Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 26. července 2021 08:24

slniecko No, to koťátko je ale dost zlobivé (a už nebudu rozepisovat, co všechno spáchalo, co přivleklo v tlamičce domů a tak dále...). Mám teď výčitky kvůli těm žížalám a doufám, že jsem marieu neodradila od vůně.

Online marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 26. července 2021 08:51

Fleur mně může odradit akorát to pačuli . Mám předdomluvený odstřik, proběhnou námluvy a uvidí se. A i kdyby ne, je tolik lákadel

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 26. července 2021 22:45

Boadicea the Victorious: Joyous (2019) 

Hedvábná vůně. Opravdu mám pocit, že ten voňavý obláček hladí jako jemná látka klouzající po těle.

Zeleně nasládlý kardamom a bílé květiny s pomerančovým květem jsou zavinuté v hedvábném papíru z ambry, omotané páskem z velejemné kůže.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 26. července 2021 22:50

blackviolet hezke, ze? Ja ji mam teda celkem sladkou.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 26. července 2021 22:52

wendulka chudak alienovsky jasmin A k Amber Kiso se musim nekdy primet neco napsat, to je hodne velka pecka.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 26. července 2021 22:53

andry Moc hezké , mám ji takovou nasládlou, pro mě akorát, i když sladké vůně moc nemusím.

Já mám tu jasmínovku krásnou, žádnou gumu, schválně jsem zkoušela víckrát.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 26. července 2021 23:10

blackviolet taky tam nemam gumu, ale ja mam Alien velmi v oblibe. Lakovany santal, syty jasmin a pikantni spetka chilli.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 26. července 2021 23:14

andry Ten lak a leštěnka mě k tomu taky napadly, to mám na jasmínu ráda, třeba v Ciel de Gum.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. července 2021 23:51

Fleur už aby som to mohla vyskúšať aj na niekom inom, chjo...

Normálne začínam uvažovať o nejakej novej bratislavskej "bunke"....lenže ja som tak zúfalo neorganizačný typ

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 27. července 2021 21:05

Wild Geranium x LoveShackFancy (Hair Mist) (Aerin) - pokud muškát, tak jen něco málo na úplném začátku.  Pak už jen nasládlá  jemně svěží a lehoučká pivoňka se stejně tak nasládlou lehoučkou a svěží růžovou růží.  Bohužel intenzita  i výdrž se povážlivě blíží nule.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 28. července 2021 14:06
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. července 2021 14:36

alibi 

& krásné fotografie!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. července 2021 15:22

alibi 8 dní??? Ja som to ťahala z colnice mesiac a to po mne chceli čestné prehlásenie (nie, nedostali ho, musela som meniť deklaranta), že to neobsahuje alkohol!!!

Brexit s mojou predtým obľúbenou bratislavskou colnicou pekne zamával...

Ale rozumné dievča s malým balením...ako pekná vôňa, ale...ono, kde Sapkowski zobral, že toto by mohlo sedieť Yennefer ani srnka netuší...asi pod vplyvom tých Geraltových hríbkov, čo tajne dával aj Ciri.

Ale to porovnanie s Eutopiou je zaujímavé...a máš pravdu...je to podobný typ orgovánu, akurát v inej kvalite/koncentrácii.

A super článok!!!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 28. července 2021 15:40

euridike

slniecko děkuju

po mně naštěstí chtěli celníci jenom po e-mailu vyplnit: Zasilka je urcena  vylucne do osobniho vlastnictvi (ano/ne)?: ano.... Popis zbozi: parfém 10ml.... Pokud prilozena faktura nesouhlasi se skutecne placenou castkou a mate k dispozici jinou fakturu nebo objednavku, zadame o zaslani tohoto dokladu: faktura souhlasí

pro Yen by ta vůně měla být rozhodně hutnější - takže třeba - šeřík spíš ten krémový a angrešt spíš hořkosladký s trny z oudu, možná trochu toho zemitého pačuli

Ale to porovnanie s Eutopiou je zaujímavé...a máš pravdu...je to podobný typ orgovánu, akurát v inej kvalite/koncentrácii.

jj, jiná kvalita. skoro jsem nechtěla psát recenzi sem, ale do mainstreamu

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 29. července 2021 15:27

alibi hej, ako som ich postupne skúšala (ešte tam nejaké zo dve vzorky mám), tak som tiež uvažovala, že asi "zlá kolónka"...oni sú tak na pomedzí....ešte tie zvyšné šupnem sem, ale asi som to mala rovno začať dávať tam.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. července 2021 18:31

alibi 

Moc pěkné fotky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. července 2021 23:34

Strangers Parfumerie: A Sorta Fairytale In Hyde Park

Je dalším důkazem, jak Prin umí uchopit již existující parfémové téma a rozpracovat ho originálním způsobem dál. Úvodní svěží mandarinka s nakyslým zeleným jablkem, které na mně bohužel malinko sklouzává do koupelnového čističe, ještě tolik nenaznačí. Potom ale nastoupí perlivě sladký otočník s chomáčky kvetoucí mimózy s tóny sena, mandlí a vanilky, pudrový kosatec a sladký pomerančový květ s kompotovou hruškou a kapkou medu a už není o čem pochybovat - mladistvější, barevnější a ještě o trochu třpytivější variace na chanelovskou Beige v koncentraci eau de toilette.

Escentric Molecules: Molecule 01 + Iris

S původní molekulou jsem měla problém, že jsem z nich kromě vůně pižmově naškrobeného, čistě vypraného prádla prakticky nic necítila. Proto můžu potvrdit slova blackviolet, že spojení s kosatcem jí mimořádně prospělo. V úvodu přináší křehkou zeleň a kapkou citrusů, po rozvonění zemitost, zvýrazňující jindy průsvitnou ambrovou dřevitost Iso-E-Super, aby jeho pižmová poloha opět v kombinaci s irisem vytvořila krásnou vůni tělového krému a pudru. A drží!

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 01. srpna 2021 19:25

Ještě jednou děkuji prďola  za možnost seznámit se  s vůní a (trochu opožděně) je tady recenze:

Masque Milano Ray-Flection

Začátek ostře svěží, pánské kolínské připomínající. V hlavě obsažená mandarinka je zcela nesladká a určitě i blízce příbuzná s ostatními zástupci z rodu citrusů; vnímám grepovou nahořklost, trpkou citronovou kůru a šťavnatost čerstvě rozkrojeného pomeranče. Aldehydy, podílející se na razantním nástupu, po chvíli ustupují. Vůně zůstává i v srdci „svěží a lehká“ – citrusy už nedominují, prosadí se hebce konejšivý sladkokyselý kardamom.
Myslíte, že slunce může vonět? Tvůrce tohoto parfému (Alex Lee) je o tom přesvědčen a tvrdí, že v téhle fázi bychom měli rozpoznat „solar notes“.
Tak se na to podívejme! Mísí se tu vůně květin (docela krotká mimóza), trávy a později i bylinek (kopr? kopr!), země, suchého dřeva …
Po hodině až dvou se parfém propracuje ke své závěrečné podobě. Stopa pižma vůni zaoblí (možný podíl má i uvedený vosk), pryč jsou ostré citrusové špičky. Směs kytek, nasládlého světlého dřeva, schnoucího býlí – srpnová louka kdesi za městem.
Ray-Flection je lehce nostalgická vůně léta – tedy toho kdysi průměrného středoevropského. Příjemná a absolutně nekonfliktní, s označením unisex nelze nesouhlasit, i když jistý příklon na mužskou stranu tam je. Parfém ovšem nelze v žádném případě označit za novátorský, nepřesvědčí ani výdrží - cca 5 - 6 hodin. Tak si (za tu cenu) vyberte …

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. srpna 2021 20:20

Hanka H Tak "absolutně nekonfliktní" podle mě tato vůně není, já jsem s ní měla dost problém .

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 01. srpna 2021 20:26

Fleur Jojo- četla jsem tvoji recenzi. Ale.... napadlo mě, jestli to nebylo ročním obdobím? Také jsem prvně zkoušela parfém v době, když teplota byla něco kolem 15 st., a našla jsem v něm i tu zmiňovanou uprputnost osvěžovačů/odlakovačů. Potom za tepla už to bylo o něčem jiném.