Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 10:02

Martula 

...ááách!.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 10:28

Martula Zní to krásně, ale pro mě to asi nebude. Doufala jsem v ten kosatec, ale ten se tam asi moc neprosadil, že?

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 10:32

blackviolet Trocha kosatcového pudru tam je, ale moc se neprosazuje.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 20:48

Der Duft: Cinematic

Co přesně dělá film dobrým filmem? Odborník by vám nejspíš řekl, že kromě samotného příběhu jsou to proměnné jako poloha kamery, objektiv, osvětlení, hloubka ostrosti nebo gradace barev. A podobné je to i u parfému. Záleží nejen na jednotlivých složkách, jejich původu, poměru a kombinací v parfémové pyramidě. Můžete mít přísně vybrané přírodní ingredience jako u vůní April Aromatics nebo zvolíte jako dominantní syntetické složky, které "budou osobitým způsobem ironicky odkazovat k přírodnímu světu", jako se to povedlo v Outrageous! (Frederic Malle) anebo použijete obojí v ideálně vyváženém poměru jako Miguel Matos v případě Cinematic.

Ten totiž voní jako domácí zázvorová limonáda se semínky kardamomu a plátkem citrónu v bio kvalitě, kterou usrkáváte v letním biografu. V protikladu k němu máte allurovský jasmín s vůní čínských gum, syntetickým pižmem a kašmeranem, jenž vytváří dojem plastikově průsvitného deštníku, chránícího vaše pečlivě naškrobené sváteční šaty před kapkami deště, které se vpíjí do okolní trávy, prorostlé mechem.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 23:46

Creed: Silver Mountain Water

Chlorovaná voda a zbytky slunečního krému na pokožce. Bazén místo “stříbrné ledovcové vody” z vrcholků hor. Kromě chlóru i trochu koření a pak vychladlý rybízový ice tee (ledový "čaj") a syntetické pižmo podbarvené syntetickou ambrou. Dominantní zůstává chlór, líbivě nasládlý. Chemická předražená břečka s přijatelnou výdrží.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 12:43

Rage Against Nature

Květinová vůně z látek ryze přírodního původu. A jde proti přítodě. 
Zeleň. Pak se jalovec, citron a typická vůně růžového pepře postarají o zvláštní, pronikavý ostrý tón, který Vás spolu s zelenými tóny (pošlapaná tráva, keře) přesunou poblíž benzínky v pustině. Ozonické a kovové tóny. Lehce v záblescích vůně benzínu...



Klapka... levné vietnamské manikérské studio... odlakovač na nehty, v pozadí kytičky (ylang ylang, jasmín a spol.). Sladká květinová vůně se mísí s lakem a odlakovačem. Když odcházíte cítíte úlevu. Levandule podkreslí květiny, lak zaschl a slábne... pižmo podtržené jalovcem, vetiverem. Málo znatelná ambra a náznak pačuli jsou jak teplý den bez chuti ale ne bez zápachu, venku, na odrbaném pažitu. Z dálky vidíte benzínku. Ale už je vše rozmazané v tetelícím se vzduchu.

Dojezd je překvapivě jemný. Výdrž přes 8 hodin a pak až do rána, neumejete to.
Vůni už neucítíte, ale vrátí se, ať už na zápěstí nanesete cokoli jiného spolu v novém micu, možná i silnější. Jde to proti přírodě.
.. originální, výborné!

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 11:59

viktorka_od splavu Šup s Kilianem do vlákna Značky! Skládám ti velkou poklonu za recenzi na Angel'Shar

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 19:17

Suma Oriental Une Nuit Nomade

...nasládlý sytý

rum a

šáchor,

jeho 

ostré zelené kopinaté listy jako meče

a měkkost stydnoucím, hladce hořkým kakaem navlhčeného pačuli

s delikátní pichlavostí zlatavě likérového guajakového dřeva ohlazeného vanilkou...

...vůně mi zásluhou právě guajaku z kůže doutná(špinavě šedivý vlhký kouř ze syrových dřev)

a současně ale cítím teplo těla...

(guajak z Malhy Linah a kouřovost z Bois d´Ascese Naomi Goodsir)

Very good

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 20:41

Miru Jedeš druhé kolo recenzí?

Nezaškodí občas se k některým vůním vrátit...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 21:43

Korsičanka oo děkuji, provedu!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 04:58

Fleur 

...no, je to spíše z bezpečnostních důvodů...

Přestože se mi dříve některé vůně líbily strašně moc, po dlouhé době si netroufnu jít do nich naslepo

(vzhledem ke změně mé chemie a vůbec...)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 09:34

Aube Rubis Atelier des Ors

...krásné...

...hladce křehoučké

...křehce hladké

...zemitost z fialelk ale i typicky vonná černo lila hebkost

...vetiverem krocená sladkost z pralinek

...delikátní drhnutí z bergamotu omývané pouze nasládlou grep šťávou, postupně houstnoucí a s výše uvedeným vsakující se do semišových pačuliových listů, jako když se do luxusních doutníků rozpínavě vpíjejí sliny zvlhčující rty objímající vonný váleček z tabákových listů...

Lahodné.

...paradoxně ke konci se prosazuje více - opatrně, až stydlivě - antracitem umazaná zelenost vetiveru, jeho ultra delikátní kouřovost a

k tomu se najednou probudí černý rybíz, jeho tmavá natrpklá - opět zelená - hebká hořkost

Zvláštní.

Aube Rubis je pro mě vůně paradoxů...

...a líbí se mi. 

Je totiž protivná a

(tím?)

krásná

PS: jo, a taky se mi na ní líbí to, že zpočátku se uvede jako mile slaďoučká, ale ke konci potemní, vláčně zprachovatí a podprahově, byť je na povrchu hladká, tak drhne. Něco jako slzy stékající po odřené kůži...

PS: promlouvá ke mně, okolí, tiše... ...je to takový tiše neústupný, plyšový tón řeči

https://www.youtube.com/watch?v=xNkNqGcfUxI

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 09:47

Black Orchid Parfum Tom Ford 2020

...okurkový nápěv.?.

Ne.

To jen hustý, hedvábně zelenokrémový ylang, s kvetoucí černofialovou orchidejí...

...kloužou v chřípí

a

houstnou hutným pačuliovým prachem, do nějž se vsakuje hebký jemný rumový absolut.

(Na můj vkus je tam více "zelena/rostlinstva", než bych si přála.)

...mléčnění skleníkových exotů a sprška z načokoládovělých

(lanýžových?. Možná. JDE to lehce do houbičkovita)

kapek bohatě kropící žíznivé...

Jsem z té vůně rozpačitá.

Připadá mi to takové nedotažené,

nemá to wow efekt Toma Forda,

toho TOMA FORDA!.

Lanýžově houbičkovitý ylang.

...hmm...

Ale musím přiznat, že vůně pracuje...

...plíživě se mění v podprahově živočišnou, výsměšně chlípnou, drze/schválně trapnou.

Oukej.

Není to líbivka. Ale pro exoty vizáží, vnitřkem či životem - proč ne.

Stručně.?:

...censored Tom Ford..

Offline Lu
Avatar
161 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 12:43

Miru Tak jsem ráda, že Aube Rubis vidíš ve stejných barvách jako já....Skvělá recenze! Nevím, proč má vůně tento název....rubínovou tam prostě ani po roce nošení nikde nemám.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 13:04

Lu 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 15:51

Miru Aube Rubis je pro mě vůně paradoxů...

Proto jsem ji vždy dlouho ovoňovala, ale flakon nikdy nekoupila

Realistická recenze Bravo!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 16:11

Korsičanka 

...kuju moc...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 19:40
@Miru popis Aube velmi lákavý (rybíz bez kočičích čůránků?) a fotka té černé orchideje je překrásná! :D
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 01. května 2021 16:33

Memoir Man (Amouage) - tahle vůně není žádná třasořitka - hned od začátku je to silák: nejprve zavalí útokem vysušeného i pomalu usychajícího rozdrceného nasládle hořkého pelyňku. Poté temnota v podobě ohořelého trámu v závěji prašného popela ze spálených bylin. A nakonec se usadila do podoby kousků kouřovou pryskyřicí obaleného dřeva suchého vetiveru pohozených na nasládle zakouřené kůži. Ta síla a hustota vůně je s ohledem na EdP ohromující.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. května 2021 17:56

Maison Tahité: Floranilla

Květinová vanilka? Ani náhodou. Hned v úvodu dostanete přímý zásah dělové koule, naplněné sladkou mandarinkovou šťávou, fialkovými bonbóny, sladce aldehydovým heliotropinem a vanilkovým cukrem. Křoupe to mezi suby, lepí to a chvílemi dokonce malinko svírá útroby. Z květin se jako jediný objeví až po delším rozvonění pudrový kosatec a se špetkou myrhy alespoň promění původní cukrové krystalky ve vanilkové soufflé.

Kerosene: Sweetly Known

Sladce známá, která se nemůže rozhodnout, zda bude polévkou nebo dezertem. Přivítá vás důvěrně známá vůně Earl Greye s nastrouhanou bergamotovou kůrou ve verzi ice tea s chladivým kardamomem a industriálním studeným kadidlem, jenže nějakou nešťastnou náhodou se do něj vážně dostala i špetka polévkového libečku. Potom už se připomenou zkaramelizované sušenky s vanilkovou náplní. Jen té sladkosti je v jednu chvíli tolik, až svírá útroby jako Un Bois Vanille. Vyváží ji až hrst kakaového prášku v základu.