Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. května 2021 11:26

Lilas Exquis Jacques Fath

...teple zelená variace na vůni Simply Jil Sander,

kdy místo kůže trocha šeříkového pylu.

Intenzitou nanicovaté

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. května 2021 11:34

Lux Mona di Orio

...krásné.

protože vůně na mně začíná odzadu - 

hedvábný benzoin s vetkaným křehoučkým vetiverem se zlatistým žilkováním vanilky,

hedvábné nadýchané labdanum prokropené cedrovými slzami, jež dodávají vůni svěžest, lehkost a 

jas

A až nakonec se na mně objeví první řádek - citrusy zbavené trpkosti a hořkosti, pouze hladká zelenavo světlounká žluť hebce kyselých plodů,  s mohérovým naoranžovělým lokem petitgrainu.

...ano, je to 

světlo...

(orientální, velmi příjemně křehce zeleně dřevitá vůně)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. května 2021 11:45

L´Orée du Bois Jacques Fath

...zajímavé...

...jakoby mechové polštáře v lese nasály žlutou a oranžovou z jižních květů i plodů, tuny pylu zahušťující hodně tekutou ambru a tohle všechno pak obtékalo a maximálně naměkčovalo silnou tmavě hnědou kůži...

Máte pocit, že vůně je slabá, ale ona je intenzivně tlumená...

...je to jak mladý hrudník silou se nadechující v silně sešněrovaném korzetu.

No, nakonec - intenzita + výdrž = tragedie

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. května 2021 11:50

D600 Carner Barcelona

...křehce až delikátně dřevitý kosatec, po chvilince topený ve vláčné pižmovopudrové pěně 

těsně pod nebesy...

Něžnější variace na téma Prada Infusion d´Iris Absolue

(ovšem s o dost horší výdrží i intenzitou. Prada je lepší)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 21. května 2021 11:52

Miru Tak to je škoda, tenhle kosatec vypadal slibně. A jako vždycky to umíš vyjádřit i obrázky .

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. května 2021 11:57

...uáá, strašný!

Jo, ne!, kecám, mění se to mega rychle...

Hedvábně olejovitě hlaďoučká nadýchaná a sklovitě lesklá jahůdková

tuberóza.

jak luxusní vyvedení bonbonů NIMS s náplní z kvetoucí živočišné potvory...

jež si polkla trochu šťávy ze švestkového kompůtku.

Podprahově mě irituje a navaluje mi, ale současně přitahuje a říká, že se ničeho nebojí, že jde do všeho.

Vždyť:"...ať je to vodvaz, že jo.?!...:-)"

Rosso Epicureo Jacques Fath

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. května 2021 11:58

Fleur 

...ááále, víš jak je to s mojí kůží. "na dvě velký věci..."

To, co mám(já sice s nosem zapíchnutým v paži) na kůži je ale krásné, měkce obláčkové, lahodné...

...kuju moc!.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. května 2021 23:39

Fumidus Profumum Roma

...můj milovaný vetiver.

Nasládlý, vláčně prachový,

 máčený, a tím velmi naměkčený, v husté whiskey, ne v dubovém, ale v březovém sudu,

kolem nějž dohasíná oheň a jehož dřevo pomalu nasává -

zevnitř teplo a vláčnost vetiverového alkohohlu/alkholového vetiveru,

zvenku navlhlý noční chlad...

Povedené...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. května 2021 00:01

Missala Qessence

...trylkující 

chypre s delikátně nakyslým hedvábným oudem.

...jakoby vůně tančila, jak v nose  perlící bublinky z právě otevřené cocacoly

(poslední řádek ingrediencí rozmixovaný a šlehaný do bezgravitační pěny).

Jasně zelená, hráškově zelená, platinově zlatá a zurčení vody skákající přes kameny v říčním korytu...

Velmi příjemná, osvěžující vůně, která díky výše zmiňovanému oudu má velmi dobrou výdrž a i vlastní stabilitu.

(nakonec - na můj vkus ale oudová příliš...)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. května 2021 07:00

Colonia Ebano Acqua di Parma

...pěkné je to, moc příjemně se to čichá.

Už jsem to ale někde cítila...

Elemiová pryskyřice, teplá, provzdušněna a zároveň ochlazována pepřem,

nasládlost z medu, cukrově neštiplavá, taková hladká, hedvábně se táhnoucí kolem mě.

A tyhle lahodné kapky pomalu, líně a vytrvale padají,

vsakují se  do pačuliových listů, do vetiverových kořenů, jež změkčeny a ztěžknuty hustou ochucenou vodou, odevzdaně leží...

...a jen ten pepř zpod nich dýchá...

Dřeva.? Ebenová dřeva.? Jedině ve formě mohérového prachu, zahušťujícího éterickou tinkturu z medu.

Colonia Ebeno je opět variací na téma delikátně ochucený hustý gin.

...nakonec máte pocit, jako když si přivoníte k právě vymydlené, umyté pokožce, natřené osvěžujícím balzámem.

(musí být strašně příjemné čichat Colonia Ebano z mužovy kůže, ale bude krásná i na ženě)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. května 2021 07:07

I Puredistance

...chmýří z okvětních plátků a drobných zelenkavých lístečků prosypané teplým pylem a hedvábným pudrem ohřátým teplem těla.

Velmi delikátní intenzitou i výdrží.

Je to taková dokonalá decentní čistě květovo mydlinkově krémová kráska v nude odstínech.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. května 2021 07:13

Knize Forest

Strašidelné.

Stará(doba vzniku typu vůně) navalující kolínská.

Obyčejné, vůní ostré, mýdlo čekající, až bude proměněno v pěnu...,
mátová. až lesněnková svěžest zubní pasty, voda potřebná na holení ohřátá v plechovém hrnku na kamnech,

...zapomenutý flakonek v koupelně u dědy

(na něm ale bude vonět uklidňujícně...)

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 22. května 2021 10:23

Miru

/Jsem tady dlouho nebyla, ale čtu a... A tak jsem Ti těch srdíček musela poslat trochu víc no, však víš.../

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. května 2021 10:28

euridike 

....děkuji MOC, moc.......

(jednak jsem si říkala, že jsi nějak, jako vůbec, zmizela..?.,

a druhak, že to tu asi nikdo nečte, skoro žádné reakce na žádnou vůni/jako jestli ji někdo zná a jak ji event. vnímá, až jsem si říkala, že proč to píšu vlastně...)

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 22. května 2021 10:37

Miru 

Čtu VŠECHNY Tvoje recenze - a vždycky si jen v duchu řeknu, že jsi prostě neuvěřitelně skvělá... /A nestíhám psát nové recenze, jen když u sebe narazím na nějakou už napsanou, tak ji dám do databáze.../

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. května 2021 10:43

euridike 

...och, teď si připadám trapně, jako bych si říkala o pochvalu, což tak vůbec není!., a ke skvělosti mám daleko!!, jen to tu je, v tomto tématu dost prázdné...

Vím, taky Tě sleduju (že svá díla šviháš někdy jen do databáze)

...a děkuji... Vnímám Tě stejně jako Ty mě...

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 22. května 2021 10:46

Miru 

!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. května 2021 13:56

Etat Libre d´Orange: Exit the King

Králův lazebník při holení jeho pichlavého tmavého strniště používá konvalinkové mýdlo. Na místě je i trocha pižmového pudru. Sám král potom používá klasickou chypre se zeleným jasmínem a okvětními plátky růže, jakou můžete znát např. ze Superstitious. Někdo by ale měl jeho lazebníkovi říct, aby přestal do mýdla zamíchávat i tu syntetickou ambrovou dezinfekci.

Slumberhouse: Sova

Je příbuznou Baque a Ore. Pracuje totiž se stejným aromatickým tabákem s drhnoucími dřevitými a koženými tóny. V Sova jsou to jeho sušené lístky rozsypané ve stohu sena společně s chmelem a jehličím. Z Ore si vypůjčila hutnou koňakovou ambru s kakaem a vanilkou, zahuštěnou navíc mandlovou tonkou a kumarinem a prohřívanou propolisovým včelím voskem a příjemně živočišným kastoreem. A jako všechny vůně od této značky má skvělou výdrž.

Offline jerry
Avatar
8955 příspěvků moje polička 23. května 2021 14:36

Ani (Nishane Istanbul) - růže s tenoučkými plátky kandovaného zázvoru, hojně pokrytá prachem ze sladkého pepře a vanilkově nasládlé pryskyřice, zabalená do kokonu z ledového pižma. Po rozvonění zlatý sladce pryskyřičný prach.

Offline marieu
Avatar
4472 příspěvků moje polička 23. května 2021 16:14

jerry ach jé, takový krásný portrétek Ani a já zas nic. Nic s Ani. V zimě jsem na ní byla natěšená, třásla se, že  to bude moje chumlací záležitost,  ale na mojí kůži vylezly hlavně "zelené tóny" s pryskyřicí podložené nesladkou vanilkou a voněly tak moc pánsky, že jsem nabyla dojmu, že ve složení musí být tabák. Pánský. Tak jsem si tě teď přečetla, došla do skříně, povzdechla a nastříkala si zápěstí.....a opět a zas se nestačím divit dějovému zvratu, protože tohle je vážně hodně zajímavý! Je to pořád unisex, ale už ne za pánskou hranou a už už se vyloupla ta v zimě inkognito růže, troška zázvoru, a pryskyřicí uzemněná nazelenalá svěžest. A nutí mě nutí znovu si přivonět a zkoumat a přemýšlet. Zasekla drápek, potvůrka.