ODÉR

29. července 2016 20:10
Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 20. listopadu 2016 18:08
Reakce na zdensy:

Krásně napsáno, Cruda mě také zaujala.

Offline luciole
Avatar
1084 příspěvků moje polička 21. listopadu 2016 18:51

Článek na Novinkách  

 

Niche parfémy: luxusní vůně s příběhem

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 18:14
Reakce na zdensy:

Hele a víš, že pan spolumajitel mi toto úterý řekl, že paradoxně Dirty Flower Factory se vyprodala od Kerosene jako první? Tu jedinou museli objednat znovu. Bývala bych to tipovala na Unknown Pleasures.

Jinak Crudu jsi v recenzi taky vystihla moc pěkně.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 18:28
Reakce na wendulka:

V Dirty Flower provádí jasmín přímý tah na branku a přitom upadne do mastného bláta. Ta vůně mi přijde taková špinavě blonďatá

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 22:23
Reakce na zdensy:

Njn, máš smůl, že ten jasmín ti tam asi vylézá víc, než je zdrávo. Já to s ním v Dirty Flower mám v pohodě, pro mě je to hlavně o růži. Ale to přirovnání špinavě blonďatá se mi líbí.

luciole Teď čtu ten článek znovu pořádně a koukám, že jim z toho článku úplně vypadly vůně Morph, což mi přijde škoda. A taky se nezmiňuje o tom, že nově nabízí i tři interiérové vůně, difuzéry a svíčky od Linari, z nichž se mi mimochodem velmi líbí rovnou dvě (především vánoční Natale a kadidlová Onice). Každopádně se mi moc líbí, jak si oba pánové spolumajitelé hledí PR - takhle se v tom má chodit.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 22:43
Reakce na wendulka:

Tenhle článek je krásný příklad současné (především lifestylové) "novinařiny". Plnokrevný PR článek neboli advertorial neboli placený článek, vytvořený na základě rozhovoru nebo tiskové zprávy obchodníka, vydávající se ovšem za klasickou novinářskou práci. Přitom je to normální reklamní formát. Neoznačený jako reklama a tvářící se jako redakční obsah. Z hlediska majitelů Odéru je to ok, kdo by tenhle stav, panující v tištěných a hlavně netištěných médiích, nevyužil?  Z hlediska konzumentů média je to ale trochu nefér.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 22:54
Reakce na domenica:

Neboj, to jsem na tom poznala už od začátku, že jde o placenou reklamu než že by šlo o skutečně propracovaný článek . Jasně, že vůči čtenářům je to trochu nefér a jo, pro mě jako pro konzumentku není ničím zajímavý, ale podstatné je,, že jak jsem se v úterý dozvěděla, svůj účel splnil a přitáhl další návštěvníky, takže proč ne. Já jim to schvaluju. 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 23:00
Reakce na wendulka:

Však píšu, že z hlediska Odéru je to ok (a normální a potřebná PR práce). Je to spíš povzdechnutí si na současnou situací v médiích (věřím, že účel by článek z určité části splnil, i kdyby byl někde nahoře nebo dole označený jako placená reklama, je nabitý zajímavými informacemi). Už aby se mediální výchova vyučovala pořádně od ZŠ.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. prosince 2016 08:43
Reakce na domenica:

Jo takhle, to byl profesionální povzdech. No já už jsem si za ta léta tak nějak zvykla, že se tam ta skrytá reklama propašovává poměrně dost. Zrovna na těch Novinkách se to děje poměrně dost často, ale i ve spoustě jiných médií.

Já to zase brala z pohledu, že se mi líbí,, že Ingredients už nejsou jediní, kdo toho pro sebe využívá.

Nicméně jinak máš samozřejmě pravdu.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 04. prosince 2016 09:59

Tak zrovna profesionálním povzdechem bych to taky nenazvala. Prostě povzdech .  PR články a aktivity jsou pro fungování firmy/obchodu klíčové, to je jasné. Kdo s tím nepracuje, stojí opodál.  Horší je to s etikou sdělovacích prostředků (a zhoršuje se to), kde je stírání mezi reklamou a redakčním obsahem pomalu standardem. Jasně, redakčnímu doporučení důvěřuje čtenář víc, než označené reklamě, ale ono to někdy zachází až do takových extrémů, že někdy už média sama nabízejí prostor v redakční (!) části a pokud se klient zdráhá zaplatit si za to, nedostane žádný prostor, byť by měl sebezajímavější příběh/službu/produkt.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. prosince 2016 14:02
Reakce na domenica:

No podle mě z části je, ale já to myslela v dobrém. Totiž většina lidí tu mediální výchovu neabsolvuje ani během střední nebo vysoké školy. A pokud s tím nepracují nebo to nestudovali, nemají podle mě šanci poznat, že z etického hlediska je to v nepořádku a že by to správně mělo být jinak. V tom lepším případě maximálně poznají, že je to skrytá reklama, když pro to mají přirozený cit, ale ne, že je to špatně, tudíž si už nad tím ani nepovzdechnou.

Pokud jde o ty extrémy, ano, to je smutný, kam až to někdy zachází.

Ovšem právě jak jsi řekla, změnit by to mohlo zahrnutí té mediální výchovy do vzdělávácích programů už na ZŠ (teda ona je vlastně jedním z průřezových témat už několik let, ale ta praktická realizace bohužel pořád nějak nefunguje tak, jak by asi měla a zůstává jen na papíře).

Teď už ale asi moc odbočujeme od Odéru a parfémů.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 04. prosince 2016 14:50
Reakce na wendulka:

Teď už je to jiný než za mě nebo asi i za tebe, mediální výchova je v ČR součástí rámcových vzdělávacích programů už přes deset let (ZŠ i VŠ), jestli se nepletu, ale ta realizace, pokud jde mediální gramotnost, pořád pokulhává.  A v zemi, kde ministr vlády vlastní největší mediální společnost, je to sakra důležitý téma.

Ale zpět k Odéru.

Blask mě fascinuje a pořád se k té vůni vracím. Vlašské ořechy, jemně nahořklé - ano, červené víno, plnější, s dlouhou dochutí - jistě. A pak záplava heřmánku. Naprosto realistická vůně čerstvě natrhaných květů... které se ale po chvíli transformují do bílého heřmánkového krému, kterým si natírám ruce a ty mi pak voní i trochu slaně a kořeněně (vetiver, hřebíček). Něčím mi to celé připomíná klasiku od Estée Lauder - Spellbound, Knowing. A moc se mi to líbí.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. prosince 2016 15:02
Reakce na domenica:

Jo, já jsem to tam nahoře editovala chvilku před tvým příspěvkem do závorky pro uspřesnění, že vím, že sice je jedním z průřezových témat RVP už několik let, ale že ta její praktická realizace v rámci jednotlivých ŠVP pořád pokulhává. Však jsem to taky studovala akorát v době, kdy se to uzákoňovalo.

No to rozhodně je. Teď obzvlášť víc než před tím-

Mě taky. Já si teda s tou nositelností přímo pro mě jistá nejsem. V tomhle ohledu je mi bližší Bosque. Ale Blask by se mi velmi zamlouvala na partnerovi.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. dubna 2017 23:56

Abych nezapomněla, v dohledné době by se měl sortiment rozšířit o další novou americkou niche značku Imaginary Authors, kterou až dosud v Evropě nabízela výhradně jen polská lulua. Když jsem se tuhle informaci na konci března dozvěděla úplně poprvé, zajásala jsem, protože jsem akorát měla na cestě první tři z jejich vzorků a už se s nimi pár dní seznamuju.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. května 2018 10:59

A když jsme u těch uzavírek. Odér v Černé Růži je ode dneška uzavřený. Na Facebooku a Instagramu píšou, že prý hledají nové prostory, snad se jim to povede, ale po tom, co sešlo i ze spuštění e-shopu, to nevidím moc růžově.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 14. května 2018 15:20

Ajaj, potřebuji vlastně jen tři vůně k životu, univerzální, slavnostní a na spaní. A tu jednu měli zde

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. května 2018 15:28

zdensy No objevilo se to tam včera a dnes chvilku potom co jsem to sem dala a koukla jsem se tam znovu, už to zase bylo s Facebooku a Instagramu pryč, tak možná, že to nakonec nějak vyřešili, ale asi bude lepší jim předem napsat, než se tam člověk vydá...

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 14. května 2018 17:21

zdensy Jestli je od nich ta na spaní, tak to tě lituji , slavnostní se oželí nejsnáze.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 14. května 2018 22:13

wendulka , ještě zásobu mám, ale chodila jsem tam moc ráda, tlachání, vzorečky, však to známe

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 14. května 2018 22:17

Fleur , Ormonde Woman, ta slavnostní. Moje polička, to je výsledek hamižnosti.