ODÉR

29. července 2016 20:10
Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 05. srpna 2016 18:55
Reakce na náťa66:

Hlasuju pro Blask, ta je neuvěřitelná a zcela výjimečná... Ale jinak Bosque je nádherná, taková klidná, elegantní a drží, prostě až se tam odstěhuješ, Hlásím se do podnájmu

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 05. srpna 2016 18:59
Reakce na Tezulie:

Blask je neuvěřitelný, ale já bych ho opravdu neunosila.... možná, až tam budu bydlet a více si na sebe zvykneme , já a Blask

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. srpna 2016 18:02
Reakce na cinkja:

Chtělo by to vzorky, viď? Já to zkoušení takhle moc nepobírám, potřebovala bych zkoušet v klidu doma. Malagu mám na papírku a nádherně voní ještě teď. Krásná, čistá vůně, ta by se i v práci mohla líbit .

Tak jsem dnes Malagu zkusila pořádně na kůži a ne, i když má příjemný vanilkově pudrový základ, tak ty bílé květiny mě v prvních dvou třetinách bohužel vyloženě rozčilují.

Ovšem druhá zkouška Crudy dopadla ještě lépe než ta první. Tentokrát jsem si řekla iž i o vzorek, abych se definitivně ujistila v klidu doma. Naštěstí od ní měli originální (viálky jim zatím ještě pořád nedorazily, i když je čekali už včera) - tak se pokusím o recenzi. No ještě počkám, až dorazí Kerosene, jestli mě některá z nich neohromí ještě víc, ale pokud ne, tak Cruda bude v Odéru můj nákup číslo jedna.

Tezulie: Blask je opravdu neskutečná vůně, hotový masakr vlašských ořechů, kam se hrabe Noir Exquis. Červené víno v ní ani tak necítím, ale dala bych krk za to, že ve složení bude i ambergris. Nemůžu si pomoct, ale já tam ty její hořkoslané tóny cítím. A divné je, že ač bobkový list ve vůních nenávidím, tady mu to nějak s těmi ořechy a ambrou ladí. Akorát pro mě je to teda vůně už jednoznačně pánská. Bosque znám už z dřívějška, u té jsem jednu dobu uvažovala o odstřiku. Jinak nejvíc ženskou vůní od této značky je podle mě asi Geste. Ta se mi taky hodně líbí.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 12. srpna 2016 20:18
Reakce na wendulka:

Na mně Blask až tak pánský není, ale mám v něm problém právě s bobkovým listem, v kombinaci s červeným vínem mám v první fázi místo vůně spíš jedlou omáčku. Po rozvoneni tak po pul hodině už je to dobré, ale ten začátek je masakr.

No a Malaga za mě pěkná, ale zbytečně moc mi připomíná medovosti Soavissimu, kterou mám a a ta se mi zdá lepší, zajímavější. Líbila se mi ale moc Arles, po recenzi Fleur jsem byla zvědavá a ta je pro mě hodně lákavá...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. srpna 2016 18:26

Tak vůně Kerosene by měli dorazit příští, nejpozději přespříští týden v závislosti na tom, jak rychle projdou celním řízením. Bohužel se prý vyskytla něějaká chyba na straně převádějících bank či co a tím se to celé zpozdilo.

Vůně Dusita Paris by měly být až během září, ale upřímně na to, jak jsem na ně byla zvědavá, jsem z nich docela zklamaná. Líbí se mi snad jen Issara. Melodie de l´Amour je na můj vkus až příliš silná bílokvětinovka se spoustou zeleně - typ, který by mně osobně asi způsobil bolehlav a Oudh Infini, mno, to je stejný typ oudu jako v Gulbadan od Toly. Proti tomu je The Night krotké hříbátko. Pan majitel nás dnes sice přesvědčoval, že to po čtyřech hodinách odezní, ale to bych asi na ruce psychicky ani fyzicky nezvládla.

Ale to není jediná zpráva, sortiment by se totiž ještě v dohledné době měl rozšířit o značku D.S. & Durga. Nejprve jen o trojici nejnovějších (White Peacock Lily, Radio Bombay a Rose Atlantic), ale postupně by je měly doplnit i ty zbývající.

 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. zaří 2016 17:48

Jsem moc ráda, že zrovna dnes jsem šla okolo. Vůně Kerosene totiž nakonec díky celní byrokracii až přesně dnes. Jakub je akorát stihl vybalit. Ale vyplatilo se si počkat. Na ruku jsem si naplácala jen tři, protože na víc nebylo místo. No a nakonec jsem odešla s osmi vzorky, protože víc už jsem to zredukovat prostě nezvládla, jak mě každá tím industriálním zpracováním zaujaly.

No a tu devátou jsem si odnesla rovnou ve flakonu jako svůj první nákup zde. Evanilla může třikrát hádat, která to byla. Holt už se obě dobře navzájem parfémově známe.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 16. zaří 2016 11:01

Sakra a jak to ted vydrzim az do pristi soboty???? Koupila jsi Unknown Pleasures? Ja nutne, nutne musim zkusit Unforsaken a dost mozna ji budu chtit. Ted me mrzi ze nejedem uz tenhle vikend :-(

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. zaří 2016 15:02
Reakce na Evanilla:

Unforsaken můj favorit číslo 2 hned po Unknown Pleasures. Jestliže ty jsou máslovými sušenkami se zkaramelizovanou polevou, tak Unforsaken bych takhle prvotně označila za turecký med se zázvorem. Jako vůbec se nebudu zlobit, pokud ji budeš chtít.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 16. zaří 2016 15:51
Reakce na wendulka:

Mám pro jistotu vzít těch refanů víc? Noo dobrá koupě! Pamatuju si, že Unknown Pleasures se mi hodně líbila a nekoupila jsem ji jen proto, že jsem tehdy měla gurmánek dost. Taky v ní máš něco ze Shalimaru?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. zaří 2016 16:59
Reakce na Evanilla:

No skoro jo.

Díky.

Jop, ten bergamot s čajem Earl Grey a industriálním kadidlem na začátku je stylově tím směrem. Po rozvonění to ale zmizí a změní se na gurmánku.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 09. října 2016 00:03

Ormonde Jayne - mají kromě EdP i parfémy?

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 09. října 2016 07:59
Reakce na zdensy:

Nemaji, pokud vim,  vzhledem k cene zatim ani nebudou mit.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 09. října 2016 09:12
Reakce na náťa66:

Díky za informaci

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 14. října 2016 18:00
Reakce na wendulka:

Tak moji vítězové jsou zatím Dirty Flower Factory a Unknown Pleasures. Nádhera. Kvalita složek mě vysloveně třískala po hlavě. 

Wendulko, co mi to děláš?! Miru může aspoň prodat ledvinu, jak tu nedávno provolávala, ale moji ledvinu by stopro nikdo nechtěl.  

(Možná bych mohla prodat vlasy.  )

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. října 2016 18:01
Reakce na Ellen:

...a jak ty vůne voní, ze jsi z nich rozsekaná.?

(ten pocit už jsem dlouho nezazila, abych byla z vůně na hadry...)

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 14. října 2016 18:09
Reakce na Miru:

Jo všechny vůně od Kerosene jsou tak jedinečný, že se nedivím,  že to někoho rozseká.

Já osobně, už jsem někde psala, bych brala v nějakém odpovídajícím množství, od některé jen třeba 30, některou jen na přičichnutí občas,  od některé litr, všechny. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. října 2016 18:11
Reakce na náťa66:

..."bezva", to jsi mi faaakt pomohla

...to se můžu jit prodavat vyloženě celá...

Kdo me chce.?

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 14. října 2016 18:17
Reakce na Miru:

Nepředbíhej.... ale já už jsem z půlky rozprodaná

Musíš je očichat !

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 14. října 2016 18:17
Reakce na Miru:

No, rozhodně výraznější je Dirty Flowers Factory. Růže, pomerančový květ a "špinavej jasmín", krásnej. Ta vůně je velice výrazná, sytá, není křiklavá, ale silná, všichni si všimnou.

Unknown Pleasures je mnohem křehčí, jemnější, ženštější, slaďoučká, s citronovou kůrou a karamelem, je celá taková hebká a krásná. Ale v žádném případě tuctová. To tedy ani omylem. Akorát o té první si myslím, že by někoho mohla převálcovat, tahle je obecněji použitelná, řekla bych.

Až se v klidu pročenichám vzorky, zkusím ještě něco napsat. ;-) Ber to s rezervou. Podstatné je, že nevím, kterou bych jako první, budu na to muset pomalu, vlasy bych si ráda ponechala. :-D

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. října 2016 18:18
Reakce na náťa66:

...jj, jen jak budu v Praze...