Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 05. června 2021 23:29
Reakce na Evanilla:

Red Potion - The Merchant of Venice - téměř 100% kopie extraktu Baccarat Rouge 540. Příště ušetřím hodně peněz... Škoda, že jsem na ni nepřišla dřív! Když bych měla říct, kde vidím rozdíl, tak Red Potion je možná trochu míň doladěný, ze začátku cítím malinko oudu a je trochu výraznější než Baccarat.

​Fakt? Na mne robí BR úplne iný efekt. A Red Potion sa mi páči podstatne viac, takže rozhodne schvaľujem.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 06. června 2021 10:18

Copper (Comme des Garçons) - dokořán otevřené kořenářství, ze které se line směs všech možných druhů koření v čele s muškátovým oříškem a sladkým pepřem. Ale jako celek to vcelku nečekaně působí svěže. Odklon od svěžesti směrem k suchosti nastal až poté, kdy se kolem koření začala ovíjet suchá a na prach rozmělněná pryskyřice s jemným zeleným nádechem. V dojezdu se pak přeměnila na vysloveně prohřátou vůni tabáku z Tobacco Vanille s hodně utlumenou vanilkou, ale zato doplněnou o jemnou mléčnou karamelku. Originalitu jí upřít nelze a nositelnost už vůbec ne.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 06. června 2021 11:31

Miru 

Recenze na Immortelle Marilyn je prostě ... Mám tuhle vůni moc a moc ráda, proto je pro mě dost těžké napsat na ni recenzi, ale budu se o to muset alespoň pokusit...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. června 2021 11:37

euridike 

...asi telepatie

Aneb - 

trochu delší reakce:

totiž -

když jsem viděla Tvoji recenzi, nadšení z Black Orchid Parfum,

ZNOVU jsem šla do vzorků(hurá, nevyhodila jsem ho) a dala na kůži...

...a ZNOVU - "jen" zelenej krémovej ylang. Jako není to blbý, ale hodně mizernej Tom..., resp. zelenej na můj vkus

zu viel.

A tak jsem si s Tebou v duchu povídala, že by mě jako zajímalo, jak na Tobě voní, cítit z kůže to parádní..?.

No, a pak - hledám furt něco pro sebe ke koupi, šmarjá, co já už zčetla za množství recenzí na vůně!?!, kolikrát si představila dle složení, zda by to na mně vonělo, no a přes jinou vůni jsem narazila na popis právě k Immortelle, ještě na vedlejším webu...

...děkuji!.

(to byla tak první třetina mých psacích začátků)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. června 2021 17:17

Kajal: Yasmina

Název je v tomhle případě malinko zavádějící. Yasmina rozhodně není vůní, v níž by jasmín hrál nějak zvlášť dominantní roli. Přesto je v ní zapracovaný opravdu povedeně. Drobounké, medově opojné bílé kvítky se zelenými lístečky navazují společně s křehce pudrovým kosatcem ve věnci na šafránově semišovou růži, protkanou semínky chladivého kardamomu. Potom už prostřednictvím broušené kůže a whisky na pačuliově likérovém ambrovanilkovém základu, jaký můžete znát např. z Midnight Poison, nabere podobu plnokrevné orientálky.

Hermetica: Sandalsun

Kde je prosím ten santal? Osobně v ní mám hlavně Disco sušenky se třemi druhy náplní: kokosovou, lískooříškovou a vanilkovou. Ty po rozvonění doplní už jen balzamická ambra s dřevitou myrhou. Je to sice hezké, no na můj vkus přece jen docela lineární.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. června 2021 07:03

Miru 

... s reakcí se vracím pozdě, ale přece... :)


Já jsem po přečtení různých recenzí doufala, že Parfum by se mi mohl líbit, potřebovala jsem se do Forda znovu zamilovat, protože Tubereuse Nue mě nenadchnula, na mé kůži je prostě taková nijaká - a to BO Parfum naštěstí není, jak psala jerry, je to vůně hustá, sladká, zaoblená, zelený tón mi tentokrát vyhovuje... Zkoušela jsem Parfum nejdřív za teplého a vlhkého počasí, to mi jeho vyznění přesně svědčilo, pak ještě předevčírem za horka a suchého vzduchu, kdy pak vyzníval na můj vkus hodně sladce, prašně, gurmánsky, což není úplně to, co já vyhledávám, ale myslím, že tohle by se líbilo a vyhovovalo Tobě, protože máš ráda pudrové a gurmánské vůně, škoda, že na Tobě se Parfum prostě rozvíjí jinak... :(

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. června 2021 14:40

euridike 

...jo, úplně jinak... ...a tak, jak ji popisuješ Ty, v tom konci příspěvku, to bych brala...

No, co už.

Potřebovala bych tak jednorázově k 80tis, abych si pořídila to, co se mi momentálně líbí a měla pár flakonů na prostřídání. Když musím všechny požadavky nacpat do jednoho max dvou flakonů, není to snadný

Ale zjistila jsem, při "objemu" své poličky, že za měsíc spotřebuji 100ml vůně určitě

(končím s flakonem L´Insomnuit. Na cestě mám vůni naslepo, tak uvidím...)

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. června 2021 12:25

Concrete (Comme des Garçons) - jedna z nejméně uchopitelných vůní, s jakými jsem se potkala - kusy starých panelů a sádrový prach, staré dřevěné rámy z obrazů a krémové květiny...ostatně je to všechno takové mléčně krémové. V úplném dojezdu suché koření z lutensovské Feminite du Bois, které ji postrkuje od unisexu blíže k vůni pánské. Neobvyklá, originální......a kupodivu i nositelná.

Recenze Fleur vystihuje i moje dojmy.

Offline Fleur blogger
Avatar
6071 příspěvků moje polička 09. června 2021 18:49

jerry Vždycky mě moc potěší, když to někdo cítí stejně .

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 10. června 2021 09:53
Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 11. června 2021 09:39

alibi ráda jsem si početla! Složení mají krásné a hned mě napadlo, že by se mi líbila Eau de Lingerie. Nejlépe jako běžný parfém na kůži. Nenapadá vás někoho podobná vůně k běžnému použití??

Offline Fleur blogger
Avatar
6071 příspěvků moje polička 11. června 2021 09:53

marieu Ono to opravdu jako běžný parfém moc nefunguje, vydrží více na textilu a je to spíše na jemné provonění.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 11. června 2021 09:57

marieu Eau de Lingerie mi voněla podobně jako Infusion d'Amande od Prady.

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 11. června 2021 10:03

Fleur ano, pochopila jsem. Zaujalo mě to složení, tak asi zapátrám po podobné vůni

daniela děkuju, zkusím! 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 11. června 2021 10:29

marieu mě jako první u Eau de Lingerie napadla Traversée du Bosphore, která je tedy typově úplně jiná :), ale ten kosatec a růžový loukom v ní

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 11. června 2021 10:30

alibi a není růžový loukum malinko ulepený?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 11. června 2021 10:40

marieu Eau de Lingerie je malinko nasládlá. ulepená není, je velmi jemňunká. Pižmo, kosatec, růžičky, vanilka. Traversée du Bosphore je úplně jiná, nevím proč mě napadla :D

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 11. června 2021 20:48

alibi juuu, tá sada je tak roztomilá!!!!

A pekný článok!

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 13. června 2021 20:02
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 13. června 2021 21:03

Blackpepper (Comme des Garçons) - Sladký černý pepř, rozemletý spolu se dřevem na prachový pudr a postupně se zanořující do krému.  Po rozvonění ještě prohřátá dřevěná polena naskládaná u hořícího krbu, na kterých je položená nepatrně umaštěná kožená brašna. Sladké pepřo - sucho - teplo. Hodně povedená...