Ingredients

19. srpna 2014 09:02
Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 17. června 2016 16:38
Reakce na Miru:

Ty 100 ml flakóny stojí 5.400 Kč. Jen Rosae Mundi je o něco dražší (vzhledem k ještě o něco dražším složkám).

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 17. června 2016 16:50
Reakce na domenica:

...děkuji

Jj, já bych brala tu Confetto...

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 17. června 2016 17:55
Reakce na domenica:

Datum 15.6. jsem měla už od první informace zaznamenané v kalendáři a včerejší odpoledne, v nabitém pracovním týdnu, vyčleněné na návštěvu v Ingredients. Od pondělí jsem se na ní těšila jako malá holka a díky náhodě se z toho vyklubalo i velmi nečekané a milé setkání .

Nabídku vůní Profumum Roma jsem měla možnost vyzkoušet už dříve v Berlíně a Veroně, jen nedokážu zkoušet více vůní najednou a v záplavě čichových vjemů se brzy ztrácím. Takže z jejího uvedení v Praze a možnosti nejen letmého prázdninového zkoumání, jsem vážně nadšená.

Soavissima, Battito d´Ali a letošní přírůstek Rosae Mundi na mé poličce jsou výsledkem těchto letmých setkání  a všechny do jedné jsou luxusní a jejich výdrž je opravdu famózní. Při aplikaci vůní se mi osvědčil kuličkový aplikátor, který je přiložený ve 100 ml balení, dávkování vůně je střídmější a i tak dostačující.

Včera jsem si z prvního zkoušení odnesla vzorky parfému Confetto a po dnešním dni v mandlovém opojení s vanilkou (a lehkým mátovým tónem - tak to bude ten anýz), jsem opět nadšená. Ve spojení s dnešním chladnějším vzduchem a přechodu do tepla úplně kouzlila.

Antico Caruso a Aqua e Zucchero na svou chvíli ještě čekají, ale první z jmenovaných mě asi nejvíce dostala hned v obchodě (i když mi tento výraz ve spojení s Ingredients příjde skoro nepatřičný). Podle informace má evokovat vůni holičství. Pokud ano, tak hodně luxusního. Má tam být levandule, kterou já ale příliš nevnímám a spíše pro pány. Její vývoj a elegantní vyznění je ale pro mě ryze ženské. Tak na tu se ještě těším, rukáv od halenky voní parádně ještě teď.

Tak jako tak, tvoje první věta mi mluví z duše a tohle nadšení sdílím .

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 17. června 2016 18:51
Reakce na cinkja:

To je krásné vyznání! 

Mimo jiné, moc se mi líbí, jak to značce v obchodě (jj, i mě to přide pro Ingredients jako trochu nepatřičný výraz ) sluší. Tohle byla hodně šťastná volba. 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 18. června 2016 22:43
Reakce na domenica:

Tohle jsem Jakubovi říkala už kdysi, když jsem mu značku Profumum Roma navrhovala úplně poprvé, než se pro ní definitivně rozhodl, že by se jim do obchodu náramně konceptuálně i vizuálně hodila.

V Ingredients se jí bude určitě dařit. Jakub nám ve čtvrtek říkal, že už stačili vyprodat první zásobu Soavissimy, což mě vůbec nepřekvapilo, že tak frčí. Jsem si téměř jistá, že až příští týden dorazí Battito d´Ali, tak dopadne podobně.

Jinak já to měla se zkoušením trochu snazší než cinkja, jelikož z té první osmnáctky, která zatím dorazila, jich už patnáct znám průběžně z Drážďan, Berlína, Paříže a ze vzorků, takže ty zbývající tři jsem v pohodě pobrala. Z toho dvě z nich Acqua di Sale a Aqua e Zucchero mě zaujaly na hlubší prozkoumání, i když ani ta třetí - citrusově jehličnatá - Acqua Viva není špatná. Jen to není můj styl.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 18. června 2016 22:56

Profumum Roma má našlápnuto k tomu, stát se vlajkovou lodí Ingredients (a možná, že i úspěšný Kilian bude žárlit)  . Ve středu na tiskovce i poté, když začali chodit odpoledne a ve čtvrtek zákazníci, bylo vidět, že "už se to ví" a že zájem je (a bude) velký. 

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 18. června 2016 23:15

A nově mají v Ingredients na polici MYTHS od Amouage.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 19. června 2016 10:53
Reakce na domenica:

Jj, Jakub říkal, že oficiálně vystaví oba testery od pátku. Barva flakonů je nádherná, ale absolutně nekoresponduje s tím, co je uvnitř. Jak jsem totiž předpokládala už předem podle složení, ani jedna mě nenadchla. Teda pánská Myths je docela pěkná. Dámská se mi zdála, když jsem ji před necelým měsícem zkusila poprvé jen na papírek, skoro až strašná. Naštěstí při zkoušce přímo na kůži ve čtvrtek už to taková katastrofa nebyla, jako když jsem zkoušela Journey (pamatuju si, že na tobě tehdy vyzněla o dost líp), ale přesto pro mě se to má tak, že Amouage tentokrát vydal dvě pánské vůně. Holt si musím počkat do září na Lilac Love.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 19. června 2016 14:14
Reakce na domenica:

A už jsi měla možnost vyzkoušet?

Já po opětovném zkoušení musím říci, že verze pro ženy se mi nelíbí vůbec (ani jako pánská) a verze pro muže je hezká (i jako dámská). Ale nic, co bych měla zapotřebí :-).

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 19. června 2016 22:00
Reakce na cinkja:

Od čtvrtečního podvečera to odkládám, jsem totiž naložená v takové barevné a voňavé bublině z vůní Profumum Roma a je mi v ní moc dobře. 

Zítra na ně mrknu. Něco podobného jako ty říkal i Jakub, a prý je zelená, ta verze pro ženy... což jde úplně proti mému očekávání z barevného provední flakónů... no uvidíme. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 19. června 2016 22:09
Reakce na domenica:

Tak možná ještě chvíli počkej, té bubliny by byla škoda .

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 19. června 2016 22:12
Reakce na cinkja:

Tuším a proto si ji tak užívám a čas v ní protahuju. 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 20. června 2016 14:07
Reakce na domenica:

"Profumum Roma má našlápnuto k tomu, stát se vlajkovou lodí Ingredients (a možná, že i úspěšný Kilian bude žárlit)  ."

Souhlasím. Navíc mají Promum Roma oproti Kilianovi tu výhodu, že u nich podobně jako u vůní Frederic Malle díky jejich firemní politice nehrozí, že by se jejich objevily na elninu nebo parfums, takže tady si v Ingredients mohou být jisti exkluzivitou prodeje (i když vím, že to není pro ně zase až tak zásadní konkurence a těm značkám, které se na obou e-shopech objevily, se daří i tak). A oproti FM zase mají tu výhodu, že jsou snáze pochopitelné, ale zase zajímavější než Kilian, přičemž ve své designové jednoduchosti mají dostatečně atraktivní balení.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 01. srpna 2016 00:20

A aby toho nebylo málo, tak od zítřka v Ingredients ACQUA DI PARMA .

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 28. srpna 2016 11:14

Tuhle zprávu asi uvítají hlavně mimopražští: od včera byl konečně spuštěn dlouho plánovaný e-shop http://www.ingredients-store.cz/#no-overlay .

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 28. srpna 2016 12:04

A jak se dalo čekat, čas, který tomu byl věnován v kombinaci s nesmírnou pečlivostí Jakuba a jeho týmu (a obecně s přístupem k zákazníkům), je prostě vidět na první pohled. Vypadá to opravdu skvěle, přehledně, čistě, moderně. 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 20. zaří 2016 11:08

Úplně jsem to sem před měsícem zapomněla napsat a vzpomněla jsem si na to až dnes, takže je to dost s křížkem po funuse, ale tak snad to nevadí: značka Histoires de Parfums v Ingredients skončila. Až na Ambre 114, 1969 Parfums de Revolte a Rosam o ní nebyl nijak zvlášť velký zájem a ono se není co divit, protože úroveň vůní u nich šla v poslední době dost dolů, když to srovnám, jak začínali.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 28. května 2017 10:18

Ingredients rozšířilo nabídku značky Profumum Roma o další čtyři vůně - Dolce Acqua, Ninfea, Alba a Aquae Nobilis .

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 12. října 2017 11:14

V Ingredients přestali nabízet vzorky Amouage. Zmizely mi z košíku a na dotaz mi bylo odpovězeno, že tyto vzorky už nebudou k dispozici 

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 24. října 2017 16:11
Reakce na Darya:

Že by je vyřadili z nabídky jako Byredo Night Veils? Jinak u nich ale nakupuju a zkouším vůně velmi ráda