i u nás jsou rozdíly v přízvuku. Stačí si zajet na venkov - Slovácko, Slezsko, východní Čechy apod. kde je přízvuk jiný, i v Brně i na Olomoucku

Jsem takřka v denním kontaktu s cizinci z celého světa kdy angličtina Číňanů, Korejců, Indů či Asiatů

mi často nepřipadá jako angličtina, znám spoustu Čechů žijících několik let v Německu, zastávají často

významné pozice a na jejich němčině je okamžitě poznat odkud jsou.

*Jinak Royal Perfumery by v únoru měla mít prodejnu v Kotvě.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 25. ledna 2015 12:53

Které jsi zkoušel? Zajímá mě to, čistě z mužského hlediska. Včera jsme byli v Praze (na výstavě Hrady a zámky objevované a opěvované, líbila se mi, až na velmi stručné popisky k exponátům), potom jsme prošli stranu Václaváku, kde se nachází Royal Perfumery, a i když jsem se chystala, že opět zavítám, nakonec jsem jen stydlivě přešla okolo. Synovi se moc líbí Sanctum Perfume, jistě bych s ním tentokrát odešla, tak asi proto

Offline ArchivParfumanie
Avatar
79 příspěvků moje polička 25. ledna 2015 13:41
Reakce na Cervanek:

Několik let před sametovou revolucí emigrovala má sestra do Kanady.  Bylo jí dvacet, nikdo ji tu neperzekvoval, prostě si jen chtěla kupovat věci, které se jí líbí. Měla neuvěřitelné štěstí na lidi, které v Kanadě potkala a kteří jí pomohli. Ale také mohli říci táhni odkud si přišla. Vždyť nebyla ani běženec. Žádná válka tu nebyla. Neudělali to.

Neuměla moc anglicky a je možné, že i dnes hovoří s přízvukem. Ale má už vlastní kosmetickou firmu a zaměstnává  rodilé Kanaďany. Jednou jsme se o tomto problému bavili. Řekla mi ,,  Víš, proč jsem se moc nekamarádila s Čechama, většina nechtěla dělat práci, kterou jim nabídli ( ona sama chodila ze začátku uklízet ), ale hlavně si neustále na všechno stěžovali. A to předvším no to, jak jsou ti Kanaďani, Číňani, Němci a Rusové atd. strašný. A my jsme ti správní. Jenže tak to není. Mohl bych zde popsat mnoho případů chování Čechů v zahraničí, kdy jsem se tak hluboce styděl, že jsem ani nechtěl promluvit česky. Nechtěl jsem, aby mne s těmi ,,lidmi" vůbec někdo spojoval. A věřte, že když se začnete stydět za svou národnost, tak je taky něco špatně.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. ledna 2015 14:36

Já jsem do tohoto tématu nechtěla už znova vstupovat, ale protože vidím, že to neustále vyvolává vášně a zakládala jsem ho, tak bych se k tomu možná měla vyjádřit.

Předně z mé strany šlo o pouhé konstatování faktu, že prodavačky hovoří s přízvukem a s určitými slovíčky mají problém. Tak to prostě je, je to neoddiskutovatelný fakt. Nic víc, nic míň. Netřeba za tím hledat víc, než kolik je tam napsáno. Nepsala jsem, že by mi to vadilo. Naopak za poslední tři roky (ale už před tím) jsem navštívila (a nakoupila) bezpočet zahraničních, nejen retěžcových parfumérií s mainstreamem, ale i nikových parfumérií po Evropě, takže vím, že člověk narazí na mnoho národností. Např. z první návštěvy Egoist Royal Perfumery jsem nadšená.

Nicméně každý máme jiné vzpomínky, jiné životní zkušenosti, jiné osudy a umím si představit, že pro někoho může být v obchodě komunikační bariéra problém. Rozhodně to ale podle mého nemusí znamenat, že by ten člověk byl nějak národnostně nesnášenlivý nebo povýšenecký a podsouvat mu to.

Dále bych osobně do této tématiky nerada zabředávala, protože si myslím, že to do tohoto vlákna ani nepatří.

Co se týče návrhu k nalezení trpělivosti a shovívavosti na straně zákazníka. Osobně to vidím trošičku jinak. V dnešní době, kdy je na trhu nejen s mainstreamem, ale už i s nikovkami tvrdá konkurence to podle mého soudu není zákazník, kdo by se měl přizpůsobovat, je to obchodník. A pokud mu budu hned v začátku všechno chválit a přitom budu vědět, že má nedostatky, jak se potom ten obchod bude moci dále vyvíjet k mé spokojenosti? Proto u hodnocení všech obchodů, nejen parfumérií raději používám tento způsob postupného vývojového hodnocení.

Některé obchody se prostě vyvinou, ale jiné ne (osobně do takových obchodů, nejen parfumérií nerada chodím, ovšem je mi jasné, že každý zákazník je jinak citlivý, jinak se se chová prodavačka k muži, jinak k ženě, jinak prodavač k muži, jinak k ženě). Jiné fungují perfektně hned od začátku, Ano i takové parfumérie existují jak u nás, tak i v zahraničí. A skutečně tím nemám na mysli Ingredients, kteří jsou na trhu teprve pouhé 3 roky, i když jsem je použila jako příklad, ale to proto, že se mi to zdálo jako nejsnazší vzhledem k tomu, že je tu zná asi nejvíc lidí a je v diskuzích velmi často zmiňován.

Čili když jsem hodnotila svou první návštěvu Royal Perfumery, zcela záměrně jsem použila slůvko prozatím. Rozhodně to nemělo znamenat, že bych tam už nikdy nevstoupila nebo nenakoupila. Naopak. Tak to prostě po otevření bylo s tím, že jsem navrhla, co by podle mého soudu měli udělat pro zlepšení k ziskání širšího okruhu zákazníků s tím, že jsem i předpokládala, že k tomu dojde.

Potom přišlo poněkud zvláštní (dle mého soudu marketingově ne zcela šťastné) vyjádření zástupkyně Royal Perfumery, které bych doporučovala si znovu důkladně přečíst s tím, že jí na názorech českého zákazníka nesejde a jejich hlavní cílovou skupinou jsou turisté. Osobně bych tedy  problém neviděla na straně členek zdejšího fóra. Ale budiž jako vedoucí na to má svaté právo, což ostatně napsala i adminka výše.

Nehledě na toto všechno já si každopádně už dlouho plánuji další návštěvu, jelikož jsem od několika lidí, na jejichž názorech mi záleží, slyšela, že k určitému vývoji od otevření v září došlo, abych na vlastní kůži zjistila, zda bude můj pocit nyní jiný a moc ráda se znovu podělím o nové dojmy a kdo ví, třeba přijdu i s nějakým novým úlovkem

Cervanek
Avatar
14. března 2015 07:12

V RPP naskladnili FARNESIANU (zatim edp)  50 ml Kc 3 200,00   100 ml 4 800,00