Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 23. května 2021 17:36

marieu Počasí je prevít

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 23. května 2021 17:39

Korsičanka to teda! Nicméně jsem se zase nechala nachytat, po hodině už to byla zase stejná písnička a musela dolů. Prostě a jednoduše není pro mě

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 23. května 2021 17:44

marieu Pro mě taky ne, nic si z toho nedělej Budou jiné.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 23. května 2021 18:00

marieu 

Já tam tedy zeleň nemám ani stopově - je to prach a prach. Typově mi připomíná Ambre des Merveilles v prachovém provedení.

Počasí dokáže kouzla - já měla vzorek dlouho, ale čekala jsem, až bude teplo. Mám to takhle s arabkama - v chladnu to není obyčejně ono. A tady jsem použila úvahu "Nishane Istanbul = skorojakoarabka"

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 25. května 2021 13:20

Not a Perfume Superdose (Juliette Has a Gun) - jemně tělové dřevité pižmo s pudrokosatcovým podkresem, které se rozvonělo do zvláštní vůně teplé pokožky a s několika dřevitocitrusovými molekulami. Je to pěkné, je to něžné, je to hodně (ale opravdu hodně) tělové a s docela dobrou výdrží. A to všechno je cetalox....

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 25. května 2021 19:59

jerry na mojí kůži se toto neodehrává ani omylem. V podstatě jsem si nakonec částečně i oddechla, že se mě to nemusí týkat

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 25. května 2021 20:19

marieu

To znám.....ta úleva, když zjistím, že toto zrovna nepotřebuju.

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 26. května 2021 07:09

jerry  ano!

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 26. května 2021 10:59

Note de Luxe (2015) (Evody ) - hustý sladce kořeněný balzám s lehkou vláčnou kyselkavostí. Kyselkavé tóny postupně vymizely a zůstala jemně kouřová a sladce kořeněná pryskyřice. A přitom je vše takové lehké - jak nadnášené na vzduchovém polštáři.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 26. května 2021 23:22

Anatole Lebreton: Fleur Cachée 

Nahořklé koření, celá hromada koření, velká, ale krásná. Pepř má opravdu ovocně grapefruitový tón, kurkuma je prášková a zlatě oranžová, semena pískavice by se docela hodila do kuchyně. A pak je tu ještě naolejovaný dřevěný soudek s vanilkou, nesladkou, zato s krystalky mořské soli a kapkami zaschlé pryskyřice.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 27. května 2021 11:13

Wonderwood (Comme des Garçons) - nasládlé důkladně opepřené dřevo - začátek je hodně podobný Blackpepper. Velice rychle se ale vydala vlastní cestou vstříc jakési syntetické vzdušné svěžesti s nakyslými tóny slupek z ovoce, až se skoro vytratila úplně. Naštěstí chytila druhý dech a vrátila se dojezdem v podobě suchého olejovitého vetiveru a la Encre Noire.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. května 2021 18:12

Anatole Lebreton: Fleur Cachée

Sečuánský pepř s jeho svěží grapefruitovou nahořklostí a slaným podtónem a společně s prašně hřejivou, pomerančově zázvorovou kurkumou opravdu působí koňakově. K tomu se přidává seno, doutnající balzámové pryskyřice a spousta dřeva se suchým vanilkovým luskem na pozadí. Neumím vysvětlit proč, ale v souvislosti s Fleur Cachée se mi ihned vybavila scéna z filmu Muž se železnou maskou, v níž se nahý podnapilý Porthos (Gérard Depardieu) vydá do stodoly se slaměnou střechou, kde se chce oběsit. Jenže netuší, že Aramis naříznul trám, k němuž lano připevnil a stodola se zbortí. Vůně pro Porthose.

Imaginary Authors: Telegrama

K jedné z neodmyslitelných vzpomínek mého dětství patří babiččin dřevěný prádelník s levandulovými kuličkami proti molům. Potrpěla si totiž na škrobení prádla. Hned vedle něj potom stál kovový stojan s květináči, který moje sestra s oblibou otírala od prachu. A na záchodě mívala zavěšený stromeček s typickou vůní umělohmotné vanilky. Jakkoliv se ovšem může tahle vzpomínka jevit nostalgická, pravdou je, že tohle se Joshi Meyerovi ani trochu nepovedlo.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. května 2021 22:52

Créateur Mare: La Plage de Paris 

Docela příjemná, ale ničím nevyčnívající květinová vůně. Bergamotově a mandarinkově citrusové tóny přecházejí plynule do jemně citrusové magnólie, frézie, jasmín a zeleň jalovcových keříků s nasládlými bobulemi evokují jarní náladu. Škoda jen toho trochu syntetického základu.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 29. května 2021 12:11

Lipstick Fever (Juliette Has a Gun) - opravdu autentická jemná parfemace nově otevřené rtěnky - hebce krémová s lehkým nádechem růže a sladkokyselého červeného ovoce (dominují maliny, ale někde vzadu se schovávají i třešně). Postupně se rozvoněla do suše dřevité sladkosti - nejdřív malinové, postupně se dostaly stále víc ke slovu velké zralé černé třešně. Ovoce je rozložené na suchém seně s jemným suše pačuliovým nádechem. Tohle je povedené, hodně povedené....

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 29. května 2021 16:27

jerry už jen proto, že tvá recenze je delší než obvykle, tohle musím zkusit

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 29. května 2021 16:45

alibi

Prokoukla jsi mě (i kdy u mě neznamená delší=hezčí). Opravdu mě zaujala - ovocné vůně nemusím (pokud tedy nepočítám citrusovky), ale tuhle bych i nosila.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. května 2021 07:11

Amazinggreen Comme des Garcons

...příjemně tlumeně šťavnatá tmavě zelená vůně, zahuštěná a současně osvěžená měkkým pepřem,

s delikátní kouřovostí vetiveru a s pár kapkami právě vymačkaně šťávy z narvaných břečťanových listů.

Jako - nic převratného, ale příjemné to je. Jak pro pány tak pro dámy(úplně v pohodě).

...ale intenzita tragická, výdrž mizerná.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. května 2021 09:00

No 5: Civet Cat Chypre Meleg Perfumes

= Chanel No.5 EdP v luxusně delikátně živočišně krémovější podobě.

Brala bych ji...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. května 2021 09:20

Ferrum Claudio Cutuli

...zpočátku fík, dost zelený a s hutným kouřem jako by ze studeného kadidla.

Otrávilo mě to, zapomněla jsem na vůni.

No, a po pár minutách - mám na pokožce 

vůni hutné ale nadýchaně pižmové kůže, zjemněné hedvábnou ambrou věznící v sobě hodně různých bílých květů...

Povedené.!

Elegantně distingovaně živočišné

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. května 2021 09:30

Atomico XXVI Claudio Cutuli

...u rozprašovače - whisky, kadidlo, tabák, dřeva.

Poměrně svěží, jakoby onen alkohol dodával vzduch...

...po určité době se na kůži rozprostírá hutná semišová tinktura vytvořená z nesladké hutně  zkaramelizované ambry a kůže s hebkostí kašmíru,

s podprahovou delikátní živočišností dodávanou až téměř tuhým, hodně těžkým na umíchání, labdanem, chutí matně hnědočerné, vyleštěné do topazového lesku zásluhou nesladké vanilky.

Velmi dobré...

(tlumeně intenzivní požitek)