Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 30. května 2021 09:49

At Your Own Risk The Fragrance Kitchen

...teplé a 

svěží.

Husté a

lehké.

Lahodné a

léčivé..?.

Prostě zkuste.

...na vlastní nebezbečí

...citronová a pomeračnová šťáva smíchaná dohromady a naředěná vodou,

v tom nejlepším smyslu slova,

resp. necítíte džus ale hladce osvěžující právě vymačkanou šťávu z jižních plodů.

Po chvilince začíná vůně nasládle exoticky houstnout - jen pozvolna, hebce a měkce zásluhou hedvábné lesklé elemi pryskyřice.

Současně s tím vnímám i delikátní hebkou nahořklost ginu(jalovec) zahuštěného pačuli máčeném ve velmi tekuté saténové ambře s podprahovými tóny svěží balzamičnosti(jedlový balzám).

Příjemné, univerzální, osvěžující, vzdušné a současně

stabilní...

(typově - gintonic)

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 30. května 2021 21:48

Perris Monte Carlo: Santal du Pacifique 

Santal z Pacifiku je krásně krémový a má květinový podkres, pudrově fialkový a jemně tropický. Zachoval si ale typickou kořenitost, která je podpořená suchým pryskyřičným dřevem. Hodně povedený, sice lineární, ale s dlouhou výdrží.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 31. května 2021 17:06

O Hira Stéphane Humbert Lucas 777

...ambra zpočátku pryskyřičnatě čerstvá, delikátně vintage nasládle kouřová,

přecházející do pružně oblázkové skelnatě průhledné,

s mohérově hladkými orientálně mýdlovými bublinkami jemně umazanými skořicovým prachem...

...měkkost

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. května 2021 23:24

Olympic Orchids Artisan Perfumes: Kilauea

Exotické květiny spálené horkou lávou? Ale kdepak. To Lil z fordovské Shanghai Lily navštívila místní dřevěný kostelík, který je vyzdobený liliemi, jasmínem a tropicky sladkou plumérií místo tuberózy. Kadidlo nahradila pálená myrha s vanilkově sladkými pryskyřicemi a zlatavě zázvorovým prachem. Elegantní, sebevědomá, vřelá, neomamná, přesto plnokrevná tropická bílokvětinovka.

Kajal: Fiddah

Zahrnuje směs sladkého sušeného ovoce, zasypaného skořicovým cukrem a lékořicovým anýzem. Následně se rozvine do podoby aromatické tabákové vůně se zakouřenou koženou bundou. Tabák potom v základu prosladí tonka s balzamickou ambrovanilkou. Velmi povedené a jako vyloženě pánskou bych ji osobně vůbec neoznačila.

Offline jerry
Avatar
8974 příspěvků moje polička 01. června 2021 09:50

Night Veils: Reine de Nuit (Byredo) - na začátku vysloveně balzámový rej, posléze rudá růže a dřevo ponořené do husté ambry - sladce kouřové, kořeněné a horké. Pár zrnek šafránu si jen tak volně poletuje kolem. Byredovský výlet do Orientu...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. června 2021 09:16

BDK Parfums a hlavně Wood Jasmin  

https://alibi-notes.webnode.cz/l/bdk-parfums/

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 02. června 2021 09:31

alibi Krásné čtení (a zábavné, myslím tu Creme de Cuir )

Offline jerry
Avatar
8974 příspěvků moje polička 02. června 2021 10:21

Wood Jasmin (Parfums BDK) - skořicové dřevo naložené v hustém švestkovém likéru, sladce kouřový balzám a temná vanilkou zapudrovaná semišová růže - Hermessence Ambre Narguilé si dala rande s Plum Japonais a s Raghbou. Plum Japonais se asi cítila přespočetná a vcelku rychle zmizela po anglicku. A jasmín? Tak ten zůstal v hluboké ilegalitě. Obrovským plusem je famózní intenzita a skvělá výdrž - jenže je to zároveň i největší riziko, protože hranice otravnosti je v tomto případě velice úzká (ze stejného důvodu jsem před časem musela dát pryč i zmíněnou Raghbu).

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. června 2021 10:22

daniela díky :) njn, tenhle typ vůní prostě není pro mě ;)

Offline jerry
Avatar
8974 příspěvků moje polička 02. června 2021 10:28

alibi 

S Wood Jasmine dobrá náhoda.

Taky se mi líbí, ale nejvíc mě překvapilo, že na mě se jasmín vůbec neobjevil. Ale ne že by mi to nějak vadilo.

Ale surrealistické setkání v tajemném lese s vílou, jejíž vlasy hladí voda v potoce....nějak mi to s mými (ani tvými dojmy) nekoresponduje. Ledaže by v tom potoku protékal nějaký liquére

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. června 2021 10:46

jerry to se povedlo! :) jj, slivovice v tajemném lese (čili rodinka na výletě na Šumavě, a když je zima, tak "mámo, pojď si cvaknout z placatice a kousnout čokolády" :D -  ty jejich kecyprdy nestojí za to ani číst :D ten jasmín jsem tam v úvodu taky nevnímala, až tak po třech dnech nošení - jakoby to celé propletl tenkou zlatou nitkou. odstřik jsem spotřebovala dost rychle a už se mi stýská :)

Offline jerry
Avatar
8974 příspěvků moje polička 02. června 2021 11:16

alibi 

Já jsem dlouho váhala, jestli si nekoupit aspoň ten odstřik - ale zcela výjimečně jsem po zralé úvaze myšlenku opustila ( Ambré Narguilé mám dost, typově podobné Organzy Indecence taky a ta spojnice s Raghbou mě nakonec zabrzdila nejvíc). 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. června 2021 11:29

Ambré Narguilé načichané nemám, zkoušela jsem ho jen asi jednou v Praze a pamatuju si ho takové hořčí. Odstřiky teď úspěšně redukuju, takže další Wood Jasmine zatím kupovat neplánuju. musí mi stačit jasmínový Tasneem :D

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 02. června 2021 18:14

jerry alibi Já jsem vůbec nevěřila vlastním očím (když jsem četla název vůně) a nosu (když jsem ji zkoušela), protože jasmín jsem necítila, to spíše v prostřední fázi šeřík. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 02. června 2021 20:00
Reakce na alibi:

BDK Parfums a hlavně Wood Jasmin  

https://alibi-notes.webnode.cz/l/bdk-parfums/

Fleur taky jsem byla přesvědčená, že muselo dojít k záměně vzorků

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. června 2021 21:32

Fleur šeřík tam teda nemám :)

Offline jerry
Avatar
8974 příspěvků moje polička 03. června 2021 13:17

Spice Must Flow (Etat Libre d'Orange) - zemitě kořeněný začátek, sladce dřevitý a jemně kouřový. Rychle ale ztratila na síle a rozvoněla do ledověho pižma s vyvanutým kadidlem a s vlažným zázvorovým čajem a zaprášenou růží. S ohledem na ostatní vůně této značky je to celé takové nijaké. 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 05. června 2021 10:30

Jen rychlé dojmy:

Afrodite - Tiziana Terenzi - otravný škrábavý prací prášek, syntetický, nepříjemný... Cenově neodpovídající. Broskev a konvalinky k sobě nepasují a šeřík je tu trochu podobný tomu z Gucci Guilty. Já prostě s touhle značkou nesouzním.

Red Potion - The Merchant of Venice - téměř 100% kopie extraktu Baccarat Rouge 540. Příště ušetřím hodně peněz... Škoda, že jsem na ni nepřišla dřív! Když bych měla říct, kde vidím rozdíl, tak Red Potion je možná trochu míň doladěný, ze začátku cítím malinko oudu a je trochu výraznější než Baccarat.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. června 2021 18:00

alibi Oficiální popis Wood Jasmin pobavil. Nic z toho v ní nemám ani náhodou.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 05. června 2021 22:15

wendulka přesně , nic vzdálenějšího snad ani nemohli vymyslet