Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. května 2021 17:46

Red Musc Mad et Len

Krása.

Tělová vůně, kulatá, plná, hedvábná, vzdušná,

lahodná.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. května 2021 17:54

Poudrextase Marlou

...jo, sladký rýžový pudr.

...jo, animální tóny. Ale jako fakt živočišný. Tělesný a chlípný(až se stydím, co vlastně cítím...).

A v tom máčený sušený růže.

Nástup je opravdu velkolepý co se týče podstaty.

Posléze se vůně usadí v hutnou pudrovku, ale takovou vláčnou, měkkou, vzdušnou, tiše jemně sladkou.

...a z kůže si ten hedvábně mohérový pudýrek podprahově horce sálá.

Živočišnost je pryč.

Už je to "jen" velmi příjemná, ovšem taky velmi delikátní měkká nasládlá vláčná pudrová tělovka.

Tak do pyžamka.

Chjo.

Proč to nemá větší grády a ten živočišnej rajc ze začátku...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. května 2021 17:58

Ambilux Marlou

Ticho

Nic

Až po pár vteřinách stydlivý hebký pepř,

pak v mžiku velejemně kmínem obarvené hebké éterické kadidlo a někde hooodně v dálce něco živočisného(asi kastoerum).

Ale je to tak veleopatrné a neškodné...

...celá vůně je něco jako "Císařovy nové šaty".

Nic

Nic.?.

...tichý, velmi tichý živočišný

šepot

(Muscs Koublai Khan Serge Lutens v bílých krajkách)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. května 2021 18:10

Milano Caffé La Via del Profumo

...áno, 

prostě si dejte černou kávu v italské kavárně. Uvnitř.

Jemné zatuchlo, ale teplo, vzduch. 

Čokoláda, olejskané dřevěné stolky, kovové židličky, stydnoucí silná černá káva i sálající horko z hořáků

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 10. května 2021 18:59

Miru díky! Ty toho teď zkoušíš tolik, že si to ani nestíhám představovat , ale naštěstí to jsou typově vůně, které by mi neseděly, tak se jenom bavím.

U té Radical Rose právě nevím, jestli ta její dualita nebude nakonec citlivým bodem, protože by se i třeba podle počasí mohla překlopit více na jednu stranu, což už nechci.

A tak moji pomyslnou "válku růží" možná nevyhraje Radical Rose, Eau Suave, ale místo nich si koupím na léto nějakou "plevelku" - chtěla bych vyzkoušet novinku od Parfum d´Empire Mal-Aimé.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. května 2021 19:16

Fleur 

...jak se říká, když si něco hodně přeješ a máš to mít, tak se to splní...

A já mám teď opravdu co zkoušettakže se těším na víkend, kdy do toho lehnu...

Momentálně mě dostala vůně L´Insomnuit. Tu bych brala moc...

A pak, z těch dnes zkoušených - Gothic I a Gothic III.

Red Musc i Poudrextase - jako pěkné, ale nic převratného, ke všemu intenzity intimní.

No, vůně, o které píšeš - jako kopřivy, plevel, bodláky a ke všemu zelený flakon.?! Asi moje smrt.

Ale píší tam o Korsice, a i o medu, růžích... ...myslím, že vítr, dálavy/horizont, drsnost a krása svobody - jo, to by mohlo být pro Tebe...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. května 2021 23:02

Chapel Factory: Baptisma

Jednoznačně souhlasím s andry, Baptisma je skutečně průsvitně bílá, osvěžující vůně. Kombinací jiskřivě pikantního zázvoru, neroli a bílého pižma skutečně něčím připomíná Neroli d´Ispahan (Boucheron). Přidaná citronová verbena ještě víc odlehčuje nahořkle zelenkavé tóny neroli. Mléčné tóny se vzdušným kadidlem a bílým pižmem evokují dojem alabastrové sochy v kostelním chrámu, jejíž hlavu zdobí věnec z jasmínových větviček. Velmi příjemné překvapení.

Strangers Parfumerie: Lumberjack Cologne

Hej, tohle je vážně vymydlený dřevorubec. Právě porazil vzrostlý cedr, při ořezávání jehož větví mu napadlo do vlasů jehličí z něj. Košili má trochu ušpiněnou od motorového oleje a na podrážky  kožených bot se mu nalepilo vlhké javorové listí.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 11. května 2021 08:36

wendulka To zní dobře, obě vůně

U slova lumberjack si vždycky vzpomenu na Monty Pythony a jejich Lumberjack Song

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 11. května 2021 19:16

Cuir d´Orient slm

...eeech...

Lahodnost!

Sáhnutí mezi vialky podle názvu na první dobrou a

našla jsem vůni, 

kterou 

chci,

která je

já a

já jsem 

ona.

Hedvábně pižmově semišová.

To je TAK nádherná, pouze vanilkou nasládlá vláčně prachově mohérová pěna z benzoinu, opopanaxu a otočníkového pylu, že ani mluvit nemůžu...

...delikátnější verze Cuir Beluga Guerlain.

Ale je mi do breku.

Hned, v těchto pár minutách.

To nádherné trochu mizí, prachovost se vytrácí, vůně velmi zintimní.

Ovšem na druhou stranu začíná velejemně hodně teple sálat(horce, to by píchalo, tohle je měkké sálání)

z kůže.

A jen pižmo, saténový květ kosatce a teplo těla za to

může...

Dokonalé

(to není orientální kůže, to je kůže milované ženy)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 11. května 2021 19:33

Vapeurs Diablotines slm

...nesladkou mandarinkovou šťávou odlehčený a vyhlazený bergamot, jenž díky koriandru má v sobě i nesmírnou hladkost a vzdušnost.

Kůže, kadidlo, větrovost(jako z pepře, ale mnohem lehčí, vzdušnější, éteričtější),

nasládlost z tonkového absolutu,

bílozlatozelenkavá balzamičnost, vlahá, hustá ale nadýchaná,

chladivý vzduch a horký dech,

hebce drhnoucí pelargoniová zemitost a

teplo z mužské dlaně jak

laskavý

cejch

na

zádech...

(mix delikátnější Artemisia Penhaligons x Galop Hermes v luxusně delikátním provedení)

Slast

Svoboda a volnost

Láska

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 11. května 2021 21:09

Matcha Meditation (Maison Martin Margiela) -  suchý sypaný zelený čaj s hořkokyselou citronovou kůrou a pár sušenými kvítky jasmínu.  Sytá hustá čajovka, vysloveně hodně intenzívní čajový extrakt (žádný vymáchaný čajový pytlí) . A pak přišla píseň...bohužel však labutí....všechno se to rozpadlo do podoby kyselého laciného cedru s "čističovým" pomerančovým květem. Škoda, velká škoda - po téhle čajovce bych s chutí sáhla.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 12. května 2021 09:13

jerry To jsi snad psala na objednávku pro mě ! Zrovna včera jsem opět pátrala po nějaké pěkné čajovce a tuhle jsem si vytipovala ke zkoušení, právě jsem odolávala pokušení vzít naslepo třeba třicítku - zachránila jsi mě!

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 12. května 2021 10:47

Fleur 

Tak to mě těší, že jsi prozatím ušetřila - a ještě víc mě potěší, když na tobě neprovede žádná alotria...čaj zůstane čajem a pomerančový květ bude pěkný jako pomerančový květ má být. 

Ten začátek je tak pěkný, že bych ji brala všema deseti - zelený čaj mám jen v CPO a ráda bych i nějaký s rozprašovačem (pořád vzpomínám s nostalgií na ty dávné čajovky od L´Occitane a na tento od Rochera - zatím je nic nepřekonalo).

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 12. května 2021 11:12

jerry Ano, naprosto souhlasím. Tu jednu čajovou v L´Occitane zresuscitovali, tak možná nakonec skončím s ní.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 12. května 2021 12:11
Reakce na Fleur:

Tu jednu čajovou v L´Occitane zresuscitovali, tak možná nakonec skončím s ní.

​Která to je, prosím?

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 12. května 2021 15:23

Fleur jerry 

Krásná čajovka je L´Eau Mixte Parfums de Nicolai

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 12. května 2021 17:30

Magnum Iris Ramón Béjar

...fialka, jasmín, ylang a bergamot rozemletý na prach jemný tak, že až jeho třením mezi prsty vytváří velejemnou pastu...

...ano, opravdu se do tohoto základu plíživě přidávají jemně hebce sladké tóny a pižmové teplo.

Mega jemně dřevitý delikátní kosatec ohlazený něžnými fialkovými kvítky s podprahovou vláčnou bezgravitační dřevitostí z vetiveru ve formě angorsky nadýchané prachové pěny.

Krásné.

Něžné.

Klidné, tiché, ale neustupující...

...prostě

kouzelné

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 12. května 2021 17:39
Reakce na Miru:

Fleur jerry 

Krásná čajovka je L´Eau Mixte Parfums de Nicolai

​To ano, ale koncentrace je příliš slabá. Když něco od Nicolai, tak bych si spíš vzala Fig-Tea, tam sice čajovou svěžest přebíjí fík, takže to není alternativa k zelenému čaji, ale jinak se mi líbí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 12. května 2021 17:41

Ellen

Zelený čaj: https://cz.loccitane.com/edt-zeleny-caj,15,2,98178,1491896.htm#s=95863

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 12. května 2021 17:55

Violettes du Czar Oriza Legrand

...fialka na můj vkus moc zelená, moc dřevnatá, moc dřevnatě míznatá

Divná.

Balzámová ale zeleně, pylová otočníkem.

A zase zelená.

Uuf.

To nee...