Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 03. května 2021 22:42

Miru jaký odkaz?

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 04. května 2021 03:59

svěženkář 

#parfumoholic #závislost #dealer

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 04. května 2021 04:02

andry

...já si tak myslela, že vůně Musc des Sables je přesně pro mě...

(Tvůj popis zní pro mě krásně! Na vůni už koukám na webech dlouho...)

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 04. května 2021 05:53

Miru to jsou jen hashtagy

Vítej v famílii!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. května 2021 18:04

Rogue Perfumery: Tabac Vert

Jen málokdy se stane, abyste ve vůni objevili do puntíku to, co slibuje oficiální popis. A Tabac Vert je jednou z těchto vzácných výjimek. Je to skutečně skvělá pánská dřevitá chypre ve vintage stylu s aromatickým tabákem, jímž se plní jen ty nejkvalitnější doutníky. Neobsahuje žádnou vanilku, tonku nebo jiný náznak moderní sladkosti. Naopak nahořklý bergamot se špetkou drceného pepře a cedrem přináší příjemnou pichlavost. Kožené podtóny tabáku s karafiátem ji zase posunují elegantním směrem a společně s hořkoslanou balzamickou ambrou vytváří dojem luxusního pánského klubu. A kromě nich nelze opomenout ani větvičník, který tabáku propůjčuje slibovaný sametově zelený odstín.

Bohoboco: Olibanum Gardenia

Souhlasím s andry, toto je chladná a odtažitá gardénie (tiaré). Možná zimní víla, která se ukryla před sněhem do kamenného chrámu s vysokými stropy mezi staré dřevěné lavice. Prostor uvnitř je prosycen studeným kadidlovým dýmem z kovové kadidelnice, stojící na oltáři, prachem z fěžkých závěsů a vůní omítky z nově přistavené zákristie. A když to teď po sobě čtu - ano, typově má blízko k Wisteria Hysteria (Comme des Garcons).

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 04. května 2021 21:14

svěženkář já furt myslela sekta a ona to mafie

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 04. května 2021 21:35

wendulka ten popis gardenie je úchvatný. Vůně by se mi jistě nelíbila, ale tvůj obraz je dokonalý

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 05. května 2021 11:38

L´Insomnuit Robert Piguet

...héééj!, 

slast.

Normálně chlípnej, ale nesmírně kouzelnej bergamot,

kluzkej, prachovým pudrem zahuštěným

pižmem,

lahodně drhnoucí nadrženým temným kosatcovým absolutem - hedvábně mohérová pěna vyšlehaná do maximální nadýchanosti...

...a současně vnímám i chlast!

Normálně slivovice.

Slivovice hustá,

jakoby říznutá brandy,

a v tomhle alkoholově hutném oparu se mi na patře a v chřípí válí rozpouštějící se nesladké sušenky z raw obilovin.

Tohle je parfémovej 

fet.

Musela bych mít dvoje ústa -

první by říkala, že to je taková trapná vůňka s obilným prachem ve škarpě u cesty a v tom prachu se válí prázdná i lahev od švestkovice,

ovšem ta druhá ústa by oponovala,

tiše řvala...,

že ne!,

že to je rajc, takovej hebkej, aristokraticky a hedvábně navinulej tvrdým chlastem,

vsakujícím se do, na rozváleným lůžku, rozdrobenejch biskvitů z bio shopu

(s podprahovými stopami měkce pevné kůže)

Hodně dobrá vůně.

To jako

fakt.

(a tím, že je intenzity intimní, vyznívá velmi přitažlivě. Prostě si nonšalatně pokušitelsky z kůže

sálá)

Helmut Newton

https://www.youtube.com/watch?v=Dr1nN__-2Po&list=RDEMOp6M8ZkN0-WY1BMtNFabBg&index=25

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 05. května 2021 12:00

Amour de Palazzo Jul et Mad

...cítím vintage

chlast 

omývající černou hebkou 

kůži.

Přestože alkoholová tekutina,

je plyšově hebká.

Přestože pevná černá kůže,

je vláčná, lesknoucí se a současně jakýmsi vlastním vnitřním matem

drhnoucí.

...vejít v Římě do jednoho z  kostelů, 

do chrámu vyhřátého několikaměsíčním horkem,

sluncem schovaným mezi dřevěnými lavicemi se sametovými, snad miliony lidí olejskanými polštáři,

sluncem kreslícím po oltáři, jenž jakoby chtěl rozrazit kupoli, nejvyšší bod svatyně a dostat se opravdu k nebesům...

...jen nepatrné stopy vlhka, možná zásluhou sotva postřehnutelného pohybu těžkého závěsu ve zpovědnici...

Itálie.

 Tlumená temnost odlehčovaná ostrými slunečními paprsky propalujícími vše jinak neprostupné..., křehká a současně intenzivní navlhle prachová vintage rovina.

...Amour de Palazzo si představuji pro opravdovou dámu, která má v sobě ale nesmírné světlo,

díky němuž jí vůně nepřirazí tváří ke zdi,

nesrazí potupně na kolena,

ale díky němuž budí respekt a je pro ostatní jako pro můry 

svit luny...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 05. května 2021 12:12

Cuir Intense Guerlain

...vynikající!.

Lahodná,

delikátně naalkoholovělá

černá

kůže.

...lesknoucí se zlatým prachem z původně nadýchaně máslového ylangu,

nyní

rozpuštějícím se v lektvaru z  luxusních tabákových listů měkčených lidským teplem.

(a nasládlé vonokvětkou)

Krásná vůně.

Velmi povedená.

Křehká a

lahodná.

((škoda přílišné intimity))

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 05. května 2021 18:53

Zamilovala som sa do značky Dorin Paris, konkrétne do Pétales de Camelia, Dorin d'Or Classique, Dorin d'Or Fruity, beznádejne, ceny sú strašné, ale možno by sa našla dobrá duša, ktorá by sa so mnou podelila. Luxusné vône, ktoré sa zadrapnú do duše a silou mocou búšia do hlavy kúp ma, kúp. Som stratená. Ospravedlňujem sa za tento výlev emócií, ale musela som. Snáď sa zmobilizujem a budem schopná ich krátko popísať.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 05. května 2021 19:34

milacka určitě popiš. a kde se dají vůně Dorin Paris vyzkoušet, prosím?

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 05. května 2021 20:08

alibi kúpila som si vzorky tu od jednej milej parfumaniačky

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 05. května 2021 21:09

milacka děkuji za odpoveď

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 05. května 2021 21:32
@milacka musím souhlasit s ódama na značku Dorin-znám pouze kosatcovou Dorina ale ta je překrásná a nebýt to tak drahý špás tak rozhodně zkusím i ostatní a koupila bych aspoň odstřiky (podle složení by se mi jich taky líbilo víc) :D
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 06. května 2021 16:05

Tohle mě včera moc potěšilo, tomu se říká zákaznický servis!

Cavatina je konvalinková skrz na skrz - působí jako Dáma, je bílá a zelená a hořká. Jako úplný začátek jara, kdy ještě na zemi leží sníh. Cítím v ní tón deště na asfaltu/betonu a je v ní cosi metalického. Velmi silně vnímám konvalinky, bergamot, jasmín (jasmínem ovoněný zelený čaj) a pižmový základ; naopak nevím, kam se zaběhla růže s ylangem, tuberózou nebo vanilkou. Škoda, protože ty by ji pro mě mohly zachránit. Je strohá a rezervovaná. Má v sobě cosi "retro". Komponenty působí kvalitně, jako vždy u Dusity. Celkově z ní mám pocit jako z čerstvě vypraného a nažehleného či vymandlovaného ložního prádla. Bohužel pro mě není - nemám ráda konvalinky A když už bych chtěla nosit bílo-zelenou květinovku, sáhnu po Antonii, která obsahuje trochu sladkosti namísto této odtažité hořkosti.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 06. května 2021 19:29

milacka Dorin to asi neodolám

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 07. května 2021 20:49

slniecko teena-s alibi milacka 

 Co na tom Dorinovi máte? Vždyť je to trpaslík...

PS: Nečekal bych tu tolik fanynek Tolkiena!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. května 2021 20:53

svěženkář já neznám ani vůně ani trpaslíka :D. Jen nadšení milacka mě nalákalo ke zkoušení :)

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 07. května 2021 21:58
@svěženkář a není to spíš planeta z Hvězdných válek? :D