VAVAVOOM perfumery

12. listopadu 2016 15:47
Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 02. března 2018 14:55

alibi wendulka Aha, já jsem to potom vůbec nezvládla organizačně. Tak děkuji za informace. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 09:26

Paní Lucie v květnové Marie Clair.

(Já blbka koupila nejdřív Marianne a marně hledala, kde to tam najdu.)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 10:10

alibi Hezké! Je třeba dostat Vava do širšího povědomí čtenářů. Lucie má všechny předpoklady stát se skvělým prodejcem pro celou republiku

Cervanek
Avatar
19. dubna 2018 11:01

Z Vava-Voom se stala nejlepší parfumerie v ČR již teď - svým přístupem, nabídkou a akcemi k čemuž gratuluji

díky geografické výhodě polohy na hranici s Rakouskem a e-shopu její vzestup může sahat i za hranice naší miniaturní země, kdy počet obyvatel ČR = JEDNA evropská metropole  

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 14:10

alibi 

Pro Marie Clair zítra běžím .

A souhlasím, že přístup paní Lucie, vstřícnost a ochota a samozřejmě v neposlední řadě nabídka ve Vavavoom je skvělá. A moc se mi líbí způsob, jakým se nové značky prezentují. Pro parfémové nadšence ten nejlepší ze všech možných.

Tvoje reportáž z uvedení značky Andy Tauer je parádní a věřím, že to musel být skvělý večer. Z tvých fotografií i dalších dostupných v internetovém světě sálá bezprostřednost a dobrá nálada.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 14:42

cinkja je to tak jak píšeš. a zdá se mi, že si Lucie s Andym sedli také proto, že mají podobnou filozofii. dělání věcí srdcem, osobní přítomnost v podnikání...

v rozhovoru přeneseně psáno i o nás :-) - "parfémová komunita, která v Čechách je a sdružuje se na internetových fórech, měla z našeho otevření radost"

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 15:42

Korsičanka Přesně tak. Je pravda, že v naší parfémové komunitě je asi jedničkou díky naprosto jedinečnému přístupu, ale je fakt, že nějak musí dohnat nevýhodu oproti pražskému Ingredients a jejich zahraniční klientele z řad tahraničních turistů, kteří tvoří nemalý objem celkových tržeb. Co si budeme povídat, v tomhle ohledu mají to prvenství u nás asi neotřesitelné.

Vavavoom to holt musí dohnat jinde.

Ale je vidět, že Lucie ví, co dělá. Opravdu jí usilovně držím palce, aby notino s elninem zaškodili v jejím podnikatelském úsilí co nejméně.

No a doufám, že nás s těmi tajnotmi ohledně připravované nové značky nebude trápit příliš dlouho.

Mimochodem včera jsem se zmínila o Vavavoom prodejní asistentce v Jovoy, protože tam též vedou Tauera a moc se jí líbil ten název pafumérie.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 17:01

wendulka 

Pokud by všichni obchodníci měli k zákazníkům takový přístup jako v Ingredients a Vavavoom, tak by ten svět byl zase o trochu (dost) hezčí .

A ohledně nové značky - to tajemství je na tom nejlepší .

Když jsem to četla, tak jsem si vzpomněla na svou dceru, když byla malá. Já jí takhle občas udržovala v napětí a říkala, aby nebyla zvědavá, že bude brzy stará. A na to ona vždy odpověděla, že to jí nevadí, hlavně, že to bude vědět .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 18:01

cinkja Pravda, ale já když se mnou to prostě cloumá, no. Blíženec, co musí všechno vědět nejlépe hned a včera bylo pozdě.

Haha, to samý mi říkala moje máma a já jí odpovídala úplně stejně.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 18:11

wendulka U nás toto okřídlené úsloví poletovalo velmi často a já nesměla odmlouvat Tak jsem si to:"Tak aŤ!"říkala alespoň v duchu

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 07:35

Jen si mohl autor článku dát větší práci s titulkem. "Parfémy s příběhem" je to nejotřepanější klišé, za které bych na místě editora a šéfredaktora klepla každého přes prsty. Název parfumerie přitom přímo vybízí k nápaditější jazykové hře.

V úterý jsem nahlédla do někdejší Madeleine v Dlouhé a úplně jsem se lekla. Jak jsem zhýčkaná brněnskou prodejnou Vavavoom, kde člověka po příchodu přivítají, citlivě provedou sortimentem v čisté světlé prodejně, tady jsem měla pocit, že vstupuji do roky neuklízeného kutlochu. Majitelka telefonovala někde vzadu, ani se neobtěžovala odpovědět na můj pozdrav, flakóny zaprášené, zkouší se z opatlaných skleniček, které mají na dně zaschlý zbytek vůně...  Takže ano, Vavavoom a Ingredients bezkonkurenčně dvě nejlepší parfémová místa v ČR.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 10:25

Fleur Hu, to jsem ráda, že jsem tam nezavítala! Ani "Husovka" mě moc nenadchla - personál sice úslužný, ale ta  čeština se silným ruským akcentem a přeplněné vitríny! Člověk neví, kam se dříve otočit, i když se majitel snažil a upozornil na nejnovější vůně ...

Máš úplnou pravdu, jsme rozmazlené Vava-voom a Ingredients. Tam mi prodávající dokonce otevírá dveře:) Zaslechla jsem, že snad skončí i Odér, tam je pán taky velmi příjemný a pěkně se s ním o vůních povídá

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 20:00

Ještě k té nové chystané značce ve Vavavoom. Vzpomněla jsem si ještě na jeden menší koncern, který jsem před pár dny nevzala vůbec v potaz. Panouge Paris, který sdružuje značky Isabey, Jacques Fath - Essentials, Masaki Matshushima a Sue Wong.

První dvě jsou populární i v Jovoy Paris. Hlavně značka Isabey je již léta stálou součástí jejich sortimentu, takže zájem o ni podle všeho je. Je i na ALZD, takže patří k těm známějším niche. Ta je sice dostupná i v Egoistu, ale již značka Jul et Mad ukázala, že to není vůbec podstatné, jelikož paní Lucie si s ní poradila daleko lépe.

A už slibuju, že dám s tímhle tématem pokoj a vydržím, dokud to paní Lucie neprozradí.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 22:06

wendulka Já jen podotknu, že právě Isabey netipuju, protože tak "profláklá" zas mezi námi není, si myslím...

Howgh.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 22:10

Korsičanka Ty se nepočítáš, ty jsi parfémové niche "mládě".  Isabey to jsou mé parfémové niche počátky.

Ale uznávám, že můžu být úplně mimo i tentokrát.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 23:10
Reakce na Fleur:

V úterý jsem nahlédla do někdejší Madeleine v Dlouhé a úplně jsem se lekla. Jak jsem zhýčkaná brněnskou prodejnou Vavavoom, kde člověka po příchodu přivítají, citlivě provedou sortimentem v čisté světlé prodejně, tady jsem měla pocit, že vstupuji do roky neuklízeného kutlochu. Majitelka telefonovala někde vzadu, ani se neobtěžovala odpovědět na můj pozdrav, flakóny zaprášené, zkouší se z opatlaných skleniček, které mají na dně zaschlý zbytek vůně...  Takže ano, Vavavoom a Ingredients bezkonkurenčně dvě nejlepší parfémová místa v ČR.

​Z Madeleine se stal odstrašující příklad toho, jak by to vypadat nemělo. Škoda kdysi zajímavé parfumérie-průkopníka v sektoru niche. "Kutloch" je výstižný výraz pro současnou podobu butiku. Ale ono to začalo už před lety - všudypřítomný prach, prodej použitých krémů a parfémů... 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 01:33

Korsičanka ISABEY??? Ako môžeš!!!!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 08:33

slniecko Tím profláklá myslím, že ji tu nevlastní moc lidí, chápeš? Mně se třeba taky líbí a - o Gardenii jsem dost přemýšlela a Lys Noir odmítla výměnu, za což si dnes laju!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 10:51

Korsičanka No a nedávno začali vyrábět cestovní balení, což ji zase dělá kromě rozumných cen ještě cenově přístupnější. To je důvod, proč mě napadla. Neberu to z hlediska toho, co by mě jako parfémového nadšence zajímalo, ale co má potenciál uchytit se u celého spektra zákazníků Vavavoom - my tvoříme jen část.

Jsem zvědavá kamera, no.

A jako ne, že bych se chtěla úplně chlubit, ale když na Facebooku 1907 ukázala fotky se vzorky, že z nich vybírají přidání nové značky, tak jsem tu Sylvaine Delacourte nakonec tipla dobře.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 11:03

wendulka Ty nejsi "zvědavá kamera", ale Pýthia určitě A teda nevím, jakou s ní Evka udělala díru do světa