Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline blackviolet
2742 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 14:09

alibi Moc hezké. A s tou životností máš pravdu, je to jen pár hodin, čekala jsem víc.

A díky za seznámení s touto značkou. Dnes mám na sobě Tasneem.

Offline Korsičanka
10639 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:34

blackviolet Značka skvělá! Ale iris za ty prachy nee - stačí Iris Torréfié, který je taky boží, avšak na kůži ne dlouho

Offline Miru
9907 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:42

Sun Bleached Une Nuit Nomade

...vůně pro nenáročné.

Měkce citrusová svěžest bergamotu v čerstvém raním, ale teplém vzduchu, ochucená lehce mazlavě mýdlově jasmínovými tóny s podprahovým velmi delikátním pižmem.

Tahle vůně už tu někde/u jiné značky je.

Nic převratného, ani nového,

má v sobě ale kombinaci pižma a květin - bez růží a bez omamnosti - z Idylle Guerlain.

...teple měkce bílozelenkavá vůně bílého prádla s kostkou konvalinkovojasmínového mýdla uprostřed, na ještě teplém lůžku, do nějž se otevřeným oknem opírá letní slunce...

Offline blackviolet
2742 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 16:41

La Via del Profumo: Tasneem 

Krásný sytý ylang ylang jako bychom se octli na plantáži na Nosy Be, kde právě probíhá sklizeň. Žluť květů a zeleň a dřevitost cypřišů a k nim vůně kadidla. Snad už se zapaluje dřevo pod velkými nádobami v destileriích, kde se ylang ylang zpracovává. A pak je tu ještě gurmánka se skořicovou a krémovou tonkou, ale nepůsobí to splácaně, jednotlivé složky se prolínají a zůstávají pak v pozadí, jen ylang ylang je stále tady jako připomínka návštěvy v tropickém ráji.

Offline Miru
9907 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 17:37

Fleur 

...díky Tvé recenzi v databázi mi, nevím, proč, ale okamžitě naskočilo, CO mi Sun Bleached připomíná!.

Sun Bleached je mazlivější a sofistikovanější For Her Pure Musc Narciso Rodriguez!

Offline alibi blogger
3320 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 17:59

blackviolet Tasneem je úžasný

Online viktorka_od splavu
38105 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 18:57
Reakce na alibi:

blackviolet Tasneem je úžasný

Offline Fleur blogger
4345 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 18:57

Miru Ano, máš pravdu ! No, není to vůně pro mě, ale ve svém žánru je opravdu dobře udělaná. 

Offline Miru
9907 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:05

Fleur 

Offline Fleur blogger
4345 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 10:23
Reakce na jerry:

Miru 

ad Novellista - ty vůně jsou ode zdi ke zdi. Flakónky jsou tedy moc krásné - mě tenhle minimalismus oslovuje. Propagační doprovodný text je zajímavý a styl neotřelý.

S obsahem je to horší - nadprůměr (Unique Wood), průměr, ba i dno (Summer Flare).

​Já jsem slyšela, že tu značku vytvořilo Notino.

Většinou se za "příběhem" každé niche značky objevuje nějaké jméno (zakladatele, tvůrce konceptu), tady ticho po pěšině a jenom mlžení ohledně světoznámých nezávislých parfémářů z Itálie a Grasse.

Offline Miru
9907 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 10:29

Fleur 

...tak to potom jo, to by té kvalitě odpovídalo...

(třeba spolupracovali i s nějakými blogerkami "odbornicemi"...)

Offline jerry
5410 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 14:10

Fleur 

To by leccos vysvětlovalo.

Offline jerry
5410 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 20:05

Lemon Island (Atelier Cologne) - bergamot zamrzlý v kostce ledu - výborná osvěžující vůně. Jenže z bergamotu se vyklubal citronový WC blok. Po rozvonění sice nastala změna, bohužel nikoliv k lepšímu - laciný osvěžovač vzduchu s nasládlým syntetickým jakožejasmínem.

Offline svěženkář blogger
512 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 20:29

euridike Antihrdinu asi potřebuju vyzkoušet, skvěle napsané...  ze života. Nějak se ty vůně, co zkoušíš rozpadají...

Super jsou i ty předchozí recenze. ...když už iluze, tak bolestivá! (Díky za  Houellebecqa!! )

Neuzavřeme něco jako příměří? Když napíšu recenzi, co Tě bude lákat vůni vyzkoušet, pošlu Ti vzorek... šlo by i naopak? Takový pakt... dlužní úpis za ty skvělé recenze... Jako u sportovců, když dají gól. V šatně pak přispějí do kasičky. Asi taky budu něco muset napsat, abychom si byli kvit... třeba... nějakou vůni ze života

Offline blackviolet
2742 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 21:38

Essential Parfums: Orange x Santal 

Olejovitá kůra z hořkého pomeranče a trochu pomerančového květu s kapkou bazalkové zeleně a u ní, jak slibuje název, santal, jemně kořenitý a dřevitý. Jednoduchá vůně, ale slunečná a plná energie.

Offline Miru
9907 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 05:35

Tasneem La Via del Profumo

...smyslnost.

Táhlé,

mohérově kadidlové,

pěnově plné,

tmavě topaz zlatavé ylangové pomalé hedvábné klouzání...

...ale ne z kopce, nýbrž po rovině.

Jako by jste byli taženi neviditelnou silou po horizontu, po hladině smetanového krému a kolem vás se vznáší étericky olejové bubliny naplněné velmi tmavým, plyšově temným a dirty jasmínem v černých krajkách, jenž si ovšem pořád zachovává sofistikovanost.

...a když padne noc, tak se srazí  meteority -

jasmínové bubliny pohltí rozemnuté cypřišové větivčky obalené v mandlovém mléce...

Stručně.?

Kadidlový jasmín.

Delikátně živočišný,

zahuštěný bezgravitační navanilkovělou ylangovou pěnou.

Má překrásný, hedvábně hustý, lahodný základ.

Tasneem absolutně nevnímám jako slunečnou, plážovou, atp.

Vůbec.

Je to černě zlatá(zpod temné cítím občasné tenoučké zlaté paprsky)

vůně.

Zdánlivě lehounká, jenže plná a hlavně - silná podstatou...

(Tahle vůně už tu je. Resp. Tasneem byla nejspíš inspirací vůni, kterou už jsem cítila. Jen si zase vzpomenout...

...snad - vymazlenější Samsara Guerlain čistý parfém, Nu Yves Saint Laurent)

Offline Miru
9907 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 06:10

ad Tasneem

...škoda velmi slabé intenzity

Offline blackviolet
2742 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 22:58

Blend Oud: Oud Zanzibar 

Citrusy a kousky zralého cukrového melounu, který uzrál na slunci a není akvatický, jen sladce šťavnatý, leží na zeleném pačuliovém koberci s magnóliemi. A k tomu trochu orientálního koření a santal. Trochu jiná orientálka, tentokrát bez oudu, krásně ovocně svěží a dřevitá.

Offline Miru
9907 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 09:52

Martula

...Ballerina od Tebe vypadá báječně!.

Offline Martula
1365 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 10:01

Miru Příjemně překvapila Čekala jsem divadelní líčidla po sto padesáté a je to nefalšovaný dortík, lahůdka. A pořád dost pudrově peříčková na to, abych si představila i tu balerínu.